Egipto ir viso pasaulio spauda mirga įvairiomis antraštėmis, skelbiančiomis iš esmės dvi skirtingas versijas to, kas JAV Nepriklausomybės dienos išvakarėse (įdomus sutapimas), liepos 3-iąją, įvyko Egipte. Vienas faktas aiškus: daugelio egiptiečių nekenčiamas prezidentas Mohamedas Mursis buvo nuverstas po daugiamilijonių protestų, parašų rinkimo kampanijos. Vakarų žiniasklaida ir ja sekantys Lietuvos žurnalistai tai vadina „kariniu perversmu“, patys egiptiečiai socialiniuose tinkluose ir Egipto žiniasklaidoje – „revoliucija Nr. 2“, pranešė „Ahram Online“.
„Gaila, kad Vakarai tai vadina perversmu, tai revoliucija“, - „Ahram Online“ „Facebook“ paskyroje rašo egiptietis Mohamedas Saidas Ismailas. „Kai egiptiečiai suvokia, kad jų prezidentas nesugebėjo įgyvendinti jų revoliucijos tikslų, jie turi teisę paprašyti jo pasitraukti. O jei prezidentas, to prašomas daugiau kaip 30 milijonų egiptiečių, atsisako palikti valdžią, normalu reikalauti Egipto armijos, o ne ko nors kito pagalbos. Armija visada padės savo šaliai, kai ją ištiks nelaimė. Tikiuosi, kad pasaulis tai supras.“
Egiptiečiai, susirašinėjantys socialiniuose tinkluose, pabrėžia, kad „revoliucija Nr. 2“ nėra nukreipta nei prieš islamą, nei prieš Egiptą, ir tai nesąs karinis perversmas, kaip teigiama Vakarų žiniasklaidoje. „Revoliucija – prieš susikompromitavusį prezidentą“, - tai kartojama ir Egipto žiniasklaidoje (jau minėtoje „Ahram Online“ publikacijoje ir kitur), ir egiptiečių socialinių tinklų paskyrose.
Pasak „Ahram Online“, tai, kas įvyko liepos 3-iąją, yra nauja Egipto revoliucijos fazė, kurios daugelis laukė tuomet, kai 2011-ųjų vasarį buvo nuverstas prezidentas Hosnis Mubarakas.
„Musulmonų brolijos valdymo laikai baigėsi, - teigia „Ahram Online“. – M. Mursis birželio 22-ąją palaikė JAV, norinčias nuversti valdžią Sirijoje, tačiau pats nėjo į jokius kompromisus, kad krizė Egipte būtų sustabdyta.“
Laikinuoju Egipto prezidentu paskirtas Egipto Aukščiausiojo Konstitucinio Teismo teisėjas 67 metų Adlis Mahmudas Mansuras, pranešė „Ahram Online“. Su naujomis pareigomis jį suskubo pasveikinti Saudo Arabijos karalius Abdula, taip pat Sirijos ir Jungtinių Arabų Emyratų vadovai.
Egipto Konstitucijos veikimas laikinai sustabdytas.
Dėl M. Mursio nuvertimo iš pareigų „susirūpinimą“ pareiškė JAV prezidentas Barackas Obama. Jis akcentavo, kad Egipto armija turinti kuo greičiau padėti atkurti civilinę šalies valdžią.
M. Mursis „prevenciškai“ laikomas Gynybos ministerijos žinioje saugioje vietoje, pranešė „Press TV“.
Išduota daugiau kaip 300 Musulmonų brolijos narių arešto orderių, kai kurie jų suimti naktį iš liepos 3-iosios į 4-ąją. Musulmonų brolijos televizijos kanalas uždarytas.
Kita islamistinė Egipto partija – „Al Nūr“ – sutiko bendradarbiauti su armija.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]