2024 m. balandžio 23 d.

 

ES realybė: milžiniškos sumos išvagiamos arba yra „klaidingai panaudojamos”

14
Paskelbta: 2013-05-09 07:30 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos Prezidentės pareigas einanti Dalia Grybauskaitė Lietuvoje yra paskelbusi nuožmią kovą su kontrabanda ir korupcija. O ką Jos Ekscelencija galvoja apie pasitaikančias finansines klaidas ES biudžete? Bent jau kad atvirai savo piliečiams pasakotų apie šias problemas, su kuriomis susiduria visa ES, neteko girdėti.
Lietuvos Prezidentės pareigas einanti Dalia Grybauskaitė Lietuvoje yra paskelbusi nuožmią kovą su kontrabanda ir korupcija. O ką Jos Ekscelencija galvoja apie pasitaikančias finansines klaidas ES biudžete? Bent jau kad atvirai savo piliečiams pasakotų apie šias problemas, su kuriomis susiduria visa ES, neteko girdėti.

Kovo viduryje paskelbėme publikaciją "Klaidelės už penkis milijardus" apie tam tikras finansines ES bėdas, eurobiurokratų oficialiai vadinamas klaidomis. Ši informacija, kurią išplatino Valstybės kontrolė, Lietuvoje didesnio žiniasklaidos dėmesio ir analizės nesulaukė. Žadėjome šią įdomią temą pratęsti. Taip ir darome.

Kasmet daugiau nei 4 milijardai svarų sterlingų mokesčių mokėtojų pinigų "dingsta" iš ES biudžeto (kitaip tariant, yra išvagiami), nes Briuselio valdžia neįvertina tikrojo sukčiavimo masto, kuris gali būti dvylika kartų didesnis, nei nurodoma oficialiai, - 2013 m. balandį pareiškė Jungtinės Karalystės parlamento komitetas.

2011 m. mokėjimuose iš ES biudžeto auditoriai nustatė reikšmingą 3,9 proc. klaidų lygį – iš viso 5 mlrd. eurų ES lėšų panaudoti klaidingai arba neteisėtai, - teigė Europos audito rūmų narė Rasa Budbergytė, Lietuvoje pristatydama 2012 m. pateiktą šių rūmų ataskaitą. 
 
Neskaidrus biudžeto panaudojimas – viena iš problemų, dėl kurių euro zona atsidūrė kritinėje padėtyje.

“Šios krizės akivaizdoje aš noriu paklausti, kur nukeliavo 60 milijardų eurų, kuriuos Graikija gavo nuo to laiko, kai tapo euro zonos nare, 80 milijardų, kuriuos gavo Italija, 130 milijardų, atitekusių Ispanijai? Europos audito rūmų ataskaitoje apie tai visai nekalbama. O tai labai svarbu, žinant, kur esame atsidūrę, nes tie pinigai nebuvo tinkamai panaudoti.”, - 2011 m. lapkritį Europos Parlamento (EP) Biudžeto kontrolės komitete sakė europarlamentarė Marta Andreasen.2013 sausio 21 d. EP Biudžeto kontrolės komiteto posėdyje M. Andreasen negailestingai sukritikavo už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu Europos Komisijoje atsakingą komisarą Algirdą Šemetą, kuris 2009-iais poste pakeitė prezidente išrinktą Dalią Grybauskaitę.

“Kaip gali būti, kad audito ataskaitose nematome jokių problemų, tuo metu, kai Europos audito rūmai 80-yje procentų sandėrių nustatė reikšmingų klaidų, iš kurių 50 procentų, rūmų vertinimu, turėjo didelių finansinių pasekmių?”, - su nemenka ironija Lietuvos atstovo klausė M. Andreasen.Problema žinoma jau seniai: Europos audito rūmai, kasmet audituojantys ES biudžetą, kurį administruoja ir lėšas skirsto Europos Komisija, jau 18 metų nustato reikšmingų pažeidimų, kukliai vadinamų klaidomis, todėl negali pilnai patvirtinti išlaidų teisėtumo. Tačiau EK šią problemą menkina, sudarydama, anot kritikų, sąlygas sukčiams pelnytis iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Turbūt niekas nepatikės, kad apie šią korupcijai palankią sistemą nieko nežino dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri penkerius metus – nuo 2004 iki 2009-ųjų, kai persikėlė į Daukanto aikštę - buvo Europos Sąjungos komisarė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą.

Apie D. Grybauskaitę ir ES biudžeto klaidas skaitykite tęsinyje, kurį publikuosime artimiausiu metu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. TO MARTA
(2017-10-29 12:14:04)
(78.62.6.81) Parašė:

TAI KAS GAL PAKSAS KALTAS?13. Ona
(2013-05-14 13:27:31)
(86.38.159.246) Parašė:

tusti Grybauskaites plepalai, tad kodel jos paskirtasis VALYS visiems vagims nutraukia bylas, a? Pries rinkimus rinkejams pradeda mulkinti akis.12. Česlovas
(2013-05-13 23:08:15)
(78.62.164.7) Parašė:

Taip, kuo didesnes sumos isvagiamos,tuo platesne prezidentes sypsena.11. Šveikas
(2013-05-13 17:13:24)
(86.38.207.12) Parašė:

Kai šucherį suka patentuoti aferistai, tai dundukas Šemeta pats reikalingiausias kamštis kanalizacijos vamzdžiui užkišti. Tas vaivorykštinis briuselis tai tik sušvinkusi smegduobė, kuri siurbia valstybių savarankiškumo syvus pagal globalistų - sionistų - iliuminatų PASAULIO UŽVALDYMO PLANĄ. Gal pamiršote 2 dienų referendumo komediją su skalbimo milteliais ir alaus paplavų buteliais? Tada Grybauskaitei ši komedija tiko, tačiau rimto referendumo rezultatų dėl branduolinės energetikos ji nesigėdija ignoruoti. Taigi š... verti tie globalistų karoliai didieji ir ta visa iškrypėlių šutvė.10. Reziume - "mailiaus" byla 2
(2013-05-13 13:46:03)
(78.57.165.73) Parašė:

Reziume - "mailiaus" byla: 1. "Mailiaus bylos" atsiradimas, jos tyrimas ir nagrinėjimas atskleidė Lietuvoje veikiančią stambią - sisteminę 1) Valdžios, politikų ir teisėsaugos struktūrų korupcinę schemą 2) nesąžiningą verslo konkurenciją 3) biurokratinėse įstaigose pareigūnų savanaudiškus verslui statomus biurokratinius barjerus. 2. LR politikų, valdžios ir teisėsaugos atstovų rankomis ir veiksmais sužlugdytas Lietuvai naudingas, progresyvus verslas.9. Marta
(2013-05-11 12:24:35)
(84.15.179.4) Parašė:

Pritariu Benui. Šemeta nekaip pasirodė Lietuvoje, o kas jį Briuseliui prakišo tai jau tikrai ne Prezidentės atsakomybė. Gal būt Briuselis šį postą Lietuvai atidavė tik dėl to, kad Grybauskaitė gerai pasirodė tvarkydama ES ekonomiką ir gal tikėjosi, kad ji ir Šemetą pakontroliuos? Bet ar ne per daug tikėjosi? . Jei ekspertai susirastų internete jos kalbą, sakytą Londone, London School of Economy, dar 2004 ar 2005, dabar nepamenu, tai įsitikintų, kad ji matė, žinojo apie visas negeroves, vengimą mokėti mokesčius ir tiesiai šviesiai apie tai kalbėjo, be jokio "politkorektiškumo. O salėj buvo susirinkę tai ne vien profesūra, bet ir didieji globalistai. Bet ar pastebėjote, kad Graikiją ir Ispaniją nualino būtent socialistinės vyriausybės? O kaip su Italija? Berliuskonis, didysis Putino draugas, berods užkietėjęs neoliberalas. Tad gal visgi Rusijos disidentas V. Bukovskis teisus, sakydamas, kad egzistuoja Rusijos ir Europos socialistų sąmokslas? Žr. Bukovskio faksimiles iš KGB archyvų: //psi.ece.jhu.edu/~kaplan/IRUSS/BUK/GBARC/buk.html8. 2 Benas
(2013-05-09 21:05:40)
(31.121.61.234) Parašė:

Labai gerai pasakyta. Dar vertetu prie tu kurianciu ES prideti visokio masto seksualinius iskrypelius.7. Rimantas
(2013-05-09 18:44:02)
(217.77.19.127) Parašė:

ES biurokratai suorganizavo Acheno "ordiną" ir taip atsidėkojo buvusiai ES komisarei, kad tik niekas nekištų nosies į jos buvusią veiklą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras