Europos Sąjungos (ES) šalyse atlikta apklausa atskleidė, kad likus vos dviem savaitėms iki Europos Parlamento (EP) rinkimų, 62-iejų proc. europiečių jie paprasčiausiai „nedomina“, skelbia „Reuters“.
Didžiosios Britanijos visuomenės nuomonių ir rinkos tyrimų bendrovės „Ipsos-Mori“ atliktos apklausos metu buvo pakalbinti 8 833 asmenys iš Belgijos, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ispanijos ir Švedijos. Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, kad 6 iš 10 europiečių visai nesuka galvos dėl būsimų EP deputatų.
62 proc. apklaustųjų sakė, kad EP rinkimai jiems „visai neįdomūs“ arba „ne itin įdomūs“, ir tik 35 proc. respondentų tvirtino būtinai dalyvausiantys gegužės 22-25 dienomis vyksiančiame balsavime. Prieš 2009 metų rinkimus tokių pilietiškai nusiteikusių žmonių buvo daugiau - 43 proc.
Didžiausi EP rinkimų entuziastai pasirodė esantys belgai, kur 53 proc. apklausos dalyvių pareiškė ateisiantys balsuoti. Verta paminėti, kad balsavimas šioje šalyje yra privalomas pagal galiojančius teisės aktus. Po Belgijos sekė Prancūzija (44 proc.), Nyderlandai (41 proc.), žemiausio piliečių aktyvumo turėtų tikėtis Didžioji Britanija (27 proc.) ir Lenkija (20 proc.).
Apklausos rezultatai taip pat pateikė įdomių įžvalgų apie Europos šalių politinius lyderius. Vokietijos kanclerė Angela Merkel šiuo metu yra lengviausiai atpažįstama ES politikė, kurią teigiamai įvertino 51 proc. apklaustųjų. Britanijos premjerą Davidą Cameroną pozityviai vertina 35 proc. respondentų, o prasčiausiai tyrime „pasirodė“ Prancūzijos vadovas François Hollande'as, apie kurį palankiai atsiliepė 20 proc. respondentų, ir net 32 proc. tvirtino apie šį politiką esantys prastos nuomonės.
Nors pagrindinės EP partijos - socialistai, Europos liaudies partija ir Europos liberalų bei demokratų aljansas - jau išsirinko savo kandidatus į būsimos Europos Komisijos (EK) sudėtį, net 60 proc. apklausos dalyvių tvirtino nežinantys, kokie asmenys pretenduoja pakeisti dabartinį EK vadovą José Manuelį Barroso.
Ekspertai būsimuose rinkimuose nemažą sėkmę prognozuoja kraštutinės dešinės politinio spektro partijoms, kurios turi realius šansus laimėti rinkimus Prancūzijoje ir Nyderlanduose.
Eltos inf.