Socialiniame tinkle Facebook yra funkcija Poke, kuri leidžia paskatinti ilgai nerašiusį vartotoją ką nors pagaliau publikuoti. Trumpai tariant, vienas vartotojas gali „bakstelėti“ kitam ir patikrinti, kad tas apskritai dar „gyvas“. Vis dėlto Masačusetso technologinio universiteto inžinieriai nusprendė žengti dar toliau ir Poke funkciją sujungti su elektros šoku.
Sukurtas kompleksas vadinasi Pavlov Poke. Jis skirtas tam, kad būtų sukurtas pasibjaurėjimo socialiniu tinklu Facebook instinktas. Esmė labai paprasta – vartotojas gauna elektros šoką kiekvieną kartą, kai praleidžia per daug laiko šiame socialiniame tinkle. MIT inžinierių duomenimis, statistinis Facebook vartotojas socialiniame tinkle per mėnesį praleidžia 400 minučių.
Sukurtas įrenginys gana paprastas. Jį sudaro programinė įranga, kuri seka, kiek laiko vartotojas praleidžia socialiniame tinkle, taip pat valdiklis, surinktas atviro kodo valdiklio Arduino pagrindu. Jei žmogus per ilgai sėdi feisbuke, jo rankos gauna nors ne mirtiną, bet skausmingą elektros šoką.
Jei žmogus nereaguoja, galimas ir kitas įspėjimo būdas: sistema pasiųs užklausą į tarnybą Amazon Mechanical Turk. Pranešime bus nurodyta, kad už 1,4 JAV dolerio vartotojas turėtų paskambinti žmogui, kuris per ilgai užsisėdėjo feisbuke, ir pasakyti jam, kad to daryti nereikėtų.