2024 m. gegužės 27 d.

 

Fašistinių idėjų spąstai. Kelias į aklavietę?

11
Paskelbta: 2024-04-02 11:19 Autorius: Antanas Mikėnas

Ukraina jau dažnai primena teritoriją, kurioje ne tik regimas nuosmukis, bet ir galima kelti konkretų klausimą: gal šioje šalyje vykdomi makabriški eksperimentai? Kodėl kyla toks klausimas? Pastaruoju metų į kovų zonas jau siunčiami visai žali jaunuoliai, dalis jų – nepilnamečiai. Jie jau ir žūsta.

Akivaizdu, kad tai susiję su vis niūresne Ukrainos būkle, taip vadinamas kontrpuolimas pasirodė tebuvo pažadų balius. Ukrainos pajėgos ne tik nepasistūmėjo į priekį, tačiau ir priverstos trauktis. Ir čia iškyla tikros istorinės paralelės. Kadaise, dar prieš 80 metų, nacistinė Vokietija patyrė ryškius smūgius fronte, ir tada vyko skubus jaunimo būrių kūrimas. Kuriama ant konkretaus pagrindo: dar 1926 metais buvo įkurta „Hitlerjugend“ organizacija, kaip nacionalsocialistų partijos jaunimo sparnas.

Nuo 1944 kovo mėnesio „Hitlerjugend“ būriai buvo vis dažniau įtraukiami į realias kovas. Deja, daug jaunuolių tiesiog žuvo, buvo paaukoti ant hitlerinio režimo aukuro. 1945 metų spalio mėnesį, jau po nuožmaus režimo žlugimo, ši organizacija buvo uždrausta.

Jaunimas įtraukiamas į pavojingus spąstus

Ukrainos padėtis deja jau primena 1944 metų Vokietijos padėtį. Irgi pralaimėjimai fronte, irgi vis gilėjanti krizė šalies viduje. Ir ko gi imasi valdžia ? Ukrainą valdantis režimas aktyviai kuria kovinius jaunimo būrius. Šie būriai sudaromi pagrinde iš 14-18 metų jaunuolių, ir iš esmės primena „Hitlerjugend“ dalinius nacistinėje Vokietijoje. Jie treniruojasi, iš jų formuojami daliniai. Šiuose daliniuose yra nedaug kiek kiek vyresnių karių: tai 19-22 jaunuoliai, kurie užima vadovaujančias pozicijas. Tačiau: kas gi vyksta toliau?

Būriai jau dalyvauja realiose kovose. Vienas iš pavyzdžių, visai neseniai žuvo 16-metė ukrainietė „Troja“. Anastasija Marjančiuk-toks tikrasis „Trojos“ vardas, 2023 metais treniravosi pasirengimo stovyklose, o šių metų sausį buvo pasiusta į frontą. Deja, greit žuvo.
 

Neseniai žuvo 16-metė ,,Troja". Tikrai gaila.


O ateityje Ukrainą valdantis režimas ketina dar aktyviai nukreipti jaunuolių būrius į mūšio laukus. Planuojama, kad jie dalyvaus kovose su Rusijos Federacijos kariškiais, ypač Sumų kryptimi. Jei ukrainiečių pajėgoms teks atsitraukti, jaunieji smogikai dalyvaus partizaninių būrių kūrime, ir rengs diversijas.

Įkurtos stovyklos tokių jaunuolių rengimui. Beje, dalį tokių stovyklų kuruoja žymioji „Azovo“ brigada. „Azovo” vadai dar nuo 2016 metu ėmė kurti tokias stovyklas. Jie realiai įkūrė keletą stovyklų įvairiose šalies vietose – prie Kijevo, prie Žitomiro, prie Charkovo, prie Mariupolio. Kas gi vyksta tose stovyklose?
 

Karinėse stovyklose ukrainiečių jaunuoliai (dalis jų tik 15-17 metų) praeina parengimo kursą ir atėjus laikui nukreipiami į frontą.


Vakarais vyksta taip vadinamos idėjinio parengimo valandos, jų metu paprastai vyksta keletas trumpų lekcijų, po kurių jaunuoliai skanduoja: „Norime sugriauti Maskvą!“, „Mirtis rusams!“, „Mes užimsime visą pasaulį!“. Dienos metu vyksta įvairios pratybos: fizkultūros užsiėmimai, bėgimas, pratybos kaip elgtis su šaltaisiais ir šaunamaisiais ginklais. Per keletą mėnesių jaunuoliai praeina pagrindinį parengimo kursą.

Vėl prisimenama „untermenš“ teorija

„Mes nesame nusiteikę prieš žmones. Bet separatistus, „žalius žmogeliukus“, ir „maskolius“ neskaitome žmonėmis“, teigia vienos iš tokių stovyklų vadovas Jurijus Čerkašinas. Vėlgi, viskas primena hitlerines teorijas apie taip vadinamus „untermenš“, gyvas būtybes, kurie nėra tikri žmonės. Beje, vokiečių ideologai šiuo atveju nebuvo savarankiški, jie rėmėsi amerikiečių veikėjo, vieno iš „Ku-kluks-klano“ ideologų Lotropo Stodardo teorijomis. Žurnalistas ir istorikas L.Stodardas dar nuo 1920 metų plačiai plėtojo savo mokymą apie „untermenš“ keliamus pavojus, rašė knygas, straipsnius, skaitė lekcijas įvairiose JAV vietose.

Karinės jaunimo stovyklos, būsimų jaunųjų smogikų kalvės.


Iš Ukrainos pasitraukusi psichologė Jekaterina Sivanova pabrėžia: „Šiuo atveju suaugusieji ukrainiečių jaunimui diegia iškreiptą pasaulio vaizdą. Štai kokie akcentai: pirma, įteigiama, kad yra tokie priešai, ir jie visai ne žmonės, jie „maskoliai“ , jie „žali žmogeliukai”, ir juos reikia likviduoti. Antra, įteigiama, kad reikia neapkęsti priešų, kurie visai ne žmonės, o tiesiog Ukrainai trukdantys objektai. Taip iš jaunuolių formuojami agresyviai nusiteikę būriai. Dalis jaunuolių tėvų deja nesupranta, koks pavojus gresia jų vaikams.
Vis dažniau skamba pažadai: „jei reikės, kausimės iki paskutinio ukrainiečio“. Ši V. Zelenskio ir jo bendrininkų taktika fanatiška, ir akivaizdu, kad nesigailima net vaikų. Grynai tokie procesai vyko Vokietijoje prieš aštuonis dešimtmečius. Jaunuoliai buvo koduojami „nuzombinami” ir nukreipiami į kovos laukus. „Zombių“ rengimas – tikrai pavojingas procesas.

Kodėl kurstoma neapykanta?

Publicistė, žmogaus teisių gynėja Deimantė Vyčienė: „Jau dešimt metų Ukraina maudoma neapykantos liūne. Po Maidano pradėta visa ta nuožmi smurto ir neapykantos karuselė. Kodėl kurstoma neapykanta ?Tai buvo naudinga tik siauroms grupuotėms. Ir tai privedė prie karo, ir prie daugybės žmonių žūties. Ką galime padaryti dabar? Ieškoti kelių link taikos. Ir akivaizdu, kad reikia visais būdais stengtis neutralizuoti tą neapykantos kurstymą“.

Žurnalistas ir istorikas Giedrius Grabauskas: „Kai žvelgiame į dabarties Ukrainą, tai matome ir Lietuvai gręsiančius pavojus. Tai nuožmus neapykantos kurstymas, ir jaunimo įtraukimas į karinį vajų. Ukrainos jaunuoliai buvo rengiami tam tikrose stovyklose, o dabar jau žūsta kovose. Stovyklose jiems dėstė apie neva didvyrius Banderą ir Šuchevičių, treniravo, mokė šaudyti, ir po to nukreipė į frontą. Ar tai gresia Lietuvos jaunimui? Taip, tai reali grėsmė. Ir Lietuvoje kaip pavyzdys jaunimui pristatomi vietiniai banderos, kaip Jonas Noreika, Juozas Vitkus, Povilas Plechavičius. Ir atvirai žeminami rusai, kaip neva blogio šaltinis. Jau laikas atsitokėti, nes ryškus neapykantos kurstymas prie gero nepriveda“.

Keli susiję:

Jei grasinimo veiksmai neduoda efekto, tuomet reikia pereiti prie griežtesnių argumentų...  

Profesionalų patarimai patriotams, kaip reikia bauginti, grasinti, tyčiotis, žaloti fiziškai ir galiausiai žudyti priešus

Patarimai, kaip tikrieji patriotai turi elgtis su kolaborantais, sulaukė kritikos 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
11. 10 - tam
(2024-04-03 02:16:28)
(84.15.180.192) Parašė:

Istorija 2011 Vasario 18 Antanas Smetona A.Smetonos režimas nepaklusniuosius grūdo į koncentracijos stovyklas veidas.lt http://www.veidas.lt/a-smetonos-rezimas-nepaklusniuosius-grudo-i-koncentracijos-stovyklas10. ir prasidėjo....
(2024-04-02 19:22:41)
(78.62.252.216) Parašė:

stribvaikių įžeidinėjimai ir ...ruSSiškas leksikonas....Viskas atsistoja į savas vietas. Ir pasimato,kas yra kas. Hitlerį prisiminė,kuris buvo toks pats mėšlo gabalas,kaip ir Stalinas,kuris žudė ne tik svetimus,bet ir savos valstybės piliečius ir oficialiai įteisino CCCP lagerių vergovę...9. apie 8. gana yra gana...
(2024-04-02 19:15:11)
(37.175.219.8) Parašė:

Stai tipiskas tvarto durnelis pergeres ozio slapimo. Didziausi zmonijos priesai ? Hitleris vadinasi nedidziausias, o jankiai numete atomines bombas angelai, anglu koncetracijos stovyklos,- Indijoje poilsio sanatorijos ? Istisus simtmecius plese ir vergais verte europieciai,- civilizacijos ziedas ? lietuviu nacikai zude zmones pokario metu didvyriai ? kunigai, prievartaujantys pauglius sventieji kankiniai nuo susilaikymo ? Net prasmes nera gincytis su tvarto meslo istrebiteliu. Tsakant, tak idi i podumai bytchij xui....8. gana yra gana...
(2024-04-02 19:07:45)
(78.62.252.216) Parašė:

gana komunistinės propagandos,nuo kurios net ir Rusija nusigręžė. Sovietai ir komunistai tai didžiausi žmonijos priešai,žudę mūsų tikėjimą,kankinę kunigus ir prievartavę mūsų moteris. Nuostabu,kad stribų-kolaborantų ainiai rašinėja Ekspertuose...7. > 6. Valentas
(2024-04-02 18:54:09)
(37.175.219.8) Parašė:

Tamsta, nemklaidinkit zmoniu. Pokario metais buvo tik islike banditai, fasistu parankiniai ir nacistai, kurie nespejo pasitraukti i issvajotus vakarus. dar keletas durneliu suvedziotu pasakomis apie "nepriklausomybe" ir busimas dovanas. O is tikro, tai uz kapitalistu nuosavybe, ka mes puikiai pamateme po 1991 metu gautos "nepriklausomybes". Kazkodel sie buoziu tarnai nepartizanavo nei kai Pilsudskis buvo uzemes Vilniaus krasta, nei tarp 1940-41 nei 1941-44 metais. Kadangi jie zinojo kas ju laukia(o Hitleris buvo ju bendramintis) todel ir banditavo. Beje uztenka pazvelgti i ju auku statistika ir tampa aisku su kuom jie kovojo.6. Valentas
(2024-04-02 17:55:20)
(84.15.190.138) Parašė:

Kovokite už laisve, amerika padės. Pokaris. Partizanai. Pasipriešinimas. Pralaimėjo visi, tame tarpe ir rusai, tik ne komunistai. Ar tik istorija nesikartoja? Užaugusi nauja karta tos istorijos nežino, nes tokia šio laiko politika. Gaila jaunimo, kaip visais laikais laikais lengva buvo jais manipuliuoti - žaisti laisvę, kovoti už tiesą. Bėda, kad jauni negerbia senolių ir neįsiklauso į jų išmintį. Tepadeda jiems ..., tai kuo jie tiki.5. Tautos valstybingumą
(2024-04-02 15:11:21)
(95.24.27.250) Parašė:

visokeriopai ardantys ir griaunantys savo fantazijose paskendę neo liberalieji politikai pasiekę tam tikrą ribą nebegalės išsilaikyti valdžioje. Tauta juos išneš ant šakių, jei jie nepasirūpins "priešais" ir aklais, bukais ir radikalizuotais nac patriotais, už kurių nugaros jie sau toliau išpardavinės ir naikins valstybę (kaip, kad vyko Ukrainoje). "Apie viską pagalvota". Visų šalių neo liberalai ! - Vienykitės !!!4. Darijus
(2024-04-02 14:34:33)
(2a02:678:5c2:2900:48fe:d043:4c1a:9a11) Parašė:

Liberalizmzs visada perauga į nacizmą, nes kitaip išnyktų, juk kito būdo naikinti kitaip galvojančius nėra.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Apie naratyvus, Ukrainą žlugdančius nacionalistus, propagandistus
9 Tai, ką draudžiama Lietuvoje žinoti apie Ukrainą ir ne tik