2024 m. liepos 16 d.

 

Generalinė prokuratūra informavo: D. Pentiokinienei ir H. Baubinui buvo skirtos drausminės nuobaudos

1
Paskelbta: 2010-06-19 14:21 Autorius: ekspertai.eu

VeikėjaiViešoje erdvėje buvo skelbiama, kad 25 milijonus litų kainavęs projektas „e.sveikatos“ paslaugos neveikia, o tolesniam šio neveikiančio projekto etapui jo organizatoriai nori gauti dar virš 100 milijonų litų.

Dar 2008 metų kovo 17 d. savo sprendimą dėl audito metu nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų, vykdant šį projektą, paskelbė Valstybės kontrolė. Taip pat savo sprendimą dėl iššvaistytų valstybės pinigų 2010 kovo 24 d. paskelbė ir Seimo sveikatos reikalų komitetas.

Pačios Generalinės prokuratūros prašymu į Generalinę prokuratūrą, su prašymu nieko nelaukiant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl projekto „e.sveikatos“ paslaugos, per kurį buvo pavogtos milijoninės valstybės ir ES lėšos, 2010 gegužės 13 d. kreipėsi ir ekspertai.eu. Praėjus daugiau negu mėnesiui, Generalinė prokuratūra piliečiams atsiuntė savo pranešimą.

Teisėsaugios institucija informavo, kad dar 2008 gruodžio 15 d. „raštu informavo LR Seimo Sveikatos reikalų komitetą apie tai, kad 2008 m. gruodžio 15 d. Generaline prokuratūra, pagal gautą Lietuvos Respublikos Seimo Audito komiteto sprendimą kreiptis į generalinę prokuratūrą su siūlymu ištirti ar vykdant „e.sveikatos“ diegimo projektus Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijoje nebuvo pažeisti teises aktų reikalavimai, susiję su valstybės biudžeto bei ES finansinds paramos lešų naudojimu bei nebuvo pažeisti visuomenės ir valstybės teisės bei teisėti interesai, priėme nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo, nes nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Generalinė prokuratūra taip pat pranešė, kad ją Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad „vykdant sprendimo rezoliucinės dalies 2 p., atsakingiems asmenims skirtos drausminės nuobaudos: VŠĮ Sveikatos projektų biuro direktorei D. Pentiokinienei ir Sveikatos apsaugos ministerijos sekretoriui H. Baubinui skirta drausminė nuobauda – papeikimas“.

„Konstatuotina, kad LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto rašte bei gautame Sveikatos apsaugos ministro pateikti faktai, aplinkybės, patikslinimai bei paaiškinimai susiję su „e.sveikatos“ kūrimu, o taip pat ekspertai.eu rašte pateikta informacija dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veikos, iš esmes buvo aptarti 2008 gruodžio 15 d. Generalinės prokuratūros priimtame nutarime dėl pateiktų faktų nepradėti ikiteisminio tyrimo, todėl panaikinti pastarąjį nutarimą ir pradėti ikiteismini tyrimą nėra pagrindo“, - sakoma Generalinės prokuratūros laiške ekspertai.eu kolektyvui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Brenda
(2012-10-14 03:47:37)
(85.236.175.190) Parašė:

Vasaris 3 d, 2011mjo, nekenčiu LT gydytojų. Tas sikanys „pinigus už tai, kad žmogus tiesiog atliktų savo darbą. Negi Hipokrato priesaikoje yra eilutė „gydysiu tik už tam tikrą sumą“? Net ir geras specialistas priverčia suabejoti savo profesionalumu, kai žinai, jog jam turėsi papildomai mokėti.“ gerai pabrėžia niūrią realybę.Visi pas mus specialistai, kalba, kad šimtą metų mokosi, bet gauna mažai. Bet kai sužinai, kad jie po to savo darbo nedaro, kol negauna kyšio tai na gal geriau iš tiesų išvažiuoti vien dėl to?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras