Brazilijoje vykstant neregėtai politinei dramai, konstituciniam chaosui ir milžiniškiems antivyriausybiniams protestams, kovo 18 d. pradėti ir valdžią palaikantys protestai, kuriuose į korupcijos skandalus įklimpę buvęs prezidentas Luisas Inasijus Lula da Silda (Luiz Inácio Lula da Silva) ir dabartinė šalies vadovė, bulgarų kilmės Dilma Rusef (Dilma Rousseff) palaikomi darbo liaudies, tiksliau, profsąjungų susivienijimo Frente Brasil Popular.
Darbininkų klasės atstovai pareiškė ginsiantys demokratiją ir savo teises 45-iuose Brazilijos miestuose. Jie palaiko valdančiąją Darbininkų partiją (Partido dos Trabalhadores, PT).
Tai pirmas politinis Brazilijos valdžios judesys, kai dar kovo 13 d. į gatves Brazilijoje išėjo 3 mln. žmonių, reikalavusių prezidentą atsistatydinti.
Brazilijos Federacinės Respublikos, kurioje gyvena daugiau kaip 205 mln. žmonių, 594 narių parlamentas (Nacionalinis kongresas, Congresso Nacional) kovo 17 d. sudarė specialią 65 narių komisiją, kuri tirs D. Rusef bylą ir spręs, ar skelbti jai apkaltą. D. Rusef kaltinama panaudojusi nelegalius apskaitos metodus tvarkydama vyriausybines lėšas.
Pasak Brazilijos politikų, D. Rusef likimas priklausys ir nuo to, kas vyks gatvėse.
Gatvėse kalbinti brazilai sakė, kad tai sunkiausias šaliai metas ir prasčiausia vyriausybė, kokia tik buvo, nes tie, kurie neseniai buvo stiprūs finansiškai, dabar gatvėse prašo išmaldos.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]