2024 m. birželio 23 d.

 

Informacija rūkantiems: iš ko pagamintos cigaretės? (video, papildyta komentaru)

1
Paskelbta: 2012-02-15 23:58 Autorius: ekspertai.eu
Rūkyti nesveika. Tačiau rūkyti ne tabaką, o nuodus - dar nesveikiau. Ar tikrai vietoj tabako, kažkokios suklijuotos dulkės?
Gintauto Dirgėlos, UAB Philip Morris Baltic Korporacijos reikalų vadovo Lietuvai komentaras šiuo klausimu:
Norėčiau atkreipti dėmesį, kad ši “Paskutinės instancijos” laida buvo sukurta itin vienpusiškai, specialiai manipuliuojant išsakytomis mintimis ir nutylint tikruosius faktus. Apmaudžiausia tai, kad laidos žurnalistas pats buvo atvykęs į mūsų gamyklą, mate ir net čiupinėjo tabako lapus, iš kurių gaminamos cigaretės, stebėjo procesą nuo A iki Z. Deja, laidoje pateikiama tik fantastinė versija apie “popierių išmirkytą nikotine”. Mūsų informacija yra labai paprasta ir aiški: pagrindinis cigaretės komponentas yra tabakas. Be tabako į savo produktus taip dedame priedus, kurių funkcijos yra 1) palaikyti tabako drėgmę, 2) padėti pačiam gamybos procesui ir 3) suteikti skirtingą tabako skonį ir kvapą. Visi ingredientai, kuriuos mes naudojame cigarečių gamyboje yra viešai prieinami internete http://www.pmi.com/eng/our_products/pages/technical_products_information.aspx. Pasirinkus valstybę, prekės ženklą ir rūšį yra pateikiamas pilnas ingredientų sąrašas. Taip pat kiekvienais metais pateikiame detalią ataskaitą ir Sveikatos ministerijos įgaliotai institucijai, kur nurodomi net tik ingredientai pagal kiekvieną prekės ženklą, bet ir jų funkcijos bei visa žinoma informacija apie jų savybes. Ši informacija taip pat yra prieinama visiems piliečiams. Dar galiu pridurti, kad gamybos procese į cigaretes nededame nei „popieriaus išmirkyto nikotine“, nei salietros, nei amoniako.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. jonas
(2018-09-07 15:51:28)
(78.62.9.223) Parašė:

kodel lietuviskoji cigarete pridegus dreit sudega savaime o pvz minsk netraukiant uzgesta nesudegusParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras