Vyriausybė sausio 6 d. pritarė išankstinės pirkimo sutarties su farmacijos kompanija „BioNTech & Pfizer“ keitimui, siekiant Lietuvai įsigyti 550 tūkst. papildomų vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) dozių.
Iki šiol su šiuo gamintoju buvo sutarta dėl kiek daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių Lietuvai. Europos Komisija, vykdydama derybas su gamintojais visų Europos Sąjungos (ES) valstybių vardu, šiuo metu derasi dėl papildomų vakcinos dozių.
Lietuva pareiškė pageidavimą įsigyti 550 tūkst. papildomų vakcinos dozių, tačiau tikslus jų skaičius paaiškės tik pasibaigus deryboms.
„BioNTech & Pfizer“ sukurta vakcina nuo COVID-19 šiuo metu yra vienintelė, registruota ir naudojama ES. Į Lietuvą jau pristatyta daugiau nei 40 tūkst. šios vakcinos dozių, kuriomis pirmi skiepijami šalies medikai.
Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.
Keli susiję:
Būtina pasitikėti politikais, kurie nusprendė, kad vakcinos nuo koronaviruso yra tikėtinai gana saugios
Jei netyčia kas nors nukentėtų nuo „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinų – kaltų nebus, žalos niekas neatlygins
Po skiepo nuo koronaviruso jauna moteris nualpo iš džiaugsmo
Lenkijoje, skirtingai negu Lietuvoje, atvirai įteisinta prievarta prieš tuos, kurie nenorės vakcinuotis nuo Covid-19