ES ir Turkijos migracijos krizės sureguliavimo sutartis įsigaliojo kovo 20 d. Esminis šios sutarties punktas – tai, kad Ankara įsipareigojo priimti atgal visus migrantus, kurie nuo Turkijos krantų atplaukė į Graikiją naudodamiesi nelegalių migrantų gabentojų paslaugomis.
Šiek tiek anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel patikslino, kad realus nelegalių migrantų grąžinimas į Turkiją prasidės tik balandžio 4 d. ES įsipareigojo už kiekvieną iš Graikijos į Turkiją sugrąžintą nelegalą sirą priimti vieną Sirijos pabėgėlį iš Turkijos teritorijos.
Graikijos valdžia įsipareigojo organizuoti ir vykdyti naujųjų nelegalių migrantų registraciją. Į Graikiją atvykusių prieglobsčio prašytojų pareiškimai bus nagrinėjami individualia tvarka. ES atsakomasis žingsnis – jau 2016 m. birželio mėnesį gali būti įvestas bevizis režimas Turkijai, tačiau su sąlyga, kad Ankara įvykdys 72 šiam žingsnius reikalingas sąlygas. Kol kas Turkija įvykdė tik maždaug pusę iš jų.
Artimiausiais mėnesiais taip pat prasidės derybos dėl vieno iš Turkijos narystės ES kriterijų – pakankamo finansinių lėšų kiekio.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]