Japonijos finansinių paslaugų agentūra antradienį pradeda trijų stambaus kapitalo finansinių grupių kompleksinį tyrimą. Bus tiriami „Mitsubishi UFJ“, „Mizuho Financial Group“ ir „Sumitomo Mitsui“. Inspektoriai ieškos įrodymų dėl galimų sandorių su organizuoto nusikalstamumo jakudzos grupuotėmis. Be to, tyrimo metu bus aiškinamasi, kiek efektyviai korporacijų vadovybė kontroliuoja veiklą savo pavaldinių, galinčių savo iniciatyva turėti reikalų su organizuoto nusikalstamumo grupuotėmis.
Tyrimas pradėtas, kai antras pagal dydį šalies bankas „Mizuho“ rugsėjo pabaigoje pripažino, kad dvejus metus kreditavo Japonijos nusikaltėlių gaujas. Tyrimo duomenimis, iš viso nustatyta 230 tokių atvejų. Gangsteriams buvo išduota daugiau kaip 200 mln. jenų (per 2 mln. dolerių) paskolų, dažniausiai automobiliams įsigyti. Anksčiau atliktas patikrinimas parodė, kad paskolos buvo išduotos per klaidą ir nebuvo sąmoningo sąmokslo su jakudza. Dabartinio tyrimo metu bus stengiamasi dar kartą patikrinti, kiek teisingos tokios išvados.
Kilus skandalui „Mizuho“ banko direktorių tarybos pirmininkas atsistatydino, o banko prezidentas, pripažindamas savo kaltę, pusei metų atsisakė atlyginimo. Taip pat įvairiomis baudomis nubausta per 40 buvusių ir dabartinių banko „Mizuho“ darbuotojų.
Dauguma Japonijos tradicinių jakudzos grupuočių veikia atvirai, tačiau joms priskiriamas ypatingas juridinis statusas, jas nuolat stebi policija, iš jų atimamos kai kurios teisės, pavyzdžiui, finansavimo sferoje.
Eltos inf.