Balandžio 25 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro personalas, Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo ir paieškos laivas „Šakiai“ ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Daulphin “ dalyvauja tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose „Dynamic Mercy 17“.
Mokymai vyksta centrinėje Baltijos jūros dalyje, Latvijos, Lietuvos ir Švedijos paieškos ir gelbėjimo rajonų sankirtoje.
Mokymuose „Dynamic Mercy 17“ Lietuvos, Latvijos, Švedijos jūrų, oro ir jungtiniai gelbėjimo centrai, keturi orlaiviai ir penki laivai iš Latvijos, Lietuvos ir Švedijos. Visas pratybas koordinuoja Jungtinis Latvijos gelbėjimo koordinavimo centras.
Pagal iš anksto suplanuotą pratybų scenarijų numatytas suderintas tarptautinių gelbėjimo pajėgų veikimas atviroje jūroje nelaimės ištiktų orlaivių ir laivų keleivių gelbėjimo atvejais. Pratybų dalyviai atviroje jūroje ieškos dingusio orlaivio ir jo keleivių. Pagal kitą scenarijų bus tikrinami bendri šalių pajėgumai koordinuotai kovoti su tariamu gaisru kelte ir gelbėti į šaltas Baltijos bangas iššokusius keleivius.
Pratybos organizuojamos vadovaujantis 1947 m. Čikagos konvencija ir 1979 m. tarptautine paieškos ir gelbėjimo jūroje konvencija, pagal standartus ir procedūras, numatytas tarptautiniame paieškos ir gelbėjimo iš oro ir jūroje vadove (angl. International Aeronautical and Maritime Search and Rescue Manual, IAMSAR).
„Dynamic Mercy 17“ yra kasmetinės NATO paieškos ir gelbėjimo pratybos, kurias Atlanto vandenyne arba Baltijos jūroje organizuoja NATO jūrų komponento štabas Nortvude, Jungtinėje Karalystėje.
Šių pratybų tikslas yra vykdyti ir vystyti tarpregioninį bendradarbiavimą ir didelio masto paieškos, gelbėjimo bei evakuacijos operacijų koordinavimą tarp NATO ir partnerių šalių susisiekiančiuose paieškos ir gelbėjimo rajonuose.
Nuo 2009 metų vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymu, žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone organizuoja, koordinuoja ir jiems vadovauja Lietuvos kariuomenė per Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą. Žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone, išskyrus jūrų uostų akvatorijas ir Kuršių marias, vykdo Lietuvos kariuomenė pasitelkdama Karinių jūrų pajėgų laivus ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnius.
Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, laivai ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose dalyvauja keletą kartų per metus.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]