2024 m. gruodžio 23 d.

 

Karo Ukrainoje Operatyvinė informacija (kovo 1, 2 ir 3 d.)

11
Paskelbta: 2022-03-03 22:25 Autorius: ekspertai.eu



2022 m. kovo 3 d. Karo Ukrainoje Operatyvinė informacija


Kovo 2 d. padėtis prie Charkovo išlieka sunki abiem konflikto pusėms.

Praeitomis dienomis nuostolių patyrę Rusų daliniai nesiekia skverbtis į miestą.

Tuo pat metu Rusijos pajėgos vykdo tikslinius smūgius į karinius objektus ir Ukrainos kariuomenės slėptuves mieste. Kovo 2 dieną raketos smūgis sunaikino miesto teritorinės gynybos štabą. Pranešama, kad į objektą pataikė dvi raketos, pastatas buvo sunaikintas.

Charkovo apsupimas dar nebuvo baigtas. Rusijos kariuomenė visiškai užėmė ir kontroliuoja didelę Balakleya gyvenvietę Charkovo srityje.

Kovo 2-osios popietę į Charkovą atvyko buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenijus Avakovas, prisidėjęs prie nacionalistinių batalionų įkūrimo. Tuo metu kai kurie Ukrainos kariuomenės daliniai ir nacionalistų batalionai pradėjo atsitraukti iš Charkovo. Matyt, tai lėmė Avakovo atvykimas ir šių padalinių perskirstymas Kijevo kryptimi. Ukrainos pusė suvokia užsitęsusios Charkovo miesto gynybos beprasmiškumą.

Keturiasdešimt JAV Demokratų partijos kongresmenų pasirašė laišką, kuriuo reikalavo Ukrainos Azovo batalioną, kuris kovojo prieš Rusijos remiamus separatistus Donbaso regione, paskelbti teroristine organizacija. Šaltinis: lrt.lt


Kovo 3-iosios naktį Rusijos gynybos ministerijos Specialiųjų operacijų pajėgos tęsė savo veiklą mieste, siekdamos nustatyti pagrindinius gynybos mazgus ir likviduoti Ukrainos kariuomenės pajėgų vadovybės štabą.

Kovo 2 d. Charkovo vietiniai gyventojai masiškai automobiliais bėgo į vakarų pusę. Ukrainos ginkluotosios pajėgos nustojo užkirsti kelią civilių gyventojų evakuacijai. kaip tai darė anksčiau.

Charkovo internetiniai aktyvistai vaizdo įrašais kaltino Rusų karius nusitaikius ir paleidusius raketą į vietinę Cjarkovo mokyklą Nr. 17.

Vaizdo įraše matyti pramušta didelė skylė mokyklos sienoje.

Tačiau mokyklos viduje slėpėsi Ukrainos nacionalistinių dalinių kariai.

Mariupolio miestas tebėra blokuojamas bendrų Rusijos ir Donecko Liaudies Respublikos pajėgų. Miesto pakraščiuose vyksta kautynės. Tuo pačiu metu Rusijos jungtinės pajėgos nepradeda didelio šturmo, tačiau miesto pakraštyje užfiksuoti keli susirėmimai.

Kovo 2 dieną Mariupolio meras Vadimas Boičenka patvirtino mieste prasidėjusias gatvių kautynes. Anot jo, Mariupolis šturmuojamas iš šiaurės ir šiaurės vakarų krypčių.

Nebuvo pranešta, kad Ukrainos pajėgos bandytų surengti atsakomąsias atakas.
Atsižvelgiant į tai, kad mieste yra daug Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir nacionalistinių kovotojų, greitai jo paimti nepavyks. Pagrindinė Ukrainos nacionalistinių jėgų koncentracijos vieta yra Ordžonikidzės rajonas, kairysis Kalmiaus upės krantas.

Tačiau Ukrainos kariuomenė šiame regione neturi pakankamai pajėgų deblokuoti miestą. Kelius, vedančius į Mariupolį, valdo jungtinės Rusijos ir Donecko Liaudies Respublikos pajėgos. Kovo 2 dieną Donecko respublikos daliniai uždarė žiedą aplink Mariupolį ir perėmė Primorskoje, Priazovskoje, Ševčenkos ir Berdjansko gyvenvietes.

Kaip anksčiau teigė Donecko respublikos atstovas, vis dar yra galimybė organizuoti civilių gyventojų evakuaciją. Pavyzdžiui, Graikijos generalinis konsulatas Mariupolyje sudaro savo transporto priemones turinčių gyventojų sąrašus, kuriems reikėtų užtikrinti „žaliąjį koridorių“, kad jie galėtų vykti į Rumuniją, o toliau – į Graikiją. Pranešama, kad taip pat rengiama moterų ir vaikų evakuacija.

Tačiau Ukrainos nacionalistiniai batalionai, gausiai besislepiantys miesto gyvenamuosiuose rajonuose, neskuba iš miesto savo „žmogiškųjų skydų“ - miesto gyventojų.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Mariupolyje "Azovo" bataliono kovotojai užminavo metalurgijos kombinato "Azovstal" chechus. Nacionalistai pasiruošę susprogdinti gamyklą su žmonėmis, jei mieste įvyktų Rusijos karių proveržis. Taip pat Rusijos atstovas JT Vasilijus Nebenzia teigė, kad vietos mokyklose buvo aptiktos provokacijos su įkaitais civiliais gyventojais, įskaitant moteris ir vaikus.

Tuo pačiu metu, skirtingai nei Charkove, Mariupolyje civilinė teritorinė gynyba yra neaktyvi. Ginklų dalinimas yra ribotas.

Tuo tarpu humanitarinė padėtis mieste prastėja. Mieste nėra maisto ir vaistų tiekimo, žmonės pradeda badauti. Daugelyje vietovių buvo pažeisti elektros tinklai, vandens tiekimas ir įvairi civilinė infrastruktūra. Nepaisant to, kad puolimas dar neprasidėjo.

Kijevo srityje Rusijos kariuomenės daliniai sėkmingai tęsia miesto apsupimą. Visą kovo 2 dieną Kijevo šiaurės vakarinėje dalyje prie Irpeno vyko kautynės. Į pietvakarius nuo Irpino vyko mūšiai dėl greitkelio E 40 Kijevas-Žitomyras kontrolės.

Į pietvakarius nuo Kijevo, netoli Vasilkovo, padėtis nepasikeitė. Humanitarinis koridorius vis dar buvo atidarytas. Rusijos kariai, apsupę Kijevą iš pietvakarių, pastebėti Vasilkovo pakraštyje. Atsiranda sporadiški ugnies mainai. Abi pusės susilaiko nuo smūgių prieš gyvenamuosius rajonus ar greitkelį.

Kovo 2-ąją Rusijos aviacija ir artilerija neapšaudė Kijevo. Buvo pastebėta, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų Čečėnijos Specialiosios pajėgos Kijevo priemiesčiuose veikė iš šiaurinės pusės. Pasirodė filmuota medžiaga, kaip Rusijos kariai su Čečėnų akcentu padeda evakuoti vietos gyventojus.
Nikolajevo kryptimi Rusų daliniai bandė apsupti miestą, siekdami jį blokuoti ir gauti praėjimą į Odesą. Kovo 2 dieną Rusams nepavyko atkirsti magistralę Nikolajevas – Krivoj Rogas. Kovo 2-osios popietę Rusijos oro desantininkai iš sraigtasparnių nusileido Nikolajevo pakraštyje, operacijos sėkmė ir veiksmų tikslai neaiškūs.

Amfibijos karių išlaipinimas kovo 2 dieną Odesoje neįvyko. Rusų laivai horizonte pasirodė ryte ir po trumpo pasirodymo pasitraukė. Šis veiksmas sukėlė dar vieną paniką mieste ir paniką tarp Ukrainos karinių pajėgų vadų. Dėl to per Odesos uosto reidą buvo apšaudytas prekybinis laivas. Panika Odesos mieste buvo kartu su euforija ir gatvės nusikalstamumu. Naktį, kaip ir ankstesnėmis dienomis, skambėjo oro antskrydžių pavojaus signalai. Tuo pačiu metu daugelis restoranų ir barų mieste toliau veikia. Rusijos oro antskrydžių prieš Odesą nebuvo.

Nepaisant to, kad pagrindinės Rusijos ir Donecko karinės pajėgos anksčiau buvo siunčiamos prasiveržti į Mariupolį, kuris vakar baigėsi visišku apsupimu, kovo 2 d., Rusijos kariuomenė toliau stiprino savo pozicijas, judėdama į šiaurę.
Rusijos kariuomenė užėmė kontrolę Kamenkos-Dneprovskio miestelyje Zaporožės srityje. Rusijos kariuomenė užtikrino pagrindinių miesto infrastruktūros objektų apsaugą. Zaporožės srities Vasilevkos miestas taip pat pateko į Rusijos kariuomenės kontrolę.

Pranešama, kad iš Melitopolio Zaporožės link buvo paleista raketa. Kovo 1-ąją paskelbta, kad Energodaro mieste esanti Zaporožės AE – didžiausia Europoje atominė elektrinė, siekiant išvengti provokacijų iš Kijevo, perėjo Rusijos ginkluotųjų pajėgų kontrolėn. Tačiau vietiniai šaltiniai teigė, kad ginkluoti vietos gyventojai ir toliau blokuoja kelią į AE, o Rusijos kariams dar nepavyko susitarti dėl bendros stoties kontrolės.

Charkovo karinės grupės Rusų daliniai užėmė Balakleją ir priartėjo prie Iziumo kad galėtų toliau veržtis link Slavjansko.

Netekus centralizuoto vadovavimo regione, Ukrainos kariuomenės daliniai atsitraukė, palikdami savo įrangą.

2022 metų kovo 2-3 dienomis šiame karinės operacijos teatre klostosi pati grėsmingiausia Ukrainos karinių pajėgų situacija. Dešimtys tūkstančių Ukrainos kariuomenės pajėgų karių gali būti visiškai apsupti.

Donecko respublikos daliniai kovoja pozicinius mūšius į vakarus ir šiaurės vakarus nuo Donecko.

Kovo 2 dieną Ukrainos kariuomenės atakos bandymas Horlovkos kryptimi buvo nesėkmingas. Abi pusės patyrė didelių nuostolių. Šioje fronto dalyje Donecko vienetai veikia kaip laukdami smūgio ir atsakydami į didžiausios Ukrainos pajėgų grupės Rytų Ukrainoje šonus.

Viena vertus, septintoji konflikto diena parodė tam tikrą besiveržiančios Rusijos kariuomenės nuovargį; kita vertus, atrodo, kad Rusijos vadovybė atsižvelgė į pastarųjų dienų klaidas ir Rusijos puolimas tapo ne specialia kavalerijos operacija, o visapusiška kariuomenės operacija priešo užnugaryje. Labiausiai kovai pasirengusių Ukrainos karinių pajėgų vienetų moralė ir techninė būklė prastėja. Ukrainos kariai ir nacionalistinių batalionų kovotojai visose rytinėse ir pietrytinėse fronto dalyse pasiduoda.

Ukrainos Lugansko ir pietų Charkovo srityse Lugansko pajėgos tęsia puolimą į šiaurę ir šiaurės vakarus link sankryžos su Rusijos daliniais netoli Charkovo. Kovo 2 dieną buvo užimtos Svatovo, Starobelsko ir Novoaidaro gyvenvietės. Buvo giliai aprėpta Severodonecko-Lysičiansko aglomeracija, iš tikrųjų paskutinė pagrindinė šios fronto linijos tvirtovė.

2022 m. kovo 2 d. Karo Ukrainoje Operatyvinė informacija

2022 m. kovo 1 d., šeštąją karo Ukrainoje dieną, Rusijos kariuomenė pakeitė savo taktiką tiek vykdydama karines operacijas prieš Ukrainos Kariuomenės Pajėgas (UKP), tiek dėl savo požiūrio į civilius gyventojus.

Kovo 1 dieną Ukrainos padangėje, ypač netoli Charkovo, buvo pastebėta daugybė Rusijos ginkluotųjų pajėgų nepilotuojamų žvalgybinių bepiločių orlaivių. Kyla klausimas, kodėl Rusai iš tikrųjų nesinaudojo šio oro žvalgybos elemento per pastarąsias 5 dienas, kai pasiekė visišką oro viršenybę. Matyt, atsakymas slypi kai kurių Maskvos generolų, karinėje operacijoje prieš Ukrainą siekiančių būsimų apdovanojimų ir paaukštinimo, nekompetencija.

Šiurkščias Rusijos karinės vadovybės klaidas per pirmąsias 5 karo dienas keliomis kryptimis pastebi tiek Rusijos, tiek Amerikos kariniai ekspertai. Pavyzdžiui, sunku įsivaizduoti vyresniojo vado logiką, kuris vasario 27 d. įsakė būriui su 4 lengvaisiais šarvuočiais, atskirtiems nuo pagrindinių pajėgų ir be išankstinės žvalgybos, gilintis į Charkovo miesto rajoną, kad galėtų paimti. ir apsaugoti transportavimo žiedą. Dėl to grupuotė buvo sunaikinta, o vienas karys pateko į nelaisvę. Tokių pavyzdžių per pirmąsias 5 operacijos dienas buvo daug, ypač Charkovo kryptimi, kiek mažiau Chersono ir Sumų srityse.

Tačiau kovo 1 dieną situacija objektyviai pasikeitė. Be bepiločių orlaivių naudojimo žvalgybai, Rusijos ginkluotųjų pajėgų užnugario ir aprūpinimo kolonos pradėjo judėti su koviniais apsauginiais būriais. Buvo pastebėtas Rusijos šarvuočių judėjimas tiek žygyje, tiek miesto vietovėse su pėstininkais šarvuočiuose.

Ukrainos padangėje padaugėjo Rusijos oro pajėgų atakuojančių lėktuvų. Suaktyvėjo įvairių Rusijos ginkluotųjų pajėgų padalinių koordinavimas ir sąveika. Kur įmanoma, naudojama artilerija. Išaugo raketų ir oro smūgių tikslumas. Rusai pradėjo smogti kariniams objektams, kuriuos, matyt, anksčiau planavo užgrobti palyginti nesugriaunant, pavyzdžiui, Charkovo aviacijos ir tankų karo akademija, didžiausio prie Charkovo esančią karinio aerodromo infrastruktūrą, angarus ir sandėlius.

Taip pat labai pasikeitė Rusijos karių reakcija į provokuojančius civilių ir ypač vadinamųjų teritorinės gynybos pajėgų, susidedančių iš civilių be karinės uniformos, narių veiksmus. Kijevas anksčiau ragino civilius aktyviai priešintis Rusijos okupacijai, jėga mėtant Molotovo kokteilius į rusų mašinas, blokuojant kelius, rengiant netikėtus išpuolius, prisidengiant taikiais ketinimais ir pan. Iki kovo 1 d. Rusijos kariškiai turėjo įsakymą visais įmanomais būdais vengti keršto atsakant į civilines provokacijas, bei baudžiamojo persekiojimo pasekmes.

Nuo kovo 1 dienos tvarka pasikeitė ir Rusijos daliniai pradėjo veikti pagal elgesio priešo teritorijoje standartus. Taigi kovo 1 d., reaguojant į teritorinės gynybos narių prie Chersono pasalą, mėginusią mesti Molotovo kokteilius į Rusų koloną, priešui buvo atidengta žiauri atsakomoji ugnis. (Vaizdo įraše užfiksuota mažiausiai 10 žuvusiųjų). Kituose Ukrainos rajonuose demonstratyviai prieš kamerą bandant blokuoti Rusijos karinės technikos veržimąsi, Rusijos ginkluotosios pajėgos iš karto panaudojo specialiąsias priemones ir šaudė į orą. Aktyvistai iškart išsiskirstė.

Rusijos dalinių taktikos pasikeitimas siejamas su pirmųjų penkių konflikto dienų patirtimi ir tuo, kad vadovauti buvo atvesti karo generolai ir vyresnieji karininkai, turintys didelę kovinių operacijų patirtį įvairiuose regionuose.
Ukrainos valdžia atsisako suteikti evakuacijos pagalbą savo gyventojams.

Kijevo gyventojai atiduodami likimo malonei. Kijevo administracija nesiima jokių veiksmų, kad užtikrintų miesto gyventojų evakuaciją humanitariniu koridoriumi į vakarus. Geležinkelio stotis užkimšta. Policijos ir teisėsaugos pajėgų nėra. Vaikai ir pagyvenę žmonės yra pagrindinės aukos.

Buvo incidentų, kai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir nacionalistų batalionų kariai užgrobė civiliams priklausančias brangias privačias transporto priemones. Formali priežastis yra ta, kad Ukrainos kariai juda į priešakines fronto linijas. Tačiau jie taikosi tik į naujus automobilius tų gyventojų, kurie nesipriešina ir neaukoja pinigų. Mieste suaktyvėja nusikaltėlių gaujos ir plėšikai, kuriems buvo įteikti ginklai. Buvo apiplėšta šimtai gyventojų butų ir parduotuvių.

Rusų daliniai į sostinę įžengti neskuba. Rusijos ginkluotosios pajėgos plečia savo kontrolės zonas aplink Kijevą, nesistengdamos patekti į miesto teritoriją. Rusijos kariai dabar yra netoli Brovary, Kijevo priemiesčio, kur jie įsitvirtino. Humanitarinis koridorius iš Kijevo į vakarus yra atviras, Rusijos dalinių ar aviacijos operacijų šia kryptimi nėra.

Tiesą sakant, mieste vykstantys įvykiai, ypač demonstratyvus Ukrainos valdžios neveiklumas socialinėje srityje ir viešoji netvarka, iš vienos pusės, o iš kitos pusės – įnirtinga propaganda informacinėje erdvėje, ėmė keisti miesto gyventojų nuotaikas vietinės valdžios atžvilgiu. Ukrainos valdžia sparčiai praranda miesto gyventojų palaikymą ir ankstesnių dienų propagandos pasiektą pagrindą. Jei prieš dvi dienas daugiau nei 90% Kijevo gyventojų itin neigiamai vertino Rusijos veiksmus, tai dabar lygiai taip pat neigiamai vertina ir Rusijos agresiją, ir Ukrainos prezidento bei Kijevo mero administracijos veiklą.

Charkove padėtis dar blogesnė. Miesto administracija atsisako net derėtis dėl humanitarinio koridoriaus atidarymo. Nacionalistų batalionų daliniai šaudo į miestiečių, bandančių išvykti iš miesto, automobilius. Pranešta apie daugybę aukų.

Kovo 1 d. Rusijos sausumos daliniai įsitvirtino Charkovo pakraštyje. Rusijos oro pajėgos surengė raketų ir bombardavimo smūgius prieš svarbiausius karinės infrastruktūros objektus mieste. Liudininkai pastebėjo miesto pakraščio apšaudymą keliais raketų paleidimo įrenginiais. Abi konflikto pusės dėl apšaudymo kaltina viena kitą. Miesto pakraštyje su pertraukomis vyksta ugnies mainai. Kovo 1-osios popietę Charkovo apylinkėse buvo pastebėtas didelis Rusijos oro pajėgų oro pajėgų aktyvumas.

Kovo 1 dieną DPR ir Rusijos Federacijos daliniai visiškai apsupo Mariupolį. Beveik visos kaimyninės gyvenvietės, įskaitant. Shyrokyne ir Sartana yra kontroliuojamos „Eurazijos koalicijos“ pajėgų. Humanitariniai koridoriai veiks iki kovo 2 d. Po to, matyt, planuojamas galutinis miesto valymas. Kovo 2-osios naktį miesto pakraštyje vyko kovos mūšiai. Pranešta apie Mariupolio garnizono demoralizavimą. Daliniai, kurie anksčiau traukėsi iš Volnovachos į Mariupolį stoja į priešpriešinę kovą su miesto garnizonu. Bendra karinė komanda prarasta.

Tarp Donecko ir Mariupolio vyksta mūšiai Volnovachoje, kuri yra pagrindinė Ukrainos Pajėgų tvirtovė Donbase. Ukrainos pajėgų daliniai bando pasirūpinti savo pagrindinių pajėgų išvedimu iš regiono. Pirmoje paros pusėje užfiksuoti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šūviai į civilius bandančius palikti gyvenvietę.

Oficialus Donecko respubllkos pajėgų atstovas Eduardas Basurinas patvirtino, kad Ukrainos specialiųjų pajėgų „Šiaurė“ štabas buvo visiškai sunaikintas. Beveik visi karininkai žuvo. Anksčiau buvo pranešta, kad specialiosios operacijos metu buvo likviduoti Ukrainos specialiųjų pajėgų „Šiaurės“ grupių vadai generolas Dmitrijus Krasilnikovas ir „Rytai“ Jurijus Sodolas, sunaikintas ir „Rytų“ operatyvinės grupės štabas. Šią informaciją patvirtina Ukrainos prezidento kanceliarija, sakydama, kad jis Krasilnikovui ir Sodoliui suteikė Ukrainos didvyrių titulą po mirties.

Lugansko pajėgos savo fronto linijose kovo 1 d. taip pat sulaukė didelės sekmės. Starobelskas ir keletas netoliese esančių kaimų buvo išlaisvinti. Pažanga daroma link Severodonetsko ir Rubižnės. Svatovas buvo užblokuotas. Rusijos Federacijos kariai, besiveržiantys nuo sienos, pasiekė Izyum ir įtvirtino savo puolimo pozicijas.

Zaporožės apylinkėse kautynės vyksta netoli Vasiljevkos, kur Rusijos ginkluotosios pajėgos veržiasi pro Zaporožę dengiančią Ukrainos pajėgų tvirtovę. Pranešama apie nuostolius iš visų pusių.

Turbūt pagrindinė šios dienos naujiena 2022 m. kovo 1 d. yra tai, kad Rusija visiškai perėmė svarbų Chersono regiono centrą. Rusų daliniai užėmė visus pagrindinius miesto taškus. Administracija bendradarbiauja ir daro viską, kad padedama Rusijos ginkluotųjų pajėgų išlaikytų taikią situaciją mieste. Prasideda „teritorinės gynybos“ narių nusiginklavimas. Policija, greitoji medicinos pagalba ir greitoji pagalba dirba įprastai. Miestas palyginti ramus.

Nikolajevo srityje vietoj tiesioginio puolimo miestą apsupa Rusijos ginkluotosios pajėgos. Kovo 2-osios naktį miestas jau pusiau uždaras. Atkirstas kelias Nikolajevas – Krivojus.

Odesoje nebuvo rasta jokių Rusijos išsilaipinimo pajėgų, kurios pastarąsias dienas gąsdino miesto gyventojus, ženklų. Mieste tvyro panika ir isterija. Gaunama pranešimų apie plėšikavimą ir nusikalstamų elementų aktyvavimą, kuriais Odesa garsėja pastaruosius 150 metų. Prisiminkime, kad Odesoje nuo pat Rusijos imperatorienės Jekaterinos Didžiosios įkūrimo 1784 m. iki šių dienų gyvena rusai Žydai, Moldovai ir Graikai.

Karas Ukrainoje nuo 2014 m. iki šių dienų jau tapo kruviniausiu konfliktu Europoje per pastaruosius 77 metus, pranokstančiu visus Jugoslavijos karus kartu paėmus. Per pastarąsias šešias dienas, remiantis šaltiniais konfliktuojančiose šalyse, mažiausiai 2 730 Rusijos ir Lugansko Donecko Liaudies Respublikos karių ir 11 150 Ukrainos, įskaitant dezertyrus, žuvusius arba dingusius be žinios.

2022 m. kovo 1 d. Karo Ukrainoje Operatyvinė informacija

Šiai dienai Ukrainos - Rusijos kare Kijevas laimi tik ideologinį informacinį karą. Sumaištis iš Kijevo režimo ir Rusijos kariuomenės kariaujančios Ukrainoje pusės. Sumaištį kelia masinis ginklų dalijimas visiems norintiems Ukrainos gyventojams be jokios registracijos, nusikaltėlių paleidimas iš kalėjimų, nusikalstamų grupuočių yarpusavio karai. Dėl to šalyje smarkiai išaugo nusikalstamumas. Marodieriai susivienija į gaujas ir puola bet kokius objektus, įrangą ir žmones. Pabėgusių nuo karo žmonių turtas nėra apsaugotas.

Rusijos kariuomenė ir toliau laikosi minimalios žalos civiliams padarymo taktikos, o tai suvokiama kaip Rusijos kariuomenės silpnybė. Ukrainos propaganda ragina sunaikinti visus tuos, kurie gali būti įtariami simpatijomis Rusijai ar net neutraliu požiūriu. Rusijos propaganda vietinius, kurie aktyviai priešinasi, priskiria nacistams. Abu šie požiūriai siūbuoja smurto smagratį tarp nekovojančių.

Atsižvelgiant į objektyvias Rusijos ir Lugansko ir Donbaso Liaudies Respublikų karinių pajėgų sėkmes frontuose, Kijevo administracija sutelkė dėmesį į Informacinį Karą. Šiame Informaciniame kare visapusiškai remiamas NATO šalių, Kijevas laimi besąlyginę pergalę. Šios sėkmės skatina nacionalistinių vienetų nebaudžiamumą prieš civilius gyventojus rytiniuose šalies regionuose, kurie naudojami kaip žmonių skydai, tiesiogine to žodžio prasme, prieš besiveržiančias priešiškas jėgas. Ryškiausius tokios veiklos pavyzdžius galima pamatyti Charkove, Mariupolyje ir Volnovachoje.

Rusija taip pat pralaimi karinėje propagandoje. Rusijos gynybos ministerijos kariams ir pareigūnams įsakyta visus civilius Ukrainos gyventojus vadinti tais, kurie nekantriai laukia išsivadavimo iš nacių režimo Kijeve. Maskva ignoravo akivaizdų faktą, kad Ukrainos gyventojai mažiausiai aštuonerius metus patiria didžiulį informacinį antirusišką spaudimą giliai įtikėjo Rusijos keliama grėsme.

Ukrainos mūšio laukuose padėtis dviprasmiška: Lugansko ir Donecko pajėgoms sekasi kariauti, o Rusijos ginkluotųjų pajėgų sėkmė skirtinguose Ukrainos regionuose skiriasi.

Vasario 28 d. DPR pajėgos tęsė sėkmingą puolimą Mariupolio link iš šiaurės rytų ir rytų, o Rusijos daliniai veržėsi iš vakarų ir šiaurės vakarų. DPR pajėgos užėmė didelę Granitnoje gyvenvietę ir Pavlopolio, Staromaryevkos, Nikolajevkos, Mirnės, Kamiankos, Novoselovkos, Novoselovkos II, Kremenijevkos, Fedorovkos, Zamožnėjos, Širokino, Gnutovo ir Talakovkos gyvenvietes.

Taigi iki kovo 1-osios nakties DPR daliniai šioje fronto atkarpoje pasiekė Mariupolio miesto rajoną.

Šiaurinis 40 km koridorius link Volnovachos yra sąlyginai laisvas judėjimui kovo 1-osios naktį, Mariupolis nebuvo visiškai apsuptas.

DPR padaliniai atliko keletą sėkmingų operacijų į vakarus nuo Donecko - Mariupolio linijos Volnovachos kryptimi. Buvo užimti Pischevik, Viktorivka, Bogdanivka, Novognativka, Mykolayivka, Rybynske, Trudivske, Vasylivka, Prohorovka, Starognativka, Svobodnoye, Donske, Anadol, Andreevka ir Bugas.

Kelią H-20, jungiantį Mariupolį ir Volnovachą, tiesiogiai apšaudo DPR pajėgos.
Iš vakarų pusės, nuo Berdjansko iki Mariupolio, Rusų grupuotės daliniai yra 30 kilometrų atstumu nuo Mariupolio miesto. Mangušo gyvenvietės, esančios 15 kilometrų į vakarus nuo Mariupolio. Matyt, siekdami apsupti visą AFU grupuotę regione, Rusijos daliniai laukia, kol gretimi daliniai iš Tokmako pajudės į rytus ir šiaurės rytus.

Pastebėti Rusijos pajėgų judėjimai netoli Chersono. Gyventojai praneša apie visišką miesto apsupimą.

Jokio Rusijos kariuomenės Krymo grupuotės dalinių judėjimo link Mykolaivo nepastebėta. Lieka neaišku, kas sukėlė paniką ir susišaudymus Mykolave vasario 27-28 dienomis. Matyt tai vietinių gyventojų panikos nuotaikų rezultatas. Panaši situacija klostosi ir Odesoje. Iš šių dviejų Ukrainos regionų prieš dieną buvo užfiksuoti susišaudymų miestuose ar jų pakraščiuose vaizdo įrašai.

Rusijos pajėgos ir LDPR daliniai veržiasi link Slovjansko ir Kramatorsko. Šiuose regionuose prieš Ukrainos karinius dalinius pradedami raketų ir oro smūgiai. Rusijos kariuomenė yra keliasdešimt kilometrų arčiau Izyum miesto. Šia kryptimi vyksta sunkios kovos. Rusijos ginkluotųjų pajėgų sėkmė blokuojant šias gyvenvietes nuo pagrindinio smūgio krypties nėra akivaizdi. Ukrainos karinės pajėgos tęsia Horlovkos ir Donecko gyvenamųjų rajonų apšaudymą.

Sunkiausia kryptis Rusijos kariuomenei išlieka Charkovas. Šia kryptimi Rusijos pajėgoms nesiseka. Rusų grupuotės prie Charkovo objektyviai nepakanka, kad blokuotų miestą ar jį šturmuotų. Rusijos ginkluotosios pajėgos patiria nuostolių, matyt, dėl neefektyvaus vadovavimo šiose fronto linijose. Panašu, kad situacija įstrigo tokiomis sąlygomis, kai Rusijos kariuomenei uždrausta smogti į miesto gyvenamuosius rajonus, o Ukrainos kariniai daliniai ten išsidėsto savo pozicijas ir nedvejodami smogia miesto pakraščiams.

Reikia dažymėti, kad Kijevo informacinis karas lėmė, kad Charkove praktiškai nebuvo prorusiškų nuotaikų, į kurias Maskva dėjo viltis.

Vasario 28-ąją ir kovo 1-osios naktį Rusijos daliniai Kijevo kryptimi atliko keletą sėkmingų taktinių operacijų. Rusijos pajėgos užėmė Nižiną, o kariuomenės kolonos judėjo link miesto iš šiaurės rytų. Vasario 28-osios vakarą buvo paleistas raketų smūgis į Ukrainos kontrolės postus Brovarskoje plente. Rusų tankai veržiasi greitkelio Kijevas-Černigovas kryptimi. Tuo pat metu kai kurios Ukrainos kariuomenės pajėgos traukiasi iš Černigovo link Kijevo. Tikimasi kontratakos.

Kijevas iš dalies blokuotas. Vakarinėje miesto dalyje kautynės nevyksta, atidarytas humanitarinis koridorius per Vasilkovą. Iš šiaurės, šiaurės vakarų, Bucha-Gostomel kryptimi, miestas yra blokuojamas, o Rusijos daliniai yra arti miesto teritorijų.

Atrodo, kad Rusijos karinė vadovybė pervertino savo karinių dalinių gebėjimą smogti triuškinamus smūgius keliomis kryptimis esant visiškam priešo pranašumui informacinėje erdvėje ir dėl to kilusio priešiško šalies gyventojų požiūrio užimtose teritorijose.

Kita vertus, nepaisant ribotų besiveržiančių Rusijos kariuomenės pajėgų, Rusijos pajėgoms pavyksta atitraukti savo priešininką įvairiomis kryptimis, o tai neleidžia Ukrainos pajėgoms sutelkti ryžtingos gynybos ar kontratakos priemonių ir priemonių atskira kryptimi.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
11. Kodėl nėra info?
(2022-03-05 11:48:08)
(78.60.84.45) Parašė:

Kad Kijevo Vaiduoklis ( karo lakūnas) jau numušė 26 Rusijos naikintuvus?



10. NAT0 vs RUSIJA
(2022-03-04 07:36:18)
(82.145.211.222) Parašė:

Vokietija nutarė tiekti Ukrainai surudijusią ginluotę iš seno Vokietijos Demokratinės Respublikos laikų arsenalo, tipo "Strela". Taip pat į Ukrainą iš NATO valstybių atvyksta 16000 samdinių, kurių rusai nebeims į nelaisvę, geriausių atveju užves kriminalinę bylą.



9. Prašalietis
(2022-03-04 06:54:58)
(88.118.183.143) Parašė:

Juokinga yra šiandiena skaityti"Rusijos, tiek Amerikos kariniai ekspertai kompetetigai pasakoja"...Prisiminus tokių "karo ekspertų" suplanuotų ir vykdytų karų Jugoslavijoje, Irake, Afganistane... eigą, trukmę ir rezultatus....



8. S
(2022-03-04 05:56:12)
(37.228.203.180) Parašė:

Dega atomine elektrine, pati didziausia europoje... gesina....//youtu.be/rYhPlrl_S_w



7. S
(2022-03-04 04:14:20)
(37.228.203.180) Parašė:

Karine operacija...//youtu.be/ZvQHSwX6Lro



6. Vadakste
(2022-03-04 00:54:23)
(78.62.55.176) Parašė:

Apie negerus ivykius kurie gali nutikti Ukrainai , Rusijai , Europai apie tai kalbejo Vokietijos Bundenstago deputate Sara dar prie buvusios kancleres A. Merkel. Yutubeje { Smotret Vsem !!! Skandal Bundenstage Merkel v Soke !!! Sara Vagenknext !!! Govorit Pravdu !!!.Goga Drive . Ale tikrai jos pasakyti zodziai beveik issipilde pilnumoje. Gaila , kad niekas daugiau neatkreipe demesio is ES valstybiu i jos pasakytus teiginius kas gali nutikti Europoje , bet galimai ir visam pasauliui. Laikas uzkast karo kirvius , nes po to gali buti per velai. Zmonijai reikalinga taika. Butinai paklausykit si video.



5. iš toli
(2022-03-04 00:13:09)
(192.154.196.178) Parašė:

Ukrianos istorija, kaip pasaka apie auksinę žuvelę.Ukrai gavo pačią didžiausią teritoriją Europoje, tai buvo pati turtingiausia TSRS respublika - geros žemės, jūra, klimatas - gyvenk ir žvenk.Bet kur tau, dar visai neseniai jie reikalavo Krymo, Donbaso, Donbaso žmones siuntė lauk ir pasakojo apie ukrų žemes iki Sibiro.Net paradą Raudonojoje aikštėje Maskvoje buvo suplanavę.Bet viskas pasibaigė, kai sugalvojo suvalgyti auksinę žuvelę - Rusiją.Šiandien belieka girtam plaikstytis Ukrainos pakraščiuose ir pasakoti, kad rusai jam broliai. Neduok,Die,tokių brolių.



4. Gluodenas
(2022-03-04 00:04:50)
(178.250.38.118) Parašė:

Ukrų oro pajėgos vadinasi "povetrennije sily" - reiškia, gali skristi tik pavėjui.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 



Naujausi