2024 m. vasario 25 d.

 

Klausia, ar bus išduotas leidimas per Lietuvą gabenti krovinius Astravo AE

2
Paskelbta: 2013-05-08 09:46 Autorius: Naujienų redaktorius

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipėsi į ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių, klausdamas, kokia yra vyriausybės pozicija dėl logistikos bendrovės „Hoptrans Projects“ prašymo leisti per Klaipėdą gabenti stambiagabaritę įrangą Baltarusijos Astravo atominei elektrinei (AE).

Jo duomenimis, šių metų balandį Baltarusijos premjero vizito ir susitikimų su A. Butkevičiumi Klaipėdoje metu Ūkio ministeriją pasiekė minėtos bendrovės prašymas.

A. Ažubalis atkreipia dėmesį, kad tokio leidimo išdavimas keltų pavojų Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Parlamentaras pažymėjo, kad Baltarusijos valdžios atstovai, planuodami Rusijos valstybinių bendrovių remiamą Astravo AE projektą, nuo pat pradžių nepaisė saugios branduolinės energetikos ir poveikio aplinkai standartų, įtvirtintų tarptautinėse konvencijose ir sutartyse, taip pat nesiėmė jokių priemonių, kad išsklaidytų Lietuvos visuomenės susirūpinimą galimai katastrofiškomis šių pažeidimų pasekmėmis mūsų valstybei.

„TS-LKD griežtai pasisako prieš bet kokį Lietuvos vyriausybės prisidėjimą, leidimus ar kitą paramą realizuojant šį projektą. To paties požiūrio tikimės ir iš Jūsų“, – rašte premjerui teigia šešėlinis užsienio reikalų ministras A. Ažubalis.

Jis siekia suformuoti įvaizdį, kad konservatorių valdymo metu jokie panašūs kroviniai esą nebuvo leidžiami ir transportuojami.

A. Ažubalio pranešime rašoma, „kad opozicija ir Lietuvos visuomenė būtų informuota, kokių nuostatų šiuo nacionalinio saugumo reikalu laikosi naujoji Vyriausybė, parlamentaras prašo Ministro Pirmininko atsakyti į klausimus:

1.                  Ar Ūkio ministerija išduos leidimą per Lietuvą gabenti šiuos ir kitus krovinius statomai Astravo AE?

2.                  Kodėl Vyriausybę tenkina atsakingų Baltarusijos valdžios institucijų vienašališki veiksmai rengiantis AE prie Lietuvos sienų statybai ir nuolatinis Lietuvos užklausų suteikti informaciją ignoravimas?

3.                  Ar Vyriausybė planuoja imtis priemonių, kad visuomenės susirūpinimas dėl už keliasdešimt kilometrų nuo Lietuvos sostinės Vilniaus statomos Astravo AE būtų išgirstas? Kokios tai bus priemonės?

4.                  Ar tuo atveju, jei vilkinamas Visagino AE projektas bus galutinai sužlugdytas, ketinate prisidėti prie atominės energetikos Lietuvos kaimynystėje – Astrave ir Karaliaučiuje – plėtros? Ar prie šių projektų realizavimo bus prisidedama Lietuvos tranzito ir logistiniais resursais, ar ir daugiamečiais elektros importo įsipareigojimais?“

lrs.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Taigi
(2013-05-08 16:23:18)
(217.79.179.57) Parašė:

Jei norime gauti pigią energiją, turime tvarkyti kelius ir prisidėti prie baltarusių atominės elektrinės statybos. Ar nematote, kaip koncervai bando ir tam sutrukdyti? Apie kokį "visuomenės susirūpinimą" jie vapa?1. Uz SVARIA LIETUVA
(2013-05-08 13:52:36)
(78.57.234.232) Parašė:

,,05 09d.seime bus svarstomos Zemes Gelmiu istatymo pataisos-galimai iteisinancios ir atversiancios chevronui(ir jo samdiniams)kelia sprogdinti ir nuodyti Lietuvos Zeme ir Vandenis.''renkames 05 09d.(ketvirt.)10 val.prie seimo.(STOP slaluninems dujoms Lietuvoje Chevron Go Home)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras