2024 m. rugpjūčio 20 d.

 

Klimatas: ES daugiausia anglies dvideginio skleidžiančioms įmonėms meta iššūkį

Paskelbta: 2014-04-14 08:46 Autorius: Naujienų redaktorius
Už kovą su klimato atšilimu atsakinga eurokomisarė Connie Hedegaard. Denstoredanske.dk nuotr.
Už kovą su klimato atšilimu atsakinga eurokomisarė Connie Hedegaard. Denstoredanske.dk nuotr.

Už kovą su klimato atšilimu atsakinga eurokomisarė Connie Hedegaard metė iššūkį didžiosioms regiono įmonėms, daugiausia prisidedančioms prie anglies dvideginio sklaidos į aplinką. Jungtinių Tautų (JT) valdybos pateikta ataskaita rodo, kad būtina nedelsiant stabdyti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį atmosferoje ir keisti pasaulio energetines ambicijas. Apie tai rašo portalas „EUbusiness“.

„Ataskaitoje aiškiai pasakyta: plano B klimato kaitai stabdyti neturime. Tėra planas A: bendri veiksmai dvideginio emisijoms mažinti, – nurodo C. Hedegaard. – Kažkas turi pradėti pirmas, todėl Europa dar šiais metais turi nustatyti ambicingų planinių vidurkių iki 2030 metų.“

„Svarbiausias klausimas šiuo metu: ar Jūs, didieji dvideginio skleidėjai į aplinką, padarysite taip pat? Kuo ilgiau laukiate, tuo brangiau atsieis pokyčiai. Kuo ilgiau laukiate, tuo sunkiau vėliau bus“, – nurodo moteris savo interneto svetainėje.

Sekmadienį Berlyne pristatytoje Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) ataskaitoje nurodoma, kad pasaulio klimato atšilimą galima sumažinti iki 2 laipsnių Celsijaus, tiesa, tokiems pokyčiams įgyvendinti būtina visiškai paleisti energijos šaltinius ir jos suvartojimą.

IPCC duomenimis, 2000–2010 m. laikotarpiu anglies dvideginio, išmetamo į atmosferą, mastai augo sparčiausiai per pastaruosius 30 metų. Jeigu valstybės nesiims ryžtingų priemonių spręsdamos šią aplinkosaugos problemą, oro temperatūra planetoje gali pakilti 3,7–4,8 laipsnio iki 2100 metų. Siekiant užkirsti kelią tokiam scenarijui, pasaulinei visuomenei būtina sumažinti į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekį iki šio šimtmečio vidurio 40–70 proc., tvirtina ataskaitos autoriai.

Pasaulio išteklių instituto (WRI) pareigūnai teigia, kad Europos Sąjungai teko vos 11 proc. 2010 metais į aplinką išmestų anglies dvideginio dujų. Jungtinėse Valstijose ši dalis sudarė 15,6 proc., o Kinijoje – 23,6 proc. Taip pat nemažai kenksmingų dujų į aplinką skleidžiama Rusijoje, Indijoje, Brazilijoje ir Indonezijoje. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras