2024 m. rugsėjo 7 d.

 

KT: išvykusieji po Kovo 11-osios dvigubos pilietybės išsaugoti negali

2
Paskelbta: 2013-03-13 10:54 Autorius: ekspertai.eu

Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad, nepakeitus Konstitucijos, po Kovo 11-osios, tai yra nepriklausomybės atkūrimo, iš Lietuvos išvykę ir užsienio pilietybę įgiję asmenys Lietuvos pilietybės išsaugoti negali.

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjos Indrės Pukanasytės, KT išaiškinimas taip pat reiškia, kad naujosios kartos emigrantai dvigubą pilietybę galėtų turėti, tik jei referendumu būtų pakeista Konstitucija.

„12 straipsnis Konstitucijoje, kuris reglamentuoja pilietybės santykius, yra pirmame skirsnyje, o pagal Konstituciją pirmo skirsnio nuostatos gali būti keičiamos tik referendumu“, – dėstė I. Pukanasytė.

“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Gražina
(2013-03-13 15:18:51)
(78.56.221.195) Parašė:

"Išvykusieji po Kovo 11-osios dvigubos pilietybės išsaugoti negali". Vienas iš Konstitucijos kūrėjų teisininkas L.N. Rasimas savo interviu su ekspertai.eu korespondentu sakė: "Štai atvejis su dviguba pilietybe. Kuriant Konstituciją dėl to mūsų grupėje vyko labai aršūs ginčai: aš buvau už tai, kad lietuviai, kad ir kur jie gyventų, galėtų būti ir Lietuvos piliečiais. Egidijus Jarašiūnas buvo visai kitos nuomonės. Komisija neturėjo jokio pirmininko, kurio žodis būtų paskutinis, Vytautas Landsbergis, nors ir buvo valstybės vadovas, kuriant Konstituciją dalyvavo turėdamas vieną balsą. Aptarinėjome emigrantų padėtį, galimą emigraciją ateityje, aptarinėjome net mūsų pačių galimą priverstinę emigraciją. Reikėjo ieškoti kompromiso. Nepamenu gerai, kas pasiūlė, bet sutarėme, kad dvigubos pilietybės klausimus geriausiai išspręs Pilietybės įstatymas, priklausomai nuo aplinkybių, reikmių ir politinės padėties. Tą visados galės nustatyti Seimas priimdamas įstatymus, tad 12 straipsnyje įrašėme, kad paprastai Lietuvoje žmogus gali turėti tik vieną pilietybę, tačiau atskirais įstatymu numatytais atvejais gali būti ir dviguba pilietybė. Ir niekur Konstitucijoje nėra žodžio „išimtis“. Tačiau Konstitucinis Teismas atskirą atvejį išaiškino kaip išimties atvejį, nors, iškilus ginčui dėl pilietybės, Konstitucinio Teismo darbas buvo tik patikrinti, ar tie atskiri atvejai yra numatyti įstatyme, ar jų nėra". Po nuomuonių nesutapimo ir ieškant bendro varijanto, buvo nuspręsta, kad dvigubos pilietybės klausimus geriausiai išspręs Pilietybės įstatymas, priklausomai nuo aplinkybių, reikmių ir politinės padėties. Išeitų, kad šiuo atveju ne KT ar referendumo reikia, bet naujo pilietybės įstatymo. Ištiesų, kaip Konstitucijos Kūrėjai ir numatė, padėtis pasikeitė. Daug lietuvių emigravo. Mes nesame didelė tauta, kad galėtumėm atsisakyti savo piliečių. Tai todėl, kaip ir buvo pramatyta kuriant Konstituciją, reikia Pilietybės Įstatymo.



1. mociute
(2013-03-13 13:12:11)
(87.247.107.203) Parašė:

tai kodel mano anukiai sugryzusiai su mama kaip jai buvo 1 10 m. neduoda paso reikia atsisakyti rusijos pilietybes kurios ji nebuvo priemusi. ji turi lietuviskusmetrikus ir nuo 10 m. gyvena lietuvoj ir cia baige vidurine mokykla ir dabar cia dirba. kodel gal kas galit atsakyti?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras