2022 m. gruodžio 10 d.
 

 

Kultūros ministerija skyrė piliečiams net 20 valandų susipažinti su valstybinės svarbos ekspozicija

8
Paskelbta: 2013-05-09 17:35 Autorius: ekspertai.eu
Buvusio Lietuvos komjaunimo centro komiteto darbuotojo, vėliau bankrutuojančių įmonių administratoriaus, o dabar Lietuvos kultūros ministro Š. Biručio vadovaujama įstaiga pasirūpino, kad piliečiai turėtų pakankamai laiko pamatyti projektus, pretenduojančius į vietą, kur kadaise stovėjo proletariato vado skulptūra. Nuotraukoje - proletariato vadas.
Buvusio Lietuvos komjaunimo centro komiteto darbuotojo, vėliau bankrutuojančių įmonių administratoriaus, o dabar Lietuvos kultūros ministro Š. Biručio vadovaujama įstaiga pasirūpino, kad piliečiai turėtų pakankamai laiko pamatyti projektus, pretenduojančius į vietą, kur kadaise stovėjo proletariato vado skulptūra. Nuotraukoje - proletariato vadas.

Antradienį Šarūno Biručio vadovaujama Kultūros ministerija savo interneto tinklalapyje paskelbė informaciją apie valstybinės svarbos ekspoziciją, su kuria visuomenė galės susipažinti jau nuo ateinančio pirmadienio.

Iki ekspozicijos atidarymo likus vos kelioms dienoms, ekspertai.eu atkreipia dėmesį į šį keistokos formos ir keistokai kuklioje vietoje ministerijos paskelbtą išskirtinės reikšmės pranešimą:

Pirmiausia paaiškiname, apie ką kalbama šiame įmantrios formos Kultūros ministerijos pranešime: apie ekspoziciją, po kurios bus nuspręsta, koks atminimo ženklas bus pastatytas toje Lukiškių aikštės vietoje, kur prieš porą dešimtmečių stypsojo proletariato vado stovyla, ranka ryžtingai rodžiusi į KGB rūmus.

Be jokios abejonės, ši informacija yra svarbi visiems, kam rūpi Lietuvos istorija, valstybingumo vertybės ir klausimas, kaip ateityje atrodys viena iš centrinių sostinės aikščių.

Todėl perskaičius Kultūros ministerijos pranešimą, kyla keli labai nejaukūs klausimai.

Pirmiausia - kodėl informaciją apie tokį neeilinį įvykį ministerija skelbia tik konkurso dalyvių dėmesiui, nesirūpinama bent šiek tiek plačiau informuoti visuomenę?

Kodėl tokia svarbi ekspozicija rengiama Kultūros ministerijoje, kurios patalpos, kaip esame įpratę manyti, yra pritaikytos ne parodoms, o valdininkų darbui? Gal Vilniuje trūksta erdvių, tinkamų tokiai reikšmingai parodai? Kur konkrečiai ministerija ketina eksponuoti konkurso dalyvių darbus – Š. Biručio ir kitų klerkų kabinetuose, o gal tiesiog koridoriuje?

Ministerijos pranešime nurodyta, kad ekspozicija bus “atvira lankytojams nuo gegužės 13 d. iki gegužės 27 d. I-V nuo 15 iki 17 val.” Išvertus į žmonių kalbą, tai atrodo taip: darbus visuomenė turės apžiūrėti per 10 darbo dienų, kasdien tam skiriama po 2 valandas. Taigi – vos per 20 valandų.

Kokie klerkai ir kodėl nusprendė, kad visi piliečiai, norintys pamatyti darbus, skirtus Lietuvos laisvės kovotojų atminimui įamžinti, spės tai padaryti per 20 valandų? Kodėl visuomenė turi taikytis prie ministerijos klerkų darbo laiko? Ir kodėl tie, kuriems netinka klerkams patogus laikas, turi skambinėti arba rašinėti kažkokiai J. Krušinskaitei?

Pagaliau – būtų natūralu tikėtis, kad ministerija sudarys galimybę susipažinti su projektais internete. Juk bus statomas ne tvartelis Dievo ir žmonių pamirštame provincijos užkampyje, o paminklas vienoje iš svarbiausių sostinės aikščių. Todėl pamatyti projektus turi teisę ne tik vilniečiai, bet ir kitur Lietuvoje, taip pat ir užsienyje gyvenantys piliečiai. Bet Kultūros ministerija savo pranešime net neužsimena apie kokią nors ekspoziciją internete.

Kyla negeras įtarimas, kad Š. Birutis ir jo kolegos tiesiog nenori visuomenei rodyti darbų, pretenduojančių tapti svarbiausiu Lukiškių aikštės akcentu.

Bandydami išsiaiškinti šią keistą situaciją, ekspertai.eu šiandien nusiuntė Kultūros ministerijai kelis klausimus ir vieną pasiūlymą. Apie tai ir ministerijos atsakymus informuosime rytoj.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. Įdomu
(2013-05-12 09:34:11)
(78.62.180.94) Parašė:

Ar tik netaps nugalėtoju vamzdžių ir kitokių gelžgalių suvirintojas ???????,kurio darbų,mes ,runkeliai,be išsamių jo paaiškinimų,kokie esame nesusipratėliai.....,nieeeeekaip "neperkandame"...7. logiškas klausimas
(2013-05-10 11:46:36)
(95.223.199.204) Parašė:

tikrai logiškas klausimas kilo Ekspertams...kas čia per slapukavimai??? Pvz. kai buvo skelbiamas konkursas Gedimino paminklui, tai konkursui pateiktus darbus žmonės galėjo pamatyti parodų rūmuose. Nori, nenori peršasi mintis apie neskaidrų konkursą ir bandymus neleist visuomenei susipažint su projektais. Panašu, kad tik komisijos nariams bus leista išvyst projektus. Kodėl konkurso projektai negalėjo būti eksponuojami Genocido aukų muziejuje? Ir prieinama visiems norintiems, ir vieta ideali. O gal ministerijos valdininkai bijo, kad žmonės, ypač laisvės kovų dalyviai, aktyviai įsijungs į projektų svarstymą? Gal bijo, kad žmonių aktyvumas gali sugriauti "raudonosios koalicijos" planus ir numatytą bizniuką?6. valio
(2013-05-10 09:33:57)
(78.63.237.52) Parašė:

ekspertai - super, o sita, atsiprasant, kaip visada..5. Algimantas Zolubas
(2013-05-10 08:18:31)
(78.60.110.184) Parašė:

„Lenin živėjė vsech živych“ (Leninas gyvesnis už visus gyvuosius) - čia atmestino itin svarbaus projekto sostinei buvusio komjaunimo klerko elgesio priežastis. Buvo ministerijai pasiūlyta nemokamai demonstruoti projektus Karininkų ramovės plačioje erdvėje, tačiau sugrūdo į ministerijos kišenei prilygstančią patalpą. Ar ne dėl vietos stokos tiek projektų iškart buvo atmestą? Juos taip pat, nurodant atmetimo priežastį, privalu parodyti visuomenei. Čia juk ne koks LNK televizijos šokių konkursas, o valstybinis, paskelbtas rimtam svarstymui ne tik klerkų aplinkoje, bet ir visuomenėje. Ministerijai tik gėda, o visuomenei tikra bėda, nes vėl matosi, kad užsitęsęs sostinės centrinės aikštės reikalas akivaizdžiai žlugdomas.4. Skeptikas
(2013-05-10 00:34:59)
(193.219.38.120) Parašė:

Manau, kad yra planas į Lukiškių aikštę grąžinti prieš tai stovėjusią statulą. Pagal dabartinį Lietuvos kontekstą jis ten visai tiktų.3. Benediktas
(2013-05-09 22:42:06)
(78.56.237.154) Parašė:

O aš manau - gerai, kad stovės naujas "leninas", ar "leninė" - "laisvės kova" ištiesusi rankas į dangų, ant tvirto sprendo grakščiai atmetusi galvą... ar kažkas tokio. Svarbu kad stovėtų kažkas ir kad mes atmintumėm tas laisvės kovas, o ne kovotumėm čia ir dabar. Žiūrėtumėm į naują baiboką užsisvajoję, braukdami ašarą, ryškiau matydami medžius ir žmones su juose slypinčiu dvasiniu grožiu. Ir kas kad čia panosėj tos kovos, kai šitaip gražu aplinkui. Kas kad jaunimą baudžia, už tai, kad perbrauktas tarybines realijas parodo žmonėm, parodo, kad jos yra mūmyse ir kad jas reikia naikint.. Bent jau taip jie galvoja... Tie kurie svastikas perbraukia - tai nekursto nesantaikos? Todėl sakau, reikia daugiau grožio, kad mūsų smegenys ilsėtųsi, o ryte vėl kibtumėm į darbą: kas kapoti galvijam galvų, kas reklamą kurdami, kad įkišti pirkėjui už solidžią kainą kokį niekniekį... kas ką, tik šiukštu - negalvoti plačiai!2. Benas
(2013-05-09 21:36:53)
(78.62.185.144) Parašė:

Zinant, kad Valstybes valdymas vyksta pagal sovietini palikima tai ir sprendimai priimami uz uzdaru duru. Lietuvoje desovietizacijos nebuva, todel mano nuomone ir Valstybe galima vadinti LTSR. O kur musu sventoji Dalyte ziuri??????????????????????1. Šaunuoliai
(2013-05-09 20:47:12)
(82.145.211.0) Parašė:

Ekspertai.eu. Laukiam žiniųParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras