Taigi, koks Rusijos pasaulio tvarkos scenarijus? Arba jo nėra, arba aš jo nežinau, kiek domėjausi „Rusų Pasaulis“ irgi stovi ant įvairių teorijų ir projektų, bet jis nėra iki galo apibrėžtas. Žvelgiant į Rusijos oligarchiją, banko ir pinigų sektorių, ekonomiką, verslo mentalitetą, tai ką rusai gali pagaminti ir kaip gali veikti kada iškyla gyvybės ir mirties klausymas, į istorija pažvelgus jie gali daug ką ir randa išeiti kartais iš visai beviltiškos situacijos. Šioje vietoje man nesuprantama 1 pagrindinė aplinkybė, kodėl finansinė situacija kai verslas laukia pigių kreditų, kada Rusijoje užsienio valiutos masė yra 5 kart didesnė nei Rusijos rinkoje cirkuliuoja Rublių, finansų ministerija kartu su Rusijos banku žaidžia tokį žaidimą kaip infliacijos torpedavimas? Kaip aš nekenčiu tos liberastiškos paukščių kalbos ekonomikos terminologijoje ir čia būdinga visame liberastiškame pasaulyje, kodėl tie ekonomikos sukčiai, vengia įvardinti kas yra balta ir kas yra juoda tiesiogine prasme?
Gerai, grįžkime prie to koks Rusijos pasiūlymas dėl naujos pasaulio tvarkos, šiam momentui, aš pastebiu tik 1 projektą, tai Tarybų sąjungos projektas kurį modernizavus ir atnaujinus, būtu galima bandyti pakartoti, dominuotu planinė ekonomika, kartu veiktų ir privatus vidutinis verslas, kažkas panašaus į Baltarusijos modelį. Šios dienos lietuviui, kurių pusė jau gimė Lietuvos respublikoje, tik iš pasakojimų gali orientuotis kas buvo ta TSRS? Kas to nematė, atsakysiu paprastai, visą ką girdėjote mažai jums ką padės suprasti, tai reikia ne tik pergyventi, šioje sistemoje reikia žinoti kaip save rasti ir žinoti ko tu sieki realiai suteiktų galimybių ribose, valstybė daug kuo rūpinosi, bet tai visiškai kitoks mentalitetas. Aš neteigiu ar ji bloga ar ji gera, TSRS irgi galima įvertinti minimum 3 skirtingais tipais, tai Stalino TSRS, Chruščiovo TSRS ir Brežnevo TSRS. Oficialia istorija vertinant, pastarosios 2 humaniškesnės, bet čia visuomenė pasidarė nerūpestinga, vadovybė rėmėsi tik statistikos rodiklių gerinimu, nors tai ką darė TSRS galima įvertinti, kad buvo atlikti kolosalus projektai ir daug ko pagaminta, šalis buvo praktiškai išsilaikanti, veltui šėrė skurstančias kitas pasaulio šalis ir jas riebiai finansavo. Šių 2 lyderių valdoma TSRS sistema turėjo pagrindinę bendrą problemą, valstybės bendras išsilaikymo projektas kaip ne kaip sukosi, bet nebuvo sveiko valdančio elito atsinaujinimo, nebuvo taip vadinamų karjeros liftų arba taip vadinamo Peterio karjeros dėsnio, senieji mohikanai nerūpestingai leido laiką ir bijojo imtis, bet kokios atsakomybės veikti rizikingai, kad sistema ne tik priimtų pažangias naujoves, bet tuo pačiu ir tas naujoves kurtų. Taigi, šių 2 lyderių valdoma TSRS pradėjo degraduoti. Kuo skyrėsi Stalino TSRS, jei atmestume visus genocido ir karo faktorius, Stalino sistemoje buvo aktyvi kadrų kaita, perspektyviems greitas karjeros kilimas, paprastai jie tapdavo net vadų numylėtiniais, Stalinas juos atsimindavo net tik pagal vardą ir pavardę, bet ir pagal tėvavardį, o jų buvo keli išmatai. Po revoliucijos ir pilietinio karo, po beprotiškų užsienio sankcijų, šalyje per metus kurdavosi šimtai naujų pramonės objektų, energetikos įmonių, o po 2 pasaulinio karo, šalis tapo 1 kosmose ir turėjo branduolinį ginklą bei branduolinę energetiką, po karo Stalinas leido kurtis šeimyniniam privačiam verslui kuris pirmas į rinka pradėjo tiekti pačių pagamintus televizorius, bet šitas ekonomikos projektas gyvavo kol į valdžia atėjo Chruščiovas. Kas svarbiausia, Stalinas buvo puikus strategas derėtis su globaliu finansiniu kapitalu.
Čia trumpam pridursiu, esu euroskeptikas ir įsitikinęs, kad tai negyvybingas projektas, todėl mums dar kartą teks patirti sąjungos griūties išgyvenimus, čia bus gera proga įvertinti ką mums paliko TSRS ir ką mums paliks ES, pirmoji mums paliko pramonę, energetiką ir didelį žemės ūkio sektorių, su kuriuo laisvas lietuvis nebeišmanė ką veikti, daug nesukdamas sau galvos, bei pateisinti savo kvailumą pareiškė, kad pigios šalies energetikos jam nereikia, pramonė yra atsilikusi ir tokio didelio žemės ūkio turėjimas yra tiesiog klaida, atsirado daug nereikalingu žmonių kaime kas dabar tik primena vaiduokliais likusius namus ir sodybas, o puikiai veikiantis Baltarusijos projektas parodė kas liko visiški neišmanėliai ir avantiūristai. Taigi, ką paliks Lietuvai sugriuvusi ES? Pirma Lietuva nebeturi savo eksporto rinkų, savo pinigų ir finansų sistemos, savo pramonės ir energetinės sistemos, liks tik žemės ūkis su siauromis eksporto rinkomis. Didžiausias hemorojus kurį paveldėsime, tai bus užsienio skolos, o šiuo metu jos pradės žvėriškai progresuoti, kadangi pasaulio depresuojanti ekonomika ties sprogimo išvakarėm, visos pasaulio vertybinių popierių biržos bando gelbėti savo aktyvus investuodamos į valstybių skolas nes šitie finansiniai kraugeriai puikiai supranta, kad šitame košmare valstybės bankrutuos paskutinės, iš čia tie kreditai valstybėms su minusinėmis palūkanomis, iš čia tie finansiniai gangsteriai kurie ateina perpirkti Lietuvos savivaldybių skolas, tuo pačiu jie dar iškelia sąlygas, kur reikės pakelti mokesčius ir kiek reikės sumažinti administruojamų darbo vietų, kad jų degančios investicijos atsipirktų...
Grįžkime dar kartą prie Rusijos perspektyvų šiame konflikte, kurias iš naujo siūlo sureguliuoti Trampas. Taigi žinutė Kinijai pasiūsta, belieka pasiūlyti Putinui Krymo pripažinimą, žinoma Putinas tai palaikys nerimta žaidimo pradžia ir bus pasiūlyta tai kas iš tiesų slegia Amerikai, tai Ukrainos projekto atidavimas ir terorizmas Sirijoje, esu įsitikinęs, kad dėl Sirijos susitars, nors ten dar ne viskas pralošta, tiek Rusijai tieks Assadui dar galima pridaryti begale kiaulysčių. Prie to paties, Putinas norės susitarti dėl Irako ir Afganistano, bet čia vargu Trampas atsisakys palikti šiuos regionus, šie placdarmai bus dar panaudoti konfliktams pradėti Katare ir Saudo Arabijoje, laikui atėjus bus galima vėl iš naujo persiderėti su globaliais konkurentais. Daugeliui užtenka tų karų kurie jau įvyko, suparntu visi mes norime, kad vėl įvyktu naujas Jaltos 3 lyderių susitikimas, kur 3 lyderiai Xi Jinping’as, Trampas ir Putinas susitartų dėl naujos pasaulio tvarkos, o po to gali sekti ir nauja Breton Vudso konferencija. Deja, nė velnio taip nebus, konfliktas pereina į naują ir ko gero karštesnę fazę, laikas sugaištas, o rezultatas blogiau ir būti negali, žinoma konferencijos Jalta 2 ir Breton Vudsas 2 tikrai bus, tik ne taip greitai.
Ko Trampas paprašys Putino, čia irgi aišku, apriboti ekonominį ir karinį bendradarbiavimą su Kinija, palaikyti JAV ultimatumus prieš Kiniją JT, busimuose JAV ir Kinijos kariniuose konfliktuose laikytis neutraliteto, prisidėti prie to, kad nesusikurtu Juanio finansinė zona. Čia pamatysime su kuo Rusija sutiks arba pasiūlys savą alternatyvų veiksmų planą. Pats susidariau nuomonę kokia galėtu būti Rusijos alternatyva, pasaulis turi skilti į 3 įtakos zonas, tam labai neprieštarauja ir šiandieninė Kinija ir čia jau pagal Šekspyrą: BŪTI AR NEBŪTI...? Į tai turi atsakyti JAV žydiškas bankininkų bastionas.
Ateidamas Trampas siunčia savo žinutes, kurias reikėtu atitinkamai įvertinti, viena iš jų JT organizacijai, ši organizacija save išgyveno, o tai reikia suprasti, kad tokia JT veikla jo netenkina ir tai žinia visam liberaliam pasauliui, JT neliks arba ji turės kardinaliai reorganizuotis. Liberalaus ir demokratinio pasaulio laukia pabaiga ir reikia tikėtis, kad tai vyks taikiu pobūdžiu. Esami demokratiniai režimai ir tų šalių esantis valstybininkų elitas, jei jų dar yra išlikę, turės pereiti į autoritarinius režimus, o patirties turinčiam Trampui puikiai suprantama, kad krizės įveikiamos kada valstybės buvo valdomos kaip praėjusio šimtmečio antroje pusėje rytų Azijoje. Valdomos keletą dešimtmečių tų pačių autoritarinių diktatorių, tų šalių ekonomikos pasiekė įspūdingų rezultatų.
Susiję:
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (IX d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (VIII d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (VII d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (VI d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (V d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (III d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (II d.)
Kur veda 3 pasaulinio karo perspektyvos? (I d.)
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]