Seime po pateikimo pritarta kurti energetikos komisiją dėl energetikos problemų. Dalis parlamentarų siekia išsiaiškinti, kodėl neįgyvendinta ankstesnė Nacionalinė energetikos strategija.
Šį siūlymą pateikė valdantiesiems priklausantys Darbo partijos (leiboristų) ir „Tvarkos ir teisingumo“ nariai bei Drąsos kelio frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai. Tarp projektą savo parašais parėmusių parlamentarų nėra socialdemokratų, Lenkų rinkimų akcijos atstovų ir opozicijai priklausančių konservatorių bei Liberalų sąjūdžio atstovų.
Tačiau opozicijai priklausantys parlamentarai užregistravo siūlymus papildyti klausimyną – jie nori, kad Seimas rastų atsakymus į klausimus dėl kairiųjų valdžios 2004-2008 metais priimtų sprendimų energetikos ūkyje, pavyzdžiui, vyriausybės ir „Gazprom“ pasirašytos „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutarties keitimo, dėl atsisakymo finansuoti Vaškų gamtinių dujų saugyklos įrengimą, dėl lėšų Ignalinos atominė elektrinės (IAE) konsultantams mokėjimo ir atliktų darbų.
Parlamentarai antradienį apsisprendė pritarti tokios komisijos veiklai, kuri taip pat svarstys suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos, saulės jėgainių steigimo aplinkybes, aiškinsis klausimus, susijusius su dujų kaina, uždaroma IAE.
Be kita ko, parlamentarai nori nori žinoti, kodėl buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas paskutinę darbo dieną valstybės vardu paprašė ES laikinai sustabdyti IAE uždarymo finansavimą ir kokia dėl to galimai padaryta žala valstybei.
Vienas klausimų yra, kodėl ir kieno iniciatyva buvo priimtas sprendimas didinti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) mokestį, kiek jo surinkta 2009-2012 metais, kur panaudotos lėšos. Komisija taip pat analizuos Energetikos ministerijai pavaldžių įmonių vadovų atlyginimus ir jų nustatymo kriterijus bei kodėl ir kieno iniciatyva atleisti uždaromos IAE kvalifikuoti darbuotojai.
Energetikos ministerija turės atskleisti informaciją, kokias teisines, konsultacines, viešųjų ryšių, mokymo paslaugas ir iš ko pirko pati ministerija ir jos kuruojamos įmonės ir kokia buvo šių užsakymų vertė.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.