2023 m. balandžio 1 d.
 

 

Las Vegaso sandėriai – TPG ir N. Cooperis iš Lietuvos

26
Paskelbta: 2014-02-27 10:37 Autorius: Dr. Rasa Gečaitė | ekspertai.eu

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas (TILS) Sergejus Muravjovas „Žinių radijui“ ​2015 m. rugpjūčio 24 d. sakė, šiuo metu dažnai nežinome, kokias priklausomybes turi Lietuvos žiniasklaida, dėl to TILS ir siūlo skelbti daugiau duomenų apie tai, kas iš tikrųjų valdo žiniasklaidą. Ekspertai.eu siūlo prisiminti archyvines publikacijas susijusias su vienu internetinės žiniasklaidos-propagandos lyderiu Lietuvoje.

Las Vegaso šviesos Nevados dykumoje. Nuotr. iš globe-views.com


Akinančių šviesų fejerverkais trykštantis Las Vegasas, apsuptas JAV Nevados dykumų, pasaulyje garsus daug kuo ir vilioja daugelį. Nuo paprastų mirtingųjų iki milijardierių. Bet šios grupės nesimaišo. Nes vieni žvalgosi ir bando atsitiktinę laimę prie azartinių žaidimų stalų. O kiti mėgaujasi tyliai sudarinėdami ir tvarkydami milijoninius ar milijardinius sandėrius. Savo arba kitų, tačiau priklausydami tam pačiam klubui.

Nenustebkite. Ten lankosi ir Lietuvoje milijoniniais atlyginimais pavaišintas „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis. Bet ne dėl azartinių žaidimų. Tiksliau, jo ir aukštesnių užsakovų azartas slypi milijoniniuose skaičiuose ir sandėrių pavadinimuose. Po sandėrių sudarymo ten kviečiami ir svečiai. Galbūt ir iš Lietuvos.

TPG aštuonkojo plėtra – satelitai Prancūzijoje ir Graikija

„Texas Pacific Group“ (toliau – TPG) aštuonkojo įkūrėjo milijardieriaus Davido Bondermano Lietuva savo akimis dar nematė, nors jo čiuptuvuose pabuvojo baltiškasis „Delfi“ ir „airiškai“ pigių skrydžių „Ryanair“ oro linijos. 2004 metais visi trys „Delfi“ interneto portalai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje buvo įkainoti 55 milijonais eurų, už kuriuos TPG pardavinėjo „Delfi“ pagal LAWIN žinias. O 2013 m. birželio pradžioje „Ryanair“ oro linijų valdybos pirmininkas ir akcininkas D. Bondermanas pardavė savo, t. y. TPG, daugiau nei 10 mln. eurų „Ryanair“ akcijų vertės dalį.

Beje, įdomu, už kiek ir kokių sutarčių su „Ryanair“ yra sudaręs buvęs susisiekimo ministras liberalas Eligijus Masiulis. Sprendžiant iš Andriaus Kubiliaus buvusio ministro džiaugsmingų pareiškimų, turbūt gauta nemaža naudos. Tik neaišku, ar Lietuvos gerovei. Čia jau kitų institucijų reikalas.

O aštuonkojis TPG nuolat juda. Daugiau apie šio TPG aštuonkojo čiuptuvų galią su valdomu 50 milijardų JAV dolerių kapitalu galite paskaityti jau skelbtuose straipsniuose ČIA ir ČIA. Kad nebūtų nuobodu, verta dar papildyti keletą ne viešų, nors ir sudėtingai pasiekiamų žinių, bet kur kas slaptesnių iš WikiLeaks duomenų bazės. Pavyzdžiui...

2005 m. gruodžio 1 d. pranešimas skelbia, kad tarp svarbiausių „Eutelsat Communications“, kuri yra didžiausia Europos satelitų operatorė, akcininkų yra TPG aštuonkojis.

Eutelsat Communications, Europos didžiausios satelitų operatorės „Eutelsat“ holdingo kompanija, paskelbė lapkričio 28 d., kad ji pakartojo pirmąją viešą pasiūlą kompanijos akcijų, praėjus mėnesiui nuo pirmojo bandymo atsisakymo dėl rinkos sąlygų keblumų. Kompanija siekia gauti 860 milijonų eurų iš naujų akcijų pardavimo, ir ji patvirtino, kad esantys akcininkai, tarp kurių yra investuotojai „Eurazeo“, „Texas Pacific Group“ ir „Cinven“, neparduos jokios savo investicijų dalies.“ Ir taip toliau...

Satelitai danguje, interneto ryšys žemėje, skrydžių bendrovės visame pasaulyje ir hipermarketai miestuose, geriausių pasaulio menininkų ir sportininkų priežiūra per jų rėmimą ir dar, ir dar. Šis aštuonkojis su savo 50 milijardų JAV dolerių investiciniu kapitalu polėkio nepritrūksta.

Na, o 2006 m. sausio 17 d. žinia skelbia apie TPG investicijas Graikijoje, kurios siekia 1 milijardą JAV dol. Ir kurios yra didžiausios iš visų JAV investuotojų (ČIA).

„Didžiausios JAV investicijos Graikijoje (pagal 2003 m. visų kompanijų turto ataskaitas; šaltinis: 2005 ICAP – Graikijos finansų direkcija): Amerikos kompanijos pavadinimas ir visas turtas (graikų kompanijos pavadinimas) (2003, JAV dol. milijonais) Apax Partners & Texas Pacific Group (TIM Hellas) 1,064.3 JAV dol.“

Štai taip. Gal todėl Graikijos vyriausybės finansai liejosi kiaurai lyg pro rėtį. Nes žinojo, kad juos vis tiek žūtbūt gelbės. Tiksliau, gelbės savo investicijas. Iš bendro Europos Sąjungos paramos fondo. Ir milijardai eurų liejasi laisvai. Bet ne Ukrainai. Ten dar turbūt nėra TPG aštuonkojo. Jo čiuptuvuose ukrainiečiai turėtų pasijusti „saugesni“ finansiškai. Nes bus priklausomi. Visiškai. TPG yra budrus, gudrus ir greitas būti pirmas su visa savo daugiamilijardinių investicijų galia. Valdymo ir užvaldymo beribe galia. Gal ukrainiečiai turėtų kreiptis patarimo į Eligijų Masiulį?

Globalus klubas – TPG ir „Zolfo Cooper“ su N. Cooperiu

Pasidžiaukime kitų sėkme 2013 m. Kurie priklauso globaliam ir patikimam išrinktųjų klubui. Jame „netikėtai“ atrandame greta TPG, „Goldman, Sachs & Co.“, „Barclays“ ir daugelio kitų garsių vardų taip pat ir „Zolfo Cooper“, kurio šlovingą atstovą N. Cooperį Lietuva puikiai pažįsta. Visi galime susipažinti su šio klubo nariais ir jų 2013 m. apdovanojimų žaidimu (ČIA).

Kaip tik šio klubo 2013 m. pagrindinis apdovanojimas buvo skirtas TPG aštuonkojo įkūrėjui ir pagrindiniam „partneriui“ D. Bondermanui – kaip iškilmingai skelbiama – „už viso gyvenimo pasiekimus“. Tačiau tarp apdovanotųjų randame ir kitų pažįstamų.

Lietuvių gero pažįstamo N. Cooperio įstaiga „Zolfo Cooper“ šiame globalaus klubo metiniame susirinkime 2013 m. buvo tarp laimėtųjų už „M&A metų sandėrį nuo 200 mln. iki 500 mln. JAV dolerių“ (M&A Deal of the Year. Over $200mm to $500mm) ir priskirti „tiekėjų Sodo finansinio restruktūrizavimo“ grupei.

Negana to, iš rastos „Las Vegaso“ 2014 m. vasario 6 d. dokumentinės ataskaitos (ČIA) paaiškėjo, kad TPG milijardierius Davidas Bondermanas ir lietuvių didelis draugas N. Cooperis mėgsta apsilankyti Las Vegase. Kur sudaromi ir patvirtinami milijoniniai sandėriai. Labai įdomu permesti akimis šį kelių šimtų puslapių dokumentą.

2014 m. paviešinta kelerių metų „Las Vegaso klubo“ finansinė ataskaita paaiškina, kad N. Cooperis neabejotinai priklauso tam pačiam klubui, kaip ir TPG steigėjas D. Bondermanas. Tik N. Cooperis yra ne tarp milijardinio kapitalo savininkų, o jis yra svarbiausių sandėrių pagrindinis finansininkas ir iždininkas. Kaip tik šio klubo narių finansiniai „žaidimai“ fiksuojami Las Vegase, džiugiai trykštant fejerverkams. Sąraše kelis kartus nurodytas N. Cooperis kaip „pagrindinis finansininkas ir iždininkas“. Pasmalsauti galite nuo p. 4. O p. 72 nurodoma, kad N. Cooperis Las Vegase patvirtino sandėrį 2013 m. spalio 10 d. Taigi, pabėgęs iš darbo Lietuvoje.

Tame pačiame „Las Vegaso sandorių“ sąraše pirmą kartą TPG steigėjo D. Bondermano pavardė nurodoma 2008 m. su 25 proc. akcijų „Hamlets holdings“ (p. 212 ir t. t.). Nuo 2011 m. gruodžio 1 d. iki 2012 rugpjūčio 29 d. jis nurodomas kaip vienintelis narys ir direktorius „Parentco“, „Holdco“ ir „Voteco“ (p. 406). O nuo 2013 m. spalio 21 d. D. Bondermanas kontroliuoja „Caesars“ įsigijimų kompaniją“ (p. 431).

Tad kol kas tiek. Lietuva yra maža ir dosni šalis. „Zolfo Cooper“ darbuotojas N. Cooperis su TPG steigėju D. Bondermanu lietuvius turėtų mėgti.  

Susiję:

TPG su „Delfi“, „Ryanair“ ir Putinu. Pradžia

Ne pabaiga - TPG su „Delfi“, „Ryanair“ ir Putinu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
26. zinoma
(2017-08-25 12:03:58)
(78.58.143.122) Parašė:

Dabar veikia nusikalstamai suinteresuoti asmenys ir gamina kompromatus , smeizdami , persekiodami , provokuodami, ruosdami provokacijas , sekdami piktybiskai nuziureta taikini , savo kaltes permesdami taikiniui , darydami sistemingai atvirai sumaisti , patycias , isjuokima , neramybe . Toks taikiniu provokavimas kompromatu kurimas yra kazkam tai labai reikalingas, pelningas . Taip yra vienijami Zmones , gerbejai ,bemndrininkai , talkininkai ,nariai platinamas susivienijimas ,padarant dora Zmoogu priesu , kurie gali buti paprasyti suvienyti balsuoti uz nurodyta Partija ?. Tai patys chamiskiausi Znones , kur pagal komanda klasta , apgaule , melu , naikina dora Zmogu del savo pelno , vienijimo, vienijimosi . Galimai jau mazai like nesusivienijusiu Zmoniu .Dabar vyksta baisus psichotroninis montazas . Norint Zmogu palauzti , priversti vergauti mojuoja po nose kompromatais .Tai itin ziaurus teroristinis susivienijimas isnaudojant , naikinant , taikini . Veikia dar issukimo gauja . Vergus isnaudotus sodina i kalejima uz galingu banditu pelningus padarytus nusikaltimus . Beje niekas net neuzsimine , apie gerb. Pociuno 11-asias zuties metines . P. Pociunas vis rengesi kazka nusikalstamo atskleisti , buvo ir apsmeiztas . Ar ponas galimai zinojo apie tarptautini slapta, sveikatai pavojinga psichotronini -elektromagnetini ginkla ,taikoma taikiniams darant ivairius eksperimentus uz ka gaunami beprotiski pinigai ? Zinojo apie gaunamus is eksperimentu milziniskus pinigus ? Zinojo apie juodus kompiuterinius sarasus is kuriu kuzdama , kad nenusiimama , nes sumazes pelnas ?.Dar siai puokstei priklauso minciu nuskaitymo technika . Su terorizmu kovoti butina , nes terorizmas pats sunkiausias nusikaltimas su kuriuo taikstytis negalima , kurie gali pasikesinti i bet kurio sunu , dukra , anuka , ten gailescio nebuna .25. er
(2015-08-25 20:27:09)
(78.62.108.17) Parašė:

Perskaičiau visus tris patiko,vienus valdo per krompomatus ,kitus nuperka už pinigus ,kitus labai didelius pinigus ,na o kiti nusiima šalma ir prigeria balutėj ,ar kitaip24. Vadakste
(2015-08-25 11:44:35)
(78.58.56.171) Parašė:

Nenusiminkim tautieciai , nes gal but ir Lietuvos zmoniu , imoniu pinigeliai plaukioja po LAS Vegasas. Juk tai "saunu "ane.23. Nu jo...
(2015-08-25 09:53:49)
(188.69.211.212) Parašė:

"Laikyk vagį" rėkia garsiausiai pats vagis, todėl visiškai nenuostabu, jog garsiausiai žvygaujantys apie patriotizmą ir rusų puolimą, pirmieji pardavė šalį užsienio kapitalui. Ir pardavė, kaip sakoma, "s potrochami", su visais čiabuviais.22. R
(2014-03-04 00:11:23)
(188.69.215.84) Parašė:

brangieji tautiečiai, prezidentė su vyriausybe ir LT banko vadovu įvykdė tik tai, kas jiems buvo nurodyta tų pačių N.Kuperio šeimininkų. Kadangi lietuviai dėl nieko neprotestuoja ir ypač pigiai parsiduoda, tai kodėl nepadaryti čia eksperimentinių bandymo poligono tyrinėjant, kaip taupiausiai valdyti dvikojų psichiką ir kokių gebėjimų iš nudrenuotų smegeninių homo sapiens dar galima išgauti.21. ROLANDAS
(2014-03-03 19:33:32)
(86.134.195.176) Parašė:

Banko Snoras kreditoriu komiteto pirmininke Aurelija Mazintiene teigė , kad bankroto administratoriaus islaidavimas per mėnesį konsultantams sumažintas iki 5mln.lt. O tai kaip tada Coperis per 2012m.trecia ketvirti sugebejo išmokėti užsienio konsultantams net 33,5 mln.lt?!! Kiek nukrito A.Mazintienei i kišenę is šios sumos, kad ji uzmerktu i tai akis?! Kiek atkatu nubirejo I Grybauskaites rinkimini fondą ?!20. Atspekite is 3-ju kartu
(2014-03-03 16:54:59)
(86.146.91.182) Parašė:

1-Ar I.Degutiene ir G.Degutis vel sugebės užglaistyti šia istorija nauju "įtikinamų" paaiškinimu? 2- Ar Snoro darbuotojai L.Raibiene, L.Masolas, J.Bliumin ir banko administratorius N.Cooper atsakys uz padarytus nusižengimus nusikalstamu būdu operuojant banko turtu ir uz klaidinancius parodymus prokuraturoje ? 3- Ar Lietuvos banko valdybos pirmininkas atsakys uz savo melagingus pasisakymus, ne karta viesai pareiškęs, kad jokiu neteisėtu operacijų jau valstybės valdomame banke Snoras nevyko? 4-Ar Vilniaus apygardos prokuroras G.Tarasevicius išsaugos postą, po tokio " kvalifikuoto" tyrimo ? 5- Ar galima tikėtis , kad tai tik dvi tokios uzskaitu operacijos banke Snoras, ar tai tendencija , paslėpta po užsienio bankroto administratorius eksterjeru ?19. Snoro darbuotojas(2)
(2014-03-03 16:48:26)
(86.146.91.182) Parašė:

Pažiūrėkite , kaip akivaizdžiai meluoja ir painiojasi savo parodymuose Degucio įmones "Novotersa"komercijos direktorius A.Reimeris: vienoje vietoje jis prokurorams sake, kad prašymą del lesu pervedimo , sutikęs 2011-11-15 vakare "Maximoje" įteikė Snoro darb. L.Raibienei, o kitoje vietoje savo liudijame , jau teigia, kad" po 2011-11-16 G.Degutis parašė rasta bankui Snoras del uzskaitas atlikimo, jis, A.Reimeris, rasta nuvežė i banka.Veliau G.Degutis liepė (!!!) jam pačiam parasyti rasta del uzskaitos vykdymo (?!!). Is A.Reimerio liudijimo aisku, kad G.Degutis visa laiką aktyviai dalyvavo 645 tūkst.lt pavogimo is Snoro kreditoriu" operacijoje" , apie visus neteisėtus veiksmus žinojo , net pats instruktuodavo savo pavaldinius! Tai koks jis, Degutis, yra "nukentėjęs " šioje istorijoje, kaip jis sako, jei jis yra organizatorius ir aferistas bei vagis ?!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras