2024 m. kovo 1 d. 

A. Latėnas: eina jie velniop! (video)

Paskelbta: 2011-05-16 06:28 Autorius: ekspertai.eu
A. LatėnasPernai valstybiniai auditoriai konstatavo, kad Valstybinio jaunimo teatro pastatų rekonstrukcija buvo vykdoma neekonomiškai. Teatras užsakovo funkcijoms vykdyti pasamdė UAB „Lietuvos paminklai“, o ši bendrovė statybos rangos sutartį sudarė su UAB „Kortas“. UAB „Lietuvos paminklams“ už darbų priežiūrą buvo numatyta sumokėti 6,3 proc. jų kainos.Šios sutartys sudarytos pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą, nes pats teatras turėjo būti atsakingas už statybos rangos sutarčių sudarymą ir jų sąlygų vykdymą. Biuro baldus už 251 tūkst. Lt teatrui pirko bendrovė UAB „Kortas“. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad jos nupirktų baldų kainos yra nuo 2,3 iki 9 kartų didesnės, lyginant su tokių pačių arba panašių baldų rinkos kainomis. Pavyzdžiui, rinkoje lankytojo kėdė kainuoja 59 Lt, o teatras už jas sumokėjo 535 Lt.Net ir neturėdamas didesnės patirties baldų pramonėje žmogus įtartų, kad vagystės šiame teatre buvo vykdomos su vėjeliu. Jei sugebėta už tokias sumas įsigyti kėdes ir kitus reikalingus baldus, tai ką galima pagalvoti kiek kainavo daugiametis nesibaigiantis teatro stogo remontas, grimerinių atnaujinimas jau nekalbant apie tai, kas laukia kai bus vykdoma pačios scenos renovacija (su Valstybės kontrolės auditu galima susipažinti ČIA). Pirkiniai Dėl šios priežasties EKSPERTAI.EU rugpjūčio pabaigoje kreipėsi į policiją ir iš karto buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau, kai po kelių dienų iš policijos šį tyrimą skubiai perėmė prokurorai, iš karto tapo aišku kad viskas bus sutvarkyta deramai ir įrodyta, kad, pavyzdžiui, kėdė, kuri kainuoja 59 litus, tikrai yra verta 535 litų. Taip ir atsitiko. Š. m. gegužės penktą dieną tyrimą prokurorai nutraukė, taip ir neradę jokių viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimo. Savo ruožtu džiaugdamiesi, kad Jaunimo teatre rekonstrukcija, pasak prokurorų, buvo vykdoma skaidriai, EKSPERTAI.EU kreipėsi į prokurorus prašydami pateikti susipažinimui 2011 gegužės 5 d. priimtą nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, bei leisti susipažinti su visa šiame ikiteisminiame tyrime turima medžiaga. Naujieną apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą išgirdęs Jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas, pakalbintas LNK žurnalistų, valstybinius auditorius, kurie ir nustatė daugybinius pažeidimus jo vadovaujamame teatre, drąsiai pasiuntė velniop ir šios istorijos nebenori prisiminti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras