|
1948-ųjų metų viduryje, dar prieš NATO atsiradimą, JAV buvo parengtas planas keistu pavadinimu „Važnyčiotojas“ (angl. „Charioteer“), pagal kurį karas prieš TSRS turėjo prasidėti nuo masinių atominių bombardavimų! Per pirmąsias karo dienas ant 70 miestų, įskaitant visų respublikų sostines (tame tarpe, suprantama, ir ant Vilniaus), buvo ketinama numesti 133 atomines bombas (iš jų 8 ant Maskvos ir 7 ant Leningrado), o vėliau – dar 200 atominių bombų bei 250 tūkstančių tonų paprastų bombų!..
Sakyčiau, tiesiog beprotišku baisumu nenusileido ir kiti Amerikos šovinistų parengti kariniai planai, kurie irgi labai konkrečiai nustatė JAV atominio smūgio įgyvendinimo eigą. Deja, paviešinti slapti dokumentai nebuvo grįsti vien kažkokių „daktarų streindžlavų“ svajonėmis. Kaip žinia, prieš pat Antrojo pasaulinio karo pabaigą, JAV ant jau besirengiančios kapituliuoti Japonijos buvo panaudojusi dvi atomines bombas!..
Apskritai 1946-1950 metais JAV buvo sukurta visa eilė tokių „nepaprastų darbinių planų“, kaip reikėtų smogti triuškinantį smūgį Tarybų Sąjungai. Tam buvo kuriamos ištisos strategijos, pavadintos – „Pincher“, „Grabber“, „Dropshot“, „Halfmoon“, „Troyan“ ir kitais keistai skambančiais vardais.
Pavyzdžiui, pagal planą „Dropshot“ (net nežinau, kaip išversti į lietuvių k., nes anglų kalboje šis žodis reiškia vieną iš tenise naudojamų smūgių), sukurtą 1949 metais, buvo numatyta per kelias savaites subombarduot kelis tūkstančius taikinių Tarybų Sąjungoje, objektų sąrašas sudaro net tris tomus!..
Vienu metu visus tuos dabar jau išslaptintus dokumentus aš gan rimtai pastudijavau ir sužinojau iš ties nemažai pikantiškų detalių apie tai, kaip amerikonai po Antrojo pasaulinio karo rengėsi „išvaduoti mus nuo rusų“...
O iš tikrųjų JAV rengėsi, reikalui esant, suduoti branduolinius smūgius netgi savo sąjungininkams. Buvo numatyti atominiai smūgiai kai kurioms Vakarų Europos šalims, ne tik tuo atveju, jeigu įžengtų ten TSRS kariuomenė, bet tiesiog „profilaktiškai“, norint paversti tų šalių teritorijas – „išdegintos, nepereinamos žemės zona“...
Taigi, nors ir kaip paradoksaliai skambėtų, bet mes turime būti dėkingi Stalinui ir Berijai, kad Tarybų Sąjunga suskubo sukurti savo atominį ginklą. Ir tada Amerika, žinodama, jog gaus atgal, tiesiog pabijojo rizikuoti. Priešingu atveju, mūsų brangios Lietuvėlės, galbūt, jau seniai nebūtų!..
Beje, panašūs atominio karo planai buvo kuriami ir vėliau. Pavyzdžiui, neseniai sužinota apie slaptą Amerikos planą, kuris vadinosi „Furtherance“ (vėlgi, nežinau, kaip išversti į lietuvių kalbą, gal „Žengimas pirmyn“). Pagal šį planą JAV ketino vienu metu branduoline ataką smogti tuometinei Tarybų Sąjungai ir Kinijai!.. Išlikęs dokumentas buvo pasirašytas 1968 m. spalio 14-ąją, kadaise „skirtas tik prezidento akims“, pagaliau buvo išslaptintas 2012 metais.
JAV Nacionalinio saugumo archyvo duomenimis, iš tiesų būta dviejų planų ir antrasis apie branduolinę ataką kalbėjo švelniau. Jau vykstant Vietnamo karui, tuometinis JAV prezidentas Lindonas Džonsonas nusprendė būti atsargesniu ir pulti ne TSRS ir Kiniją kartu, o po vieną valstybę atskirai...
Tad, galima būtų sakyti, Džonsonas tarsi išgelbėjo pasaulį, nes pagal ankstesnį scenarijų JAV, galimai, būtų „apvaliusi“ pasaulį ne tik nuo komunistų, bet ir visų kitų žmonių... „Tai buvo pernelyg pavojinga“, – laiku pripažino JAV prezidentas Džonsonas. Istorikai neabejoja, kad Amerikos karinis planas „Žengimas į priekį“ galėjo būti įgyvendintas. Tuo atveju visai žmonijai (ar bent didžiajai jos daliai) grėstų visiškas sunaikinimas. Kiek vėliau, 1972 metais, ir JAV prezidentas Ričardas Niksonas norėjo numesti kelias atomines bombas ant Vietnamo...
1992 metais JAV gynybos ministro pavaduotojas Polas Vulfovicas sukūrė strateginį planą – „Gynybos planavimo vadovą“ („Defense Planning Guidance“), kuris dar vadinamas tiesiog „Vulfovico doktrina“. Vykdant šį planą, JAV turėtų užvaldyti visą pasaulį, naudodama atominius ginklus prieš šalis, kurios priešinasi Amerikos hegemonijai.
Pagaliau visai neseniai, 2012-ųjų spalį, JAV prezidentas Obama pasirašė „Branduolinės pozicijos apžvalgą“ („Nuclear Posture Review“), kurioje išsakomos, daugmaž, tokios pat nerimą keliančios idėjos, nes branduolinį ginklą JAV leidžia sau panaudoti net ir prieš jo neturinčias šalis!..
Ir net jeigu mes, kaip kažkada Tarybų Sąjungą vadindavom „blogio imperija“, taip pavadinsime šiandieninę Rusiją (tarkim, buvęs vidaus reikalų ministras liberalas Artūras Melianas savo straipsnyje „Lietuvos ryte“ pareiškė: „svarbiausia mūsų misija turėtų tapti Rytuose esančios Blogio imperijos sunaikinimas“), o Ameriką ir NATO pavadintume „taikos gynėjais ir mūsų gelbėtojais“, kažin ar kas nors labai norėtų, kad Vilnių ir Kauną ištiktų toks pats likimas, koks kadaise ištiko japonų miestus Hirosimą ir Nagasakį, kuomet amerikiečiai, „vaduodami“ Japoniją, numetė ten dvi atomines bombas!..
|