Lietuva kuria palankiausią visoje Europos Sąjungoje (ES) mokestinį režimą investicijoms į mokslinius tyrimus, išradimų komercializavimą, naujas technologijas, pranešė Finansų ministerijos viešųjų ryšių skyrius.
Informuojama, kad „tam kelią atversiančius mokestinius pasiūlymus pristatė premjeras Saulius Skvernelis ir finansų ministras Vilius Šapoka.
„Tikiu, kad šie sprendimai kartu su kitomis priemonėmis gali prisidėti prie emigracijos mažinimo, pritraukti naujų talentų bei sudaryti geresnes sąlygas kurtis ir plėstis verslams, gamybai, darbo vietų kūrimui. Galvojame ne tik apie bėdas, kurias turime spręsti šiandien (pajamų nelygybės mažinimą, emigraciją), bet ir apie problemas, su kuriomis susidursime ateityje. Todėl, išanalizavę tarptautinę patirtį, taręsi su mūsų šalies mokslininkais bei verslo atstovais, siūlome naują skatinimo priemonių paketą“, - pasakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
Tuo metu, finansų ministras Vilius Šapoka pabrėžia, jog Lietuva yra palankioje padėtyje, tereikia tik tikslaus ir greito valstybės paskatinimo tam, kad verslas didintų investicijas mokslo žinių konvertavimui į inovatyvius produktus.
„Lietuvoje daug protingų, talentingų, išmanių ir naujovėms imlių žmonių. Ieškodami palankesnės aplinkos išradimų įgyvendinimui, jų panaudojimui, verslo kūrimui neretai protai su visais išradimais iškeliauja svetur. Ką valstybė gali padaryti – pamatyti tuos žmones, įvertinti juos, skatinti, remti ir sudaryti sąlygas realizuoti ir užsidirbti iš to čia, Lietuvoje“, - nurodė finansų ministras.
Siūloma nustatyti, kad iš pačios įmonės sukurto intelektinio turto, vykdant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą (MTEP), komercializavimo uždirbtas pelnas būtų apmokestintas taikant itin palankų 5 proc. pelno mokesčio tarifą, kai šiuo metu šalyje tokiam pelnui taikomas standartinis – 15 proc. – pelno mokesčio tarifas.
Planuojama, kad lengvata įsigalios nuo ateinančių metų.
Siekiant didinti produktyvumą, siūloma leisti įmonėms, vykdančioms investicinius projektus ir investuojančioms į technologinį atsinaujinimą, apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis susimažinti iki 100 procentų. Šiuo metu tokios įmonės apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis gali susimažinti perpus mažiau - iki 50 procentų.
Planuojama, kad lengvata įsigalios nuo ateinančių metų.
Taip pat bus taikoma 300 proc. lengvata mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai.
Inovacijų skatinimui bus duodtas 1 milijardas eurų.
Šaltinis: finmin.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Banksteriui
IP 89.116.124.10 | 16:51:00
Tiek ir teliko: “savanoriškai” prisiduoti naujam šeimininkui....