2024 m. vasario 24 d.

 

Lietuvos diplomatijos vadovas tęsia kovą su Baltarusijos AE: branduolinė sauga yra visaapimanti ir nedaloma

29
Paskelbta: 2019-08-25 08:37 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Baltarusijos branduolinės saugos reguliatorius prieš savaitę paviešino streso testų proceso metu identifikuotų trūkumų Baltarusijos atominėje elektrinėje (AE) pašalinimo planą. Iki deklaruojamo elektrinės paleidimo planas nenumato įgyvendinti tarptautinių ekspertų pateiktų rekomendacijų, o kai kurių priemonių įgyvendinimo poreikis bus svarstomas jau po paleidimo.

Apie tai skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius: branduolinė sauga yra visaapimanti ir nedaloma“.

„Akivaizdu, kad statybų grafikas išlieka svarbesniu prioritetu Baltarusijai negu užtikrinti statomos AE branduolinę saugą ir įgyvendinti tarptautinių ekspertų rekomendacijas. Per tris mėnesius žadėtas parengti Baltarusijos nacionalinis veiksmų planas pavėlavo beveik metus. Raginame Baltarusiją artimiausiu metu pateikti streso testų proceso metu identifikuotų trūkumų pašalinimo veiksmų planą Europos branduolinės saugos reguliuojančių institucijų grupės peržiūrai. Plano peržiūra ir jo įgyvendinimo priežiūra yra kritiškai svarbi visų būtinų priemonių savalaikiam vykdymui“, - pasakė L. Linkevičius.

Ministro teigimu, „taip pat yra naujai pateiktos svarbios Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) ekspertų rekomendacijos, kurios privalėtų būti įgyvendintos artimiausiu metu“.

Informuojama, kad „rugpjūčio 22 dieną Baltarusijoje darbą užbaigė TATENA misija, vertinusi, ar Astravo jėgainė yra tinkama pradėti branduolinę veiklą“.

„Astravo AE paleidimas neišspręs jos saugos problemų, t.y. dėl paleidimo ji netaps saugesne, todėl turime ir toliau būti susitelkę, kad nesaugus objektas nepradėtų veikti prie mūsų sienų. Toliau dedamos visos diplomatinės pastangos ir išlaikomas tarptautinės bendruomenės dėmesys, kad tiek TATENA, tiek streso testų rekomendacijos, tiek kitos saugos problemos būtų pašalintos iki AE paleidimo“, - nurodė L. Linkevičius.

Primenama, kad „Baltarusija iki šiol nėra pateikusi atsakymų į esminius Lietuvos keliamus klausimus dėl projekto branduolinės ir radiacinės saugos bei aplinkosaugos užtikrinimo“.

„2018 metų liepos mėnesį paskelbtoje ES streso testų Baltarusijoje ataskaitoje konstatuojami rimti Astravo AE saugos trūkumai ir pateikiamos rekomendacijos jiems pašalinti. Jungtinių Tautų konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) Šalių susitikime buvo patvirtinta, kad Baltarusija nepateikė pakankamos informacijos paaiškinančios sprendimą statyti atominę elektrinę Astravo aikštelėje“, - rašoma pranešime.

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės dar šiemet turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas  

Apie Lietuvos kovos su Baltarusijos AE metodus: svarbiausia daug meluoti ir dezinformuoti   

Sudėti septyni pamatiniai atskaitos taškai: Baltarusijos atominės elektrinės uždarymas, tai Lietuvos gyvybinis interesas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
29. >>28. Duplis
(2019-08-27 01:17:35)
(91.210.59.145) Parašė:

Visiskai palaiku jus. Keistas asmuo. Gal jis koks mazvaikis bet greiceusei jis gejus.28. Duplis
(2019-08-27 00:44:30)
(195.50.137.194) Parašė:

U2, visi supranta, kad tu gejus, bet kam savo iskrypusias mintis apie ozi dazytom lupom skleist viesai. Pailsek, negalvok apie vyrus bent minute27. U-2>22. Gerta
(2019-08-26 23:27:02)
(89.116.124.39) Parašė:

Jeigu senos, tvartelines curvos "gerta" ir "duplo", pripazintu, kad pasaulyje nera nieko slykstesnio uz dazytas kuprotojo Ozio Vytauto lupas - mes galetume buti draugais...26. 22-tram
(2019-08-26 19:19:54)
(82.132.236.152) Parašė:

pridurkas,toli nuo vivulskio gatves bomzauji?25. 22- tram
(2019-08-26 18:56:29)
(82.132.236.152) Parašė:

ooo,gazdintojas be ip adreso ir gyvenamos vietos... :-)24. zydas
(2019-08-26 18:30:18)
(83.188.163.250) Parašė:

ko cia stebetis landsberginiais, juk ju prezidente buvo rusijos federacijos paslaptis:)))) dirba gi darbeli, tik kad labai neismaniai, bet jei jiems moka, tai kas cia blogo? kiekvienas darbas garbingas, net ir kgb dedulei tarnauti anokia cia nuodeme:)))23. to 22. Gerta
(2019-08-26 18:27:54)
(90.143.122.141) Parašė:

labai jus jau landsberginiai suvienodejot, nieko naujo, gal todel jums nesiseka, kad nieko naujo nebandot daryt, nedristat. gal todel tokie nelaimingi? bent jau komentarus ismoktumete ivairesnius rasyt, o tai visi kaip vienas visuose portaluose, nulis turinio, vien tik dejavimas22. Gerta
(2019-08-26 18:25:15)
(188.69.209.115) Parašė:

Ir iš kur jūs susirenkat, muiliukai vatinukai? Už ekrano spjaudotės nuodais, o gyvenime? Jūsų dienelės baigsis, kaip ir iškrypusių juraičių kliedesiai. Palokit dar, palokit, Lietuvos priešai. Visi ir kiekvienas turite IP, namų adresą, vardą ir pavardę. Palokit...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras