Gegužės 1 d. į Marijampolės miestą atvyko Greitojo reagavimo pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai, o Vilkaviškyje dislokuojasi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai
Jau nuo rytojaus, gegužės 2 d. abiejuose miestuose ir apylinkėse gyventojai galės matyti ginkluotus karius ir karinę techniką. Pagal pratybų žaidybinį scenarijų miestuose vyks priešiškų pajėgų veikla, neidentifikuotos grupuotės užėmusios svarbius miestų objektus trikdys miestų veiklą, kels grėsmę gyventojų saugumui. Abu miestai pagal žaidybinį scenarijų paskelbti karinėmis teritorijomis, kurios veiks Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų kariai.
Vienos pagrindinių šių metų Lietuvos kariuomenės nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2017" vyksta balandžio 28 - gegužės 7 d. Jose treniruojasi Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai veikti hibridinių grėsmių atveju. Taip pat siekiama treniruoti, kad nacionalinės pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei veikti savarankiškai tam tikrą laiką, per kurį krizės atveju atvyktų sąjungininkų parama.
Ilgąjį savaitgalį balandžio 29-gegužės 1 d. pratybose „Žaibo kirtis 2017“ treniravosi Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba Pagėgių, Vilniaus ir Varėnos rinktinių atsakomybės ruožuose prie sienos su Baltarusija ir Rusija.
Vilkaviškio ir Marijampolės miestų gyventojų dėmesiui:
Gyventojai miesto gatvėse artimiausiomis dienomis matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika, Karinių oro pajėgų sraigtasparnius, taip bus naudojama mokomosios pirotechninės priemonės, garsiniai šaudmenys.
Pratybose bus naudojami tik imitaciniai šaudmenys, dūminės uždangos, sprogstamieji paketai. Šios priemonės tik imituoja kovines sąlygas, laikantis atsargumo priemonių, pavojaus gyvybei šios priemonės nekelia.
Pratybų vietos, kuriose vyks aktyvūs veiksmai bus maksimaliai apsaugomos, gyventojai atskirai perspėjami, kad laikytųsi saugaus atstumo – rekomenduojama neiti arčiau nei 30 metrų.
Specialiomis muliažinėmis priemonėmis pratybose taip pat bus imituojami įvairūs karių ar kitų asmenų sužeidimai, tokie kaip atviri kaulų lūžiai, šautinės žaizdos ir kt., kurie atrodo labai realistiškai.
Apie Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgas
Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. pradėjusios funkcionuoti Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti į įvairaus tipo grėsmes nacionaliniam saugumui. Šias pajėgas sudaro dvi bataliono dydžio kovinės grupės, suformuotos iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, taip pat Karinių oro pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo policijos, artilerijos, logistinės ir medicininės paramos vienetų. Šios pajėgos yra pasirengusios veikti per dvi valandas nuo įsakymo gavimo.
Šaltinis: kam.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 185.6.233.154 | 12:50:55
Didžiausia baimė - tai nežinomybė, kaip elgsis naujasis šeimininkas: duos esti ar apribos maitinimą?...