2023 m. gruodžio 6 d.

 

Lietuvos radijo ir televizijos komisija uždraudė Lietuvoje retransliuoti RT programas

25
Paskelbta: 2020-07-08 16:05 Autorius: ekspertai.eu
Mantas Martišius.
Mantas Martišius.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos tinklo RT programas dėl ryšių su Europos Sąjungos „juodajame“ sąraše esančiu Kremliaus propagandos skleidėju Dmitrijumi Kiseliovu.

„Lietuvos radijo ir televizijos komisija, atsižvelgdama į Užsienio reikalų ministerijos teikimą, priėmė sprendimą stabdyti penkių RT programų retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Mantas Martišius.

Pasak jo, sprendimas įsigalioja nuo jo paskelbimo internete, t. y. nuo ketvirtadienio.

M. Martišius pabrėžė, kad sprendimas stabdyti programas priimtas dėl sankcijų D. Kiseliovui, o ne dėl pažeidimų, todėl RT atstovai posėdyje nedalyvavo.

„Programos stabdomos ne dėl padarytų pažeidimų, bet dėl to, kad į ES sankcionuotų asmenų sąrašą įtrauktas asmuo, susijęs su šiomis televizijos programomis. Tai yra ponas Kiseliovas – jis negali gauti naudos, dėl to programų retransliavimas stabdomas. Tai padaryta Latvijoje, dabar – ir Lietuvoje“, – tvirtino M. Martišius.

Jis neabejojo, kad sprendimas bus skundžiamas.

LRTK duomenimis, Lietuvoje rodomi penki RT grupės kanalai: pats „RT“ ir jo versija „RT HD“, taip pat „RT Spanish“ ir „RT Documentary“ ir „RT Documentary HD“. Juos retransliuoja tiekėjai „Balticum“, „Consilium Optimum“ ir „Penki kontinentai“, taip pat internetinė televizija megogo.net.

Pasak LRTK, programų savininkas yra agentūra „Rossija segodnia“, o jos generalinis direktorius yra D. Kiseliovas.

Rusijos propagandinį RT kanalą, kuris anksčiau vadinosi „Russia Today“, anksčiau uždraudė Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba.

Ji tokį sprendimą priėmė motyvuodama tuo, kad RT kontroliuoja D. Kiseliovas, įtrauktas į asmenų, kuriems ES taiko sankcijas, sąrašą dėl savo svarbaus vaidmens Rusijos propaganda remiant 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją ir tebesitęsiančią Rusijos karinę veiklą Ukrainos rytuose.

RT, kuri anksčiau vadinosi „Russia Today“, yra televizijos kanalų tinklas, transliuojantis anglų, ispanų, arabų bei kitomis kalbomis ir skleidžiantis Kremliui palankų turinį. NEPLP naujienų agentūrai BNS nurodė, kad draudimas taikomas šiems televizijos kanalams: RT, „RT HD“, „RT Arabic“, „RT Spanish“, „RT Documentary HD“, „RT Documentary“ ir „RT TV“. Latvija šiuos kanalus uždraudžia todėl, kad RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, įtrauktas į asmenų, kuriems ES taiko sankcijas, sąrašą dėl savo svarbaus vaidmens Rusijos propaganda remiant 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją ir tebesitęsiančią Rusijos karinę veiklą Ukrainos rytuose ir pietryčiuose.

Pasak RT ir MIA „Rossija segodnia“ vyriausiosios redaktorės Margaritos Simonian, po beveik savaitės Estija prisijungė prie kampanijos, kuria siekiama apsaugoti ispanų ir arabų kalbomis kalbančius gyventojus nuo RT. Dabar mūsų kanalas taip pat gali būti uždraustas sekant Latvijos ir Lietuvos pavyzdžiu.“

Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu teigė, kad šalies vyriausybė svarsto galimybę, sekant Latvijos pavyzdžiu, uždrausti RT televizijos kanalų transliavimą šalyje. Ministras pridūrė, kad prieš priimant sprendimą, bus atlikta analizė, siekiant patvirtinti, kad tai yra teisingas žingsnis „įgyvendinti finansines sankcijas“.

Praėjusią savaitę Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba (NEPLP) uždraudė septynių RT kanalų retransliavimą ir paragino tą patį padaryti ir kitas Europos Sąjungos nares. Draudžiami kanalai buvo RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

Tuomet Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nusprendė atsiliepti į kaimyninės šalies raginimą ir drausti transliuoti kanalą. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius komisijai taip pat rekomendavo uždrausti RT transliacijas.

Baltijos šalių valdžios ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbą. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius koordinuotos šių valstybių linijos požymius. Rusijos žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai „aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino atsidavimą demokratijos ir žodžio laisvės principams“, - pažymėjo Rusijos URM.

Šaltinis: lrt.lt, sputniknews.lt

Keli susiję:

Dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo įtariamos „ROSSIYA SEGODNYA“ VSD informacijos suteikti neturi teisės

Rusijos televizijos transliacijos draudimas reikalingas tam, kad nepralaimėtume karo jam net neprasidėjus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
25. Leonas
(2020-07-11 10:44:10)
(84.55.51.240) Parašė:

Jei pretekstas uždrausti yra propaganda, tai pirmiausia turėtų būti uždrausta elertė taškas eltė24. Vytas
(2020-07-10 22:39:41)
(62.80.225.75) Parašė:

Pirma, jei draudžiama, tai reiškia, kad per tuos kanalus sakoma tiesa, kurios paneigti vietiniai 'teisingi" šaltiniai nesugeba. Antra, juokingas pretekstas, kuriuo patikėti gali tik paskutinis kvailys. Trečia, šiais laikais draudimai sunkiai įgyvendinami dėl įvairių galimybių sužinoti bet ką. Reikia tik noro ir ...interneto.23. Jeigu kas nežinojote Mantas Martišius
(2020-07-10 17:27:56)
(79.132.162.173) Parašė:

Yra Britanijos karinės žvalgybos MI-6 agentas22. Ukrainos kanalus uždrauskite
(2020-07-10 15:26:23)
(78.60.84.45) Parašė:

Tokius kaip "News One", "112", ten į šipulius daužo lietuvišką propagandą. Ponai, tiesos nesustabdysite, dabar nebe sovietmetis.21. yel“l“ow submarine to 14. to 5.yellovsubmarine.
(2020-07-10 09:45:14)
(88.119.234.132) Parašė:

aš tai tamstos vietoj išmesčiau protelį :) - kam nešiotis ir šerti visiškai nefunkcionuojantį ir bereikalingą organą ? :))))) - o šiaip, tai tas RT iš esmės uždraustas ne dėl turinio , kurio 90 proc. tik anglų, ispanų ir arabų kalbomis, o dėl ideologizuotos eurokolūkio biurokratinės kontoros siekio pakenkti kiseliovui, kuris (tas noras) eurokolūkio baudžiauninkams, suprantama, turi imperatyvo galią :) - ir dar: informacija, kuri išeina į pasaulį per RT televizines transliacijas, taip pat yra pasiekiama šimtais kitų kanalų ir būdų, bei dažnai skolinama bei pirataujama propindosinių fake nevvs kontorėlių, tipo cnn, bbc, cnbc, fox ir pan. :))) - o tie beretodebiloidai, kurie čia pripylė kelnes iš džiaugsmo dėl to komiško ir įprastai apgailėtino draudimo , nei matė, nei turi bent mikrosupratimą apie tai, kas tas RT yra , ir kokį autoritetą turi tikrų pasaulio žurnalistikos profesionalų bendruomenėje :) - , žo, išmesk tą savo smegeninės masę :) - vis mažiau rizikos vėžiui :))))20. Ko bijo LRT,
(2020-07-10 09:15:24)
(5.20.115.102) Parašė:

Kad jų melu niekas netiki.Kalbėkite tiesą ir nereiks bijoti.O Rusijos Filmai ir jumoro programosbei koncertai man labai įdomūs.Nepriversite žiūrėti to kas nepatinka.19. draugo nuosėdos glavlitui
(2020-07-10 00:22:27)
(43.249.37.23) Parašė:

liaudiesmenas taškas livejournal taškas com18. Vaizdelis
(2020-07-09 20:37:56)
(212.117.11.241) Parašė:

Toks vaizdas, kad susirinko komunistinis CK ir nusprendė ką galima žiūrėti, ką ne. Vaizdelis toks, kad ta komisija, tai Stalino palikimo puoselėtojai. Tiesiog sovietinis mėšlas. Nenustebčiau sužinojęs, kad komisijos nariai slapta iš po lovos ištraukę savo komunistinius partinius bilietus jiems meldžiasi ir juos bučiuoja garbindami sovietmetį ir jiems taip mylimą draugą Staliną. Šią komisiją apdovanočiau už jų nenuilstama kovą su "liaudies priešais", pereinamąją raudonąją vėliavą, socialistinio lenktyniavimo ženkleliu ir jiems taip garbinamo draugo Stalino premija. Jie to verti. Štai jums laisvė Europos sąjungoje. o iš tikro tai-eurosojūzo gulagas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras