Viceministras Arnoldas Pranckevičius. Nuotr. urm.lt |
Balandžio 19 dieną Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniu būdu vykusiose politinėse konsultacijose su Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų viceministre Fatmire Isaki. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „Viceministras A. Pranckevičius: Lietuva pasirengusi perduoti savo patirtį Šiaurės Makedonijai“.
Viceministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Šiaurės Makedonijos narystės Europos Sąjungoje (ES) perspektyvas, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, regioninio saugumo klausimus, atsaką į Covid-19 pandemiją.
Viceministras A. Pranckevičius, džiaugdamasis aktyviai besivystančiu bendradarbiavimu ES Dvynių bei „Horizontas 2020“ projektuose, atkreipė dėmesį, kad dvišalių santykių potencialas nėra pilnai išnaudojamas ir galėtų būti stiprinamas ekonominio bendradarbiavimo, strateginės komunikacijos, eurointegracijos, švietimo ir mokslo bei kitose srityje, skatinant Lietuvos ir Šiaurės Makedonijos piliečių kontaktus, verslo misijas.
Vertindamas Šiaurės Makedonijos narystės ES perspektyvas, viceministras A. Pranckevičius išreiškė tolesnę tvirtą Lietuvos paramą.
„Atsižvelgiant į Šiaurės Makedonijos politinę valią ir nuoseklią bei tvarią pažangą įgyvendinant ES reformas, tvirtai remiame kuo greitesnį ES derybų programų su Šiaurės Makedonija patvirtinimą ir tikimės, kad dar šį pusmetį bus surengta pirmoji Tarpvyriausybinė konferencija su Šiaurės Makedonija dėl realių ES derybų pradėjimo“, - pasakė A. Pranckevičius.
Viceministras taip pat akcentavo tolesnių teisinės valstybės srities reformų įgyvendinimo, ypač kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu bei išraiškos laisvės srityse ir visapusiško prisijungimo prie ES užsienio politikos pozicijų, ypač dėl atsakomųjų priemonių taikymo šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų atvejais, kaip antai Rusijoje ar Baltarusijoje.
Viceministrams sutarus tęsti dvišalį bendradarbiavimą, A. Pranckevičius pakvietė Šiaurės Makedonijos ekspertus atvykti ir perimti Lietuvos patirtį aktualiais atsparumo hibridinėms bei kibernetinėms grėsmėms, integracijos į ES, ekonominės diplomatijos, aplinkosaugos ir kitais klausimais.
Šaltinis: urm.lt