2024 m. liepos 14 d.

 

Mielieji, neišsigąskite bauginimo chaosu: suirutę kelia ne teisingumo įgyvendinimas, o nelegalios sąskaitos

17
Paskelbta: 2013-02-01 11:12 Autorius: ekspertai.eu
Kaip sakė profesorius Preobraženskis, suirutė kyla tada, kai kiekvienas pradeda šlapintis šalia unitazo. Deja, būtent tokia apmaudi padėtis susiklostė Lietuvos šilumos ūkyje. Kadras iš filmo pagal Michailo Bulgakovo apsakymą “Šuns širdis”.
Kaip sakė profesorius Preobraženskis, suirutė kyla tada, kai kiekvienas pradeda šlapintis šalia unitazo. Deja, būtent tokia apmaudi padėtis susiklostė Lietuvos šilumos ūkyje. Kadras iš filmo pagal Michailo Bulgakovo apsakymą “Šuns širdis”.

Ekspertai.eu kreipiasi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, premjerą Algirdą Butkevičių, Seimo pirmininką Vydą Gedvilą ir visų parlamentinių partijų narius, energetikos ministrą Jaroslav Neverovič, teisingumo ministrą Juozą Bernatonį, Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininką Algirdą Skripėtą, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkę Dianą Korsakaitę bei Valstybinės energetikos inspekcijos viršininką Rimgaudą Špoką, prašydami užtikrinti, kad pagal metrologiškai nepatikrintus apskaitos prietaisus apskaičiuotos sąskaitos už šilumą būtų paskelbtos niekinėmis, šilumininkai jas perskaičiuotų ir demontuotų nelegalią įrangą, o vartotojams daugiau nebūtų pateikiamos nelegalios sąskaitos.

Mieli šalies vadovai, Seimo nariai, įstaigų viršininkai ir komisijų pirmininkai,

Leiskite šįkart kreiptis į Jus taip – intymiau, nuoširdžiau ir šilčiau, kaip į mus, eilinius piliečius, kreipiamasi iš įvairių tribūnų įvairių švenčių proga, kai tariami graudulį ne vienai jautresnei asmenybei keliantys žodžiai: mieli Lietuvos žmonės...

Šiandien mes visi turime išskirtinę progą, pateisinančią tokį intymumą. Ji yra tuo pat metu ir džiugi, ir liūdna: paaiškėjo, kad dalis Lietuvos piliečių – ir, kaip galima spėti, nemenka – savo sunkiai uždirbtus pinigus už šilumą ir karštą vandenį moka pagal sąskaitas, kurios yra neteisėtos.

Ši proga džiugi, nes Lietuvos teismai šįkart pasakė tiesą, ir tai teikia vilties, kad šioje – nebijokime to pripažinti - perpuvusioje sistemoje ne viskas yra užkrėsta.

2012 metų spalio 19 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo konstatavo, kad nuotolinio šilumos punktų valdymo sistema "Rubisafe" yra nelegali ir negalėjo būti naudojama šilumos apskaitai. Tų pačių metų gegužės 14 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi pripažino, kad “Vilniaus energija” išrašydavo sąskaitas už karštą vandenį pagal metrolginės patikros neturinčius karšto vandens skaitiklius, nors tai yra neteisėta ir draudžiama. (Daugiau apie tai rašėme publikacijoje “P. Markevičius: Šilumos sąskaitas, suformuotas pagal metrologiškai nepatikimus rodmenis, reikia paskelbti niekinėmis”.) 

Džiugina ir tai, kad Lietuvos metrologijos inspekcija šiose bylose principingai gynė vartotojų interesus. 

Aukščiau minėti sprendimas ir nutartis jau yra įsiteisėję, ir būtų sunku pervertinti šio fakto svarbą: juk sąskaitos, suformuotos pagal metrologiškai nepatikrintus apskaitos prietaisus, yra neteisėtos.

Tad mums visiems belieka, kaip ir dera teisinės valstybės pareigūnams ir eiliniams piliečiams, įvykdyti teismų valią, ir gyvenimas mūsų šalyje taps ne tik teisingesnis ir skaidresnis, bet ir – nepraraskime vilties - lengvesnis nemažai daliai žmonių, kurie, neįstengdami sumokėti mistiniais būdais apskaičiuojamų sąskaitų, brenda į skolas ar net ryžtasi palikti savo Tėvynę.

Deja, liūdnų dalykų šioje istorijoje yra gerokai daugiau, nei džiugių. Pirmiausia liūdina tai, kad žmonės taip ilgai – net dešimtmetį - buvo priversti apmokėti nelegalias sąskaitas.

Apmaudu ir dėl to, jog Andriaus Kubiliaus vadovaujama vyriausybė, jau prieš dvejus metus žinojusi apie šią skandalingą padėtį, nesiėmė jokių veiksmų, kad gyventojams tokios niekinės sąskaitos nebūtų pateikiamos, nes Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovei pasidalinus nuogąstavimais dėl galinčio kilti chaoso, vyriausybės darbo grupės posėdyje nuspręsta nekelti “papildomos sumaišties sektoriuje”. 

Nedžiugina ir tai, kad Energetikos inspekcija, dar 2011-ųjų lapkritį nurodžiusi demontuoti nelegalią nuotolinio valdymo įrangą “Rubisafe”, šiuo metu pakeitė nuomonę ir nebereikalauja demontavimo.

Tačiau didžiausią kartėlį bet kuriam teisinės valstybės principus gerbiančiam žmogui kelia tai, kad piliečiams ir toliau yra išrašomos nelegalios sąskaitos.

Todėl prašome Jūsų, mielieji: imkitės visų priemonių, pasinaudokite visomis Jums įstatymais suteiktomis galiomis, kad būtų įgyvendintas teisingumas ir apginti vartotojų interesai, o šilumininkai – priversti nedelsiant laikytis įstatymų ir atsakyti už jų nesilaikymo pasekmes.

T. y., prašytume:

- viešai paskelbti skaičių daugiabučių namų sostinėje ir visoje Lietuvoje, kuriuose yra įrengta neteisėta “Rubisafe” įranga, bei skaičių butų, kuriuose įrengti metrologiškai nepatikrinti karšto vandens skaitikliai. (Kaip 2011-ųjų vasarį žiniasklaidai teigė Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininkas Algirdas Skripėta, tuo metu Vilniuje metrologiškai patikrinti buvo vos 5 procentai, o Lietuvoje - 65 procentai karšto vandens skaitiklių; metrologiškai neįteisinta "Rubisafe" sistema buvo įdiegta maždaug 70-80 procentų sostinės šilumos punktų).

- viešai ir oficialiai pripažinti, kad visos sąskaitos, kurios buvo suformuotos pagal metrologiškai nepatikimus rodmenis, yra niekinės.

- įpareigoti šilumininkus perskaičiuoti visus pagal niekines sąskaitas gautus mokėjimus už šildymą ir karštą vandenį. Užtikrinti, kad visus nuostolius dėl to prisiims patys šilumininkai, nes tik jie yra atsakingi, kad tiek metų netikrino apskaitos prietaisų, išrašinėdami neteisėtas sąskaitas.

- įpareigoti šilumininkus demontuoti nelegalią “Rubisafe” įrangą ir užtikrinti, kad šis reikalavimas būtų nedelsiant įvykdytas.

- užtikrinti, kad gyventojams daugiau nebebus pateikiamos nelegalios sąskaitos.

Mielieji, mes puikiai suprantame, kad daliai jūsų gali kilti pagunda atsakyti į šį prašymą taip, kaip prezidentė Dalia Grybauskaitė atsakė į ekspertai.eu klausimą, ar yra pasiruošusi prisiimti asmeninę atsakomybę, jei teismai patvirtins, kad buvę Finansinių tyrimų tarnybos vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas buvo atleisti neteisėtai ir kartu su kitais už tai atsakingais pareigūnais sumokėti jiems kompensacijas iš savo kišenės. Arba taip, kaip bendrovė „Visagino atominė elektrinė“ atsakė į ekspertai.eu klausimus, kokius konkrečiai darbus ir už kokias sumas nuveikė įmonės, pasamdytos viešinti VAE projektą. Arba neatsakyti visai, kaip pasielgė 38 parlamentarai, paprašyti paaiškinti savo argumentus dėl atominės elektrinės statybos (jų sąrašą rasite nurodytos publikacijos pabaigoje). 

Vis dėlto kviečiame Jus - nepasiduokite tokiai silpnumo akimirkai ir vardan geresnės mūsų visų ateities atsakykite į aukščiau išdėstytus prašymus kuo konkrečiau ir paprasčiau. Neišsigąskite bauginimo chaosu, juk suirutę kelia ne įstatymų laikymasis ir teisingumo įgyvendinimas, o atvirkščiai – ciniškas įstatymų nepaisymas. 

Prisiminkime - dar profesorius Preobraženskis sakė, kad suirutė kyla tada, kai kas nors pradeda šlapintis šalia unitazo. Būtent tai jau daug metų vyksta Lietuvos šilumos ūkyje. 

Mielieji, kurkime savo valstybę ant teisingumo ir skaidrumo pamato.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. Normalus žmogus
(2013-03-01 17:07:35)
(85.255.107.145) Parašė:

Mulkiai jūs visi, kurie tikite šitiems paistalams. Šitą niekalą parašė tūlas Markevičius, kuris savo butą atsijungęs nuo namo šildymo sistemos šildosi elektra ir giriasi, kad moka du kart mažiau, nei šildėsi du kart pigesne už elektrą šiluma. Tai pasekite mulkiai jo pavyzdžiu - visas namas ir be leidimo gali pereiti prie šildymosi elektra. ---------------------------------------------------------------------------- Šildysitės dvigubai brangesne elektra - o mokėsite dvigubai mažiau ... ------------------------------------------ Aiškinti, kad Rubisafe yra šilumos punkto nuotolinio valdymo sistema, kad jei ja naudotusi adminstratoriai - tinkamai reguliuotų šilumą namui - sąskaitos būtų žymiai mažesnės - jums mulkiai yra beviltiška. Kad jai nereikia jokio metrologinio patikrinimo, kad tik sovietinis statybininkas galėjo tiek nukvakti kad reikalauti jos išmontavimo - beviltiška jums mulkiai aiškinti. Ne pagal straipsnio tekstą jūs visi šalpinatės šalia unitazo ... ir dar vienas ant kito ....16. sekla
(2013-02-13 14:28:33)
(78.62.156.80) Parašė:

Reiketu visiems vieningai nemoketi uz siluma tol, kol nebus saziningai sutvarkyta visa sistema.15. vartotoja
(2013-02-04 08:07:31)
(86.100.157.158) Parašė:

Pirmiausia reikia sutvarkyti vagis, o po to renovuoti namus, nes jei vagys ir toliau vadovaus , jokio efekto nebus, tik daugiau žmones klampins į skolas ir neviltį14. Arnė
(2013-02-02 08:46:49)
(78.58.11.130) Parašė:

atsiverčiame šį tinklalapį ir patenkame į tikrą Lietuvą, dėkui jums už žinias ir bandymą tiesinti kreivus veidrodžius.13. Lietuvos pilietė
(2013-02-02 02:57:45)
(184.147.224.201) Parašė:

Banditų-vagių valdžia12. Lietuvos piliete
(2013-02-02 02:56:24)
(184.147.224.201) Parašė:

Banditų valdžia.11. kiek
(2013-02-01 19:26:04)
(84.209.136.124) Parašė:

dar gali zmones berasyti? Juk niekas seniai nebeskaito tu klausimu, uzklausimu ir pan. Kas turi entuziazmo ir jegu, emigruoja, arba buriasi i iv. bendruomenes kaimuose. Siaudinio namo, ozku ukio, kumeles surio brolijas, namines duonos kepejeliu bendrijas. Ir naiviai galvoja; pasiuskit, valdziazmogiai, mes gerai gyvensim ir be jusu. Kai tuo tarpu kriminalines baltosios apykakles savo simtu ciuptuvu pasiekia visus,bet kur esancius, ir toliau engia. Per korumpuotas svietimo, sveikatos sistemas( kencia begliu vaikai), visiskai nesusistemintus socialinius reikalus ( kencia begliu tevai). Vietoj to, kad susiimti, SUSIVIENYTI visiems ir treptelti koja, kaip VARTOTOJUI, o ne kaip vergui. Juk nelakstom is busto i busta, vos tik susikaupia dulkes ar nublunka tapetai. Tiesiog pasitvarkom ir gyvenam toliau sename buste. Taip ir visuomeneiniame gyvenime: nelakstyti reikia, o REMONTUOTIS. SEKMES MUMS!10. d3
(2013-02-01 16:32:12)
(71.35.60.236) Parašė:

tai jau taip, buratinai myza runkeliams y akisParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras