Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda susitiko su valstybės institucijų, verslo ir verslo organizacijų atstovais aptarti dronų pramonės pajėgumus, valstybės bei verslo bendradarbiavimą plėtojant bepiločių orlaivių, kovinių oro dronų gamybą Lietuvoje.
Susitikime buvo apžvelgti ligšioliniai valstybės institucijų veiksmai ir situacija organizuojant dronų ne kaip pavienių priemonių, o kaip sistemos įsigijimą. Šalies vadovas pernai inicijavo diskusijas dėl būtinybės keisti požiūrį ir nusistovėjusią praktiką gynybos pirkimuose kliautis tik išorės gamintojais.
Pabrėžiama, kad karas Ukrainoje aiškiai tokios priklausomybės pavojus.
Institucijų lygiu yra sutarta stiprinti šalyje nacionalinę atgrasymo pramonę, maksimaliai panaudoti vietos gamintojų resursus, skatinti žinių ir ekspertizės plėtrą Lietuvoje bei užsitikrinti gebėjimą patiems aptarnauti turimą ginkluotę ir techniką.
„Trečiaisiais plataus masto karo prieš Ukrainą metais nebegalime vadovautis ankstesne praktika, kai pokyčiai vyksta vangiai. Negalime ir toliau manyti, kad tikrovė turi prisitaikyti prie biurokratinės tvarkos. Besikeičiant situacijai privalome sparčiai keisti savo tvarkas ir sąlygas, kad jos atitiktų nacionalinio saugumo interesus. „Pagaminta Lietuvoje“ turi būti vienas iš mūsų prioritetų, nes jis atitinka nacionalinio saugumo kriterijus“, - nurodė G. Nausėda.
Atskleista, kad ypatingai vertingas yra itin glaudus bendradarbiavimas su kariaujančia Ukraina.
Susitikimo dalyviai sutarė, kad plėtojant bepiločių orlaivių pajėgumą, reikia vertinti ne tik pačius galutinius produktus, bet ir visą sistemą, apimančią gyvavimo ciklo užtikrinimą, mokymus, prisitaikymą prie technologinių pokyčių.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]