2024 m. lapkričio 19 d.

 

Nauja „Facebook“ veidų atpažinimo technologija sukėlė ES nepasitenkinimą

Paskelbta: 2013-09-05 08:52 Autorius: FACEIT Team
Visus „Facebook“ vartotojus atpažins, sukatalogizuos ir perduos tiems, kam reikia
Visus „Facebook“ vartotojus atpažins, sukatalogizuos ir perduos tiems, kam reikia

Praėjusios savaitės pabaigoje Facebook pasiūlė specialistams ir vartotojams susipažinti su naujomis privatumo politikos sąlygomis, kurios leis vartotojo profilio nuotrauką naudoti reklamos tikslais. Kartu buvo pranešta apie patobulintą tarnybos „Tag Suggest“ versiją, kuri automatiškai atpažįsta vartotojo veidą naujai paskelbtose nuotraukose, o palyginimui pasitelkiamos anksčiau į Facebook atsiųstos vartotojo fotografijos. Taip save galima rasti nuotraukose, kurios yra paskelbtos galbūt net visiškai nepažįstamų žmonių.

Maloni naujiena: jei jūs iki šiol nebuvote pažymėtas kokiose nors fotografijose, tai ir dabar nieko naujo neatsitiks. Dar viena maloni naujiena: naujosios galimybės galima atsisakyti per socialinio tinklo nustatymus.

O dabar apie nelabai malonias naujienas: Europos Sąjungos institucijos, kurios akylai stebi čia gyvenančių piliečių teises, primygtinai panorėjo susipažinti su naująja sistema, o kartu rekomendavo pašalinti šią galimybę, kad ji niekaip nepaveiktų europiečių.

Tuomet, kai Facebook patenkina Airijos informacijos apsaugos komisijos reikalavimus, Vokietijos reguliavimo įstaigos labai nustebo, kad „Tag Suggest“ vis dėlto prieinama vokiečių vartotojams, o ši funkcija minima privatumo politikoje. Kodėl taip atsitiko, niekas negali pasakyti, nes ir pati Facebook atsisakė ką nors komentuoti šiuo klausimu.

Tradiciškai susiformavo dvi priešingos stovyklos, kai vieni pasisako „už“, o kiti – „prieš“. Europos šalių reguliavimo institucijos, užsimindamos apie kišimąsi į privatų gyvenimą neteisėtomis priemonėmis, natūralu, pasisako „prieš“. Savo ruožtu Facebook teigia, kad reikia žiūrėti visiškai kitu kampu: vartotojas žinos, kad nuotrauka su jo atvaizdu kažkur paskelbta, o tai leis jam adekvačiai reaguoti ir apsaugoti savo privatų gyvenimą.

Tuo metu „tiesa slypi kažkur anapus“, kaip pasakytų vieno kultinio serialo kūrėjai.

 

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras