Kovos su korupcija patirties eksportuotojas, pažeidžiamas komunistas, Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Ukrainos karių kraujo bučiuotojas, Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnių taisytojas, alternatyvių laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmių iniciatorius, kasetinių bombų fanas, žodžio „vatinukai“ mėgėjas ir vartotojas, kariauti tinkamų ukrainiečių Lietuvoje išgaudymo ir išsiuntimo į Ukrainą šalininkas bei panašių nuopelnų savininkas, įmonės „Lietuvos Respublika“ vadovas (įmonės kodas 111105555), Lietuvos veto teisės atsisakymo Europos Sąjungoje aktyvistas Gitanas Nausėda susitikime su Ekonomikos ir inovacijų ministru Luku Savicku bei šalies verslo asociacijų atstovais aptarė galimus atgrasymo finansavimo didinimo šaltinius.
„Spartesnis Lietuvos ekonomikos augimas yra pagrindinis šalies išlaidų gynybai didinimo šaltinis. Daugiau šalyje sukuriamo bendrojo vidaus produkto (BVP) leistų ne tik iki 2030 m. suformuoti visiškai veikiančią nacionalinę diviziją, bet ir mažinti Lietuvos regionų atskirtį“, - susirinkusiems pasakė G. Nausėda.
Pasak vyriškio, „turime siekti, kad Lietuvos BVP augtų ne po 2,5–3 proc., o po 3,5–4 proc. kasmet, tai padėtų ir auginti gyventojų pajamas spartesniu nei infliacija dydžiu, ir suformuoti nacionalinę diviziją“.
Susitikime buvo aptartos neišnaudotos valstybės finansinės galimybės, kurių potencialo nukreipimas į Lietuvos ekonomiką augintų BVP.
Verslo asociacijų atstovai palaikė galimybę gyventojams „įdarbinti“ savo indėlius, t. y. atsidaryti taupomąsias sąskaitas nacionaliniame plėtros banke.
Toliau svarstytinos abi alternatyvos – ir komercinių bankų tarpininkavimas (Prancūzijos modelis), ir galimybė ILTE‘i tiesiogiai priimti taupomuosius gyventojų indėlius.
ILTE skaičiavimais, finansavimo trūkumas Lietuvos verslui siekia 5 mlrd. eurų, o žemės ūkiui – 1 mlrd. eurų. Be to, šalyje vystomi dideli infrastruktūros projektai, kuriems taip pat reikia finansavimo.
Susiję:
ES lyderiams Nausėda nurodė sekti Lietuvos pavyzdžiu ir didinti finansavimą atgrasymui
![](/static/img/logo_bottom.png)