2024 m. balandžio 17 d.

 

Neišaiškintos D.Kedžiui talkinusio spaustuvės darbuotojo K.Mizaro mirties priežastys

Paskelbta: 2010-06-26 17:50 Autorius: ekspertai.eu
SkylėMūsų krašte sparčiais tempais plinta įvairių mitų ir pramanų skleidimas. Štai kai kurie mūsų prokurorai paskelbė, kad Garliavos įvykius organizavo kriminalinio pasaulio atstovai. Teigiama, kad pačioje Garliavoje šiai akcijai vadovavo kriminalinio pasaulio veikėjai ir radikalių judėjimų lyderiai, be to, su šia akcija susiję ir kai kurie politikai, minimos Seimo narių S.Stomos, K.Uokos, G.Songailos pavardės. Bet visa ši propaganda primena sovietmetį, priešų medžioklę. Stengiamasi nukreipti dėmesį nuo pagrindinės problemos sprendimo ir ieškoti priešiškų jėgų. Jau imtasi ir represijų - dar praėjusią savaitę vienas iš aktyvių Garliavos akcijos dalyvių Marius Kuprevičius nubaustas 300 litų bauda, o birželio 16 dieną D.Kedžio pusbrolis Tadas Skučas nubaustas 500 litų bauda.
Lietuvoje ir toliau tęsiasi diskusijos apie teisinę valstybę, kai kurie iškilūs teisininkai ir politikai teigia, kad teisinę valstybę jau turime, tik dar egzistuoja tam tikros problemos, kurias išsprendus jau turėsime idealią valstybę. Bet kokia čia teisinė valstybė, jei dar 2008 metų lapkritį pradėta tirti pedofilijos byla buvo piktybiškai vilkinama ir numarinta? Tokio skandalingo tyrimo rezultatas - keturi asmenys jau nužudyti, keliamos prielaidos, kad su šia byla susijusi dar viena paslaptinga mirtis - prieš porą mėnesių rastas negyvas spaustuvės darbuotojas K.Mizaras. Jis talkino D.Kedžiui, padėjo jam atspausdinti kai kuriuos dokumentus. O kitas ryškus teisinio nihilizmo pavyzdys -  G.Kėvišo veikla. Vienam iš pagrindinių šalies teatrų vadovaujantis veikėjas lieka savo poste, nors yra tiriamos net kelios bylos, kuriose G.Kėvišas įtariamas lėšų iššvaistymu stambiu mastu.
O Kaune klesti vietos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R.Rabačius. Jo iš posto neišverčia jokie skandalai. Tad mūsų krašte susiformavo dvigubų standartų teisinė sistema. Kartais jau primename Rusiją. Štai buvęs stambaus Rusijos naftos koncerno „Jukos“ apsaugos tarnybos darbuotojas A.Pičiuginas buvo apkaltintas nužudymų organizavimu ir įkalintas iki gyvos galvos, nors tiek žmogaus teisių gynėjai M.Orlovas ir M.Trepaškinas, tiek teisės ekspertai teigia, kad ši byla sufabrikuota. Ir Lietuvoje vyksta daug abejotinų ir net atvirai klastojamų bei brutalių bylų tyrimų. Neva terorizmu kaltinamos E.Kusaitės bylos tyrime atskleidžiama daug skandalingų detalių.
Korumpuoti prokurorai balandžio mėnesį pasikvietė Rusijos FSB pareigūnus iš Maskvos. Įtariama, kad Rusijos žvalgybos atstovams leista daryti didelį spaudimą lietuvaitei E.Kusaitei. Taigi akivaizdus sovietinių tradicijų tęstinumas - prokurorai ir jų pakviesti talkininkai iš Maskvos elgiasi tarsi „raudonieji stribai“. Lietuvos valstybės institucijose dirbdavo ir vis tebedirba su KGB susiję asmenys. Generalinėje prokuratūroje jau daugelį metų dirba vienas buvęs KGB pareigūnas, sovietmečiu tardęs A.Patacką ir kitus disidentus. Valstybės saugumo departamente savitą tvarką įvedė nuo 2004 metų kelerius metus šiai žinybai vadovavęs buvęs KGB rezervistas A.Pocius ir jo bendražygiai – dar sovietmečio pabaigoje KGB agentais tapę veikėjai. Regint tokią padėtį, iškyla niūrios praeities analogijos. Sovietmečiu paplitusį posakį “byl by čelovek, statja naidiotsa” (kad tik būtų žmogus, straipsnį jam pritaikysime) tenka prisiimti ir šiandieninėje Lietuvoje.
Visuomenė dūsta klastingos socialinės politikos glėbyje. Teigiama, kad reikia persiorientuoti nuo pernelyg išplėtotos socialinės paramos sistemos į rinkos sąlygomis veikiančią sistemą. Bet ta „rinkos sistema“ žmones veja į užsienį arba į skurdo glėbį. Smarkiai karpant socialines garantijas ir keičiant socialinių išmokų sistemą, didelė dalis mūsų šalies piliečių vis labiau skursta. Ekonomistė Jolanta Bielskienė teigia: „Didelė dalis Lietuvos žiniasklaidos Graikijoje, Prancūzijoje ir kituose kraštuose vykstančius streikus, kurių pagrindinis tikslas - apginti darbo žmonių teises, nušviečia kaip nešvarų reikaliuką. Bet Lietuvoje jau regime tikras žmonių apiplėšimo akcijas. Kaip kitaip jei ne apiplėšimu galime vadinti Sveikatos ir Švietimo reformas, socialinių garantijų ir pensijų mažinimus, darbdavių savivalės skatinimą...?“ Pagal ekonominius rodiklius Lietuvą lenkia ne tik Lenkija ir Estija, bet ir visa grupė Vidurio Europos kraštų - Vengrija, Kroatija, Slovėnija, Slovakija. Slovėnija, Kroatija ir Vengrija mūsų valstybę lenkė ir prieš dešimtmetį - 2000-2001 metais. Tuo tarpu Slovakija ir Lenkija tik 2006-2007 metais pakilo iš ekonominio nuosmukio. Bendrojo vidaus produkto (BVP) lygis vienam gyventojui, ne visada parodo tikrąjį pragyvenimo lygį. Štai Lenkijos ir Lietuvos BVP lygio skirtumas nėra didelis (Lenkijos BVP lygis - 14 900 dolerių, o Lietuvos - 14 200 dolerių). Tačiau Lietuvoje didelės dalies piliečių pajamos per mėnesį siekia nuo 200 iki 400 eurų, tuo tarpu Lenkijoje - nuo 400 iki 800 eurų. O štai Vidurio Europos valstybių BVP lygis kur kas aukštesnis. Vengrijoje BVP lygis vienam gyventojui siekia 19 500 dolerių, Kroatijoje 18 600 dolerių, Slovėnijoje – net 29 500 dolerių. Ir kai kurių tolimų kraštų pavyzdžiai rodo, kad esmines permainas galima atlikti per trumpą laiką. Štai Karibų regione esančioje Arubos saloje didelę ekonominę pažangą pavyko pasiekti per dešimt metų - nuo 1986 iki 1996 metų. „Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.Lt“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras