Žaliasis valstietis Povilas Urbšys, kalbėdamas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, teigia, kad „Vyriausybė yra pritarusi Europos Komisijos išvadoms, kad reikia koreguoti mūsų įstatymus“.
Pasak politiko „kitaip Lietuvos atžvilgiu bus inicijuoti teisminiai procesai“.
„Bet Seimas tikrai neskubės taisyti tų įstatymų. Europos Parlamente esąs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bronis Ropė inicijavo diskusiją Komisijoje ir jos atstovai atvažiuos į Lietuvą. Bus bandoma išaiškinti, kad tie apribojimai yra taikomi atsižvelgiant į nacionalinius interesus. Dar nėra galutinio sprendimo. Nėra nusistatymo aklai vykdyti tai, ką nurodo Europos Komisija. Tuo labiau kad Europos Parlamento struktūros kitaip vertina situaciją po „Brexit“ referendumo Didžiojoje Britanijoje“, - paaiškino P. Urbšys.
Konservaotoriaus Kęstučio Masiulio teigimu „mus iš tikro stipriai įpareigoja stojimo į Europos Sąjungą sutartis“.
„Ten buvo parašyta, kad Lietuvai duodamos išimtys ir tam tikri terminai. Mes tuos terminus stengiamės maksimaliai išnaudoti.<...> Bet jeigu tai gresia bylomis, matyt, neturėsime kur dingti ir Lietuvai reikės atsitraukti“, - paaiškino konservatorius situaciją dėl žemės.
Ekspertai.eu primena, kad minėta stojimo į ES sutartis negulėjo balsavimo vietose, balsuotojai jos nebuvo nei matę nei skaitę. O tai reiškia, kad 2003 m. dvi dienas vykęs referendumas buvo elementari piliečių apgavystė, kas užtraukia didelę gėdą prieš europiečius.
Šaltinis: respublika.lt
Keli susiję:
VRK vadovas Z. Vaigauskas nežino, kaip rinkėjai buvo informuoti apie stojimo į Europos Sąjungą sutartį (I d.)