2024 m. gruodžio 9 d.

 

Olandų ir lietuvių šokio projektai Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje

Paskelbta: 2012-09-28 10:17 Autorius: Menininkų grupė "Žuvies akis"

Menininkų grupė „Žuvies akis“ kartu su Menų spaustuve ir „Auros“ šokio teatru iš Kauno bei Hagoje (Nyderlandai) veikiančiu Korzo scenos menų centru pristato jungtinį keturių šiuolaikinio šokio spektaklių vakarą "NL/dance/LT", kurį kauniečiai rugsėjo 29 dieną galės išvysti tarptautiniame šokio festivalyje „Aura“, klaipėdiečiai - spalio 1 dieną 18 val. Klaipėdos koncertų salėje, o vilniečiai - spalio 3 dieną Menų spaustuvėje. 

Tai bene pirmas kartas Lietuvos šokio istorijoje, kai vyko realūs lygiaverčių mainų tarp Lietuvos ir užsienio šiuolaikinį šokį prodiusuojančių institucijų projektai: Lietuvos choreografai kūrė olandams, olandai – lietuviams. Tokiu būdu skirtingos kilmės ir tautybių, skirtingų kūrybinių principų, meninės pasaulėjautos ir mentaliteto šokio žmonės tiesiogiai dalijosi patirtimi, sumanymais ir išbandė galimybę kurti bei dirbti kartu.

Programoje pristatomas lietuvių šiuolaikinio šokio kūrėjos Rūtos Butkus spektaklis „Pamestos akys“, kurį ji Korzo centre sukūrė su Hagoje reziduojančiais šokėjais Irena Misirlić ir Konradu Szymańskiu. Spektaklis kalba apie vidinius klaidžiojimus, kuriais žmogus kuria savo pasaulį, paneigdamas teisingumą, geranoriškumą ir pareigos jausmą. Tai ironiškas žvilgsnis į mūsų visų būtį ir kasdienybę. „Pamestos akys“ – bendras Menų spaustuvės, Korzo centro ir „Žuvies akis“ darbas.

Spektaklį „W(o)men“ sukūrė Korzo reziduojantys garsūs jaunos kartos šveicarų choreografai Jérôme’as Meyeris ir Isabelle Chaffaud. Repeticijos su iš keleto dešimčių pretendentų atsirinktomis lietuvių šokėjomis Agne Ramanauskaite, Kristina Markevičiūte ir Barbora Guželyte vasaros pabaigoje vyko Vilniuje, Menų spaustuvėje. J. Meyer ir I. Chaffaud yra šokę Ženevos didžiojo baleto teatro ir Nyderlandų šokio teatro trupėse. Nuo 2002 metų jiedu dirba kaip nepriklausomi šokėjai daugiausiai su Korzo centru, taip pat su garsiausiomis olandų šokio trupėmis „Scapino Ballet“, „Dance Works Rotterdam“ ir „Introdans“. Savo darbuose choreografai jungia fiziškumą su skirtingais šokio stiliais.

Žinoma lietuvių šiuolaikinio šokio kūrėja Loreta Juodkaitė savo naujausią spektaklį-duetą „Miražas“ (bendras MS ir Korzo darbas) kūrė Hagoje su japonu šokėju ir choreografu Kenzo Kusuda. Šie du unikalūs atlikėjai yra visiškai skirtingos asmenybės. L. Juodkaitė – stipri, energija pulsuojanti šokėja, sukelianti emocinę įtampą. Tuo tarpu K. Kusuda – tikras rafinuoto šokio meistras, prikeliantis kūrybiškumu ir fantazija dvelkiantį vaizdinį. Šie kūrėjai perteikia istoriją apie gyvenimo teikiamas dovanas tiems, kurie jas pastebi. 

Kauno šokio teatras „Aura“ su Korzo teatre reziduojančiu izraeliečiu choreografu Amosu Ben-Taliu pristatys trumpą šokio spektaklio „Nužudyti Viktorą“ dalį. Į šį projektą taip pat įsijungė kroatė šokėja Lana Coporda, studijuojanti Aarnhemo ArtEZ šokio akademijoje. Choreografas nagrinėja paradoksą, kuomet tik sukurtos taisyklės suteikia žmogui laisvės. Jei bandytume paaiškinti šokiu – tai būtų improvizacija ir asmeninė kūryba, naudojant įvairius uždavinius ir choreografinius junginius. A. Ben-Talis yra buvęs Nyderlandų šokio teatro šokėjas, jis taip pat kuria muziką ir yra roko grupės „Noblesse“ dainininkas bei gitaristas.

Rugsėjo 25-26 dienomis šių keturių spektaklių premjeros įvyko bendrame jungtiniame vakare Korzo teatre Hagoje, Olandijoje. 

Korzo (www.korzo.nl) – Hagos senamiestyje, buvusio kino teatro pastate veikiantis scenos menų centras, kuris užsiima menų vadyba, produkcija ir pristatymu, skatina naujas šokio, muzikos ir teatro tendencijas. Įsikūręs 1984-aisiais kaip „skvoterių“ kino teatriukas, dabar Korzo turi atnaujintą teatro „juodąją dėžutę“, kurią užpildo vientisa, apgalvota programa. Korzo pelnytai vadinamas didžiausiu Nyderlandų šiuolaikinio šokio produkcijos centru ir kas dvejus metus rengia festivalį „CaDance“. Korzo veikla koncentruojasi į šokio spektaklių kūrimą ir pristatymą, teatras dirba su jais nuo koncepcijos atsiradimo iki premjeros, organizuoja nacionalinę ir tarptautinę sklaidą. Šis centras neapsiriboja vienu ar kitu stiliumi, žanru ar tautybe, renkasi darbą su Nyderlanduose įsikūrusiais menininkais, kurių talentas, originalumas ir aistra kūrybai yra akivaizdūs. Politika, pagal kurią Korzo remia jaunų ir labiau patyrusių kūrėjų bendradarbiavimą, davė puikius rezultatus ir pagrindžia vieną esminių Korzo principų: solidarumą menininkų, kurie dalijasi resursais, žiniomis ir įkvepia vieni kitus kūrybai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 




Naujausi komentarai