![]() |
Krašto apsaugos ministerijos fotografija. |
Mūsų šaliai be perstojo stiprinant pajėgumus atremti vis labiau besiartinančią Rusijos karinę invaziją į NATO ir Europos Sąjungos (ES) valstybę Lietuvą, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos primena apie viešojo sektoriaus institucijų vadovams įstatymu numatytą prievolę užtikrinti, kad jų organizacijose dirbantys darbuotojai išklausytų mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mokymus nuotolinėje mokymosi platformoje mobilizacijosmokykla.lt.
„Grėsmių akivaizdoje viešajame sektoriuje dirbantys žmonės turi žinoti savo atsakomybes atėjus dienai X. Todėl ypač svarbu užtikrinti, kad asmenys, kuriems privalu išklausyti mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mokymus, būtų tai padarę. Kviečiame organizacijų vadovus būti pilietiškais ir pasirūpinti, kad jų vadovaujamų organizacijų kolegos suskubtų tai padaryti iki rugsėjo 1 d.“, - pasakė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento (MPPD) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis.
Nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. įsigalioję Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pakeitimai numato, kad į civilinio mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys – valstybės tarnautojai, biudžetinių įstaigų darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, valstybės, vidaus tarnybos sistemos ir Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai – iki šiol neišklausę mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mokymų, privalotai padaryti iki 2025 m. rugsėjo 1 d.
Naujai priimtiems į darbą asmenims ši prievolė taikoma per vienus metus nuo jų priėmimo į pareigas dienos. Užtikrinti, kad šiuos interneto svetainėje mobilizacijosmokykla.lt skelbiamus mokymus darbuotojai būtų išklausę, privalo įstaigų vadovai.
Mokymai, kuriais siekiama supažindinti viešojo sektoriaus darbuotojus su pasirengimu veikti karinio konflikto metu, susideda iš trijų dalių: pasirengimo mobilizacijai, pilietinio pasipriešinimo pagrindų bei priimančiosios šalies paramos teikimo principų atvykstant sąjungininkams.
Pagal galiojančią tvarką, būtina baigti visas tris mokymų dalis. Iki liepos mėnesio tai buvo padarę beveik 75 tūkst. asmenų, dirbančių viešajame sektoriuje.
Krašto apsaugos ministerija taip pat nuosekliai stiprina ir plečia visą piliečių rengimo sistemą, skatindama visuomenės įsitraukimą į valstybės gynybos procesus.
„Augantis gyventojų susidomėjimas pilietinio pasipriešinimo mokymais rodo, kad visuomenė vis aktyviau įsitraukia į valstybės atsparumo stiprinimą“, - skelbia Krašto apsaugos ministerija.
Ekspertai.eu primena, kad Rusijos karinė invazija į Europos Sąjungos ir NATO valstybes turėtų įvykti 2030 m., vėliau buvo patikslinta, kad 2029 m. Taip pat buvo informuojama, kad Rusija galėtų pulti ir 2028 m. Artimiausia iki šiol skelbta data, kada Rusija gali pradėti puolimą – tai 2027-ieji.
Keli susiję:
Paankstinta data: Vokietija privalo būti pasirengusi kariauti su Rusija nuo 2027 metų
Rusijos karinei invazijai artėjant, Nausėda ragina Airijos lietuvius grįžti į Lietuvą
Lietuvos padėtis blogesnė nei Izraelio, o LT lyderiams trūksta atsakingumo net migrantų atžvilgiu
Vokietijos karių šeimos bus didesnio Lietuvos saugumo garantas, kai Rusija pradės karinę invaziją
