2024 m. gegužės 23 d.

 

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas: šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją

103
Paskelbta: 2018-12-20 08:01 Autorius: ekspertai.euGruodžio 19 d. Generalinėje prokuratūroje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Susirinkę vyrai informavo, kad yra sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų bei vienas nusikaltėlis, kuris nelegaliai namie laikė ginklą – dujinį pistoletą. Sulaikyto vyro pavardė gerai žinoma visuomenei – tai Valerijus Ivanovas.

Tarp šnipinėjusių Rusijos Federacijos naudai yra ir dar viena garsi pavardė – Lietuvos pilietis Algirdas Paleckis. Teigiama, kad jis galėjo rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Rusijai smūgis: sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų“.

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas kalbėdamas gruodžio 19 d. LRTTDELFI laidoje „Dienos tema“ atskleidė, ką galėjo šnipinėti A. Paleckis.

Žurnalistas: - Nei A. Paleckis, nei vakar sulaikytas V. Ivanovas nebuvo kažkokių įtakingų politinių partijų ar įtakingų judėjimų atstovai, nedirbo kokiose nors strateginės reikšmės įmonėse. Tiesa, mes nežinome apie kitus sulaikytuosius, gal jie buvo labai reikšmingos figūros, bet turbūt ne. Tai jei jie nebuvo tokie reikšmingi nei saugumo, nei informacijos atžvilgiu, kokią konkrečią grėsmę jie galėjo kelti?

L. Pernavas: - Paprastai, kai kalbama apie šnipinėjimą, įsivaizduojame, kad šnipinėti galima tiktai kažkokią slaptą informaciją, kurios niekas nežino ir kurios praktiškai niekas negali gauti, tačiau tai yra netiesa, nes šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją. Tai gali būti vieša informacija apie valstybės ekonominį saugumą, tam tikrus ekonominius klausimus, ir daugelį klausimų, kurie yra svarbūs kitoms valstybėms.

- Bet juk Lietuvos Konstitucija leidžia gauti informacijos ir ją skleisti, tai ar šiuo atveju ji buvo kaip nors pažeista, jei jie tiesiog rinko tai, kas buvo viešai prieinama?

- Nereikia maišyti to, ką leidžia Lietuvos Konstitucija, ir to veikimo, priešiškai Lietuvos valstybės naudai su kitos valstybės pavedimu. Čia yra du skirtingi dalykai.

Visą laidą žiūrėkite čia:Komentaras čia – „Kiekvienas žmogus turi prigimtinę teisę bendradarbiauti su užsienio tarnybomis“.

Tik prieš tai būtinai susipažinkite ar prisiminkite 2015 m. ekspertai.eu publikaciją susijusią su sausio 13-ąja – „Neįtikėtina: konservatorių lyderis nieko nežino ir nieko negirdėjo apie beprecedentį teisėsaugos sprendimą dėl Sausio 13-osios bylos“. Šis lyderis iki šios dienos taip nieko ir neatsakė apie skandalingą Generalinės prokuratūros 2014 lapkričio 3 d. nutarimą (visas gėdingas nutarimas ČIA), kuriuo patyliukais nutrauktas ikiteisminis tyrimas dalyje dėl 1991 m. sausio 13-osios įvykių ir kitų TSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką aktų, t. y. valstybės perversmo organizavimo ir vykdymo, kitų nusikalstamų veikų, susijusių su TSRS kariuomenės ir vidaus kariuomenės, okupantams talkinusių kolaborantų veikų.P. S. Audriaus Nako komentaras socialiniuose tinkluose po vakarykščių generalinio policijos komisaro įžvalgų:

„Aš nuo ryto iki vakaro šnipinėju. Didelę dalį surinktos viešos informacijos (nes paparacinė tiesiog nedomina ir su kaupu tenkina vieša) apie valstybės institucijas, pareigūnus ar kitokius valstybės tarnautojus, kurie senesniais laikais pelnytai būtų laikomi pretendentais į kokybiškas kartuves centrinės miesto aikštės viduryje, perduodu tinklalapiui ekspertai.eu. 

Ši informacija laisvai prieinama bet kurios pasaulio valstybės spec. tarnyboms. Todėl savo veiklą vadinu vadinu minkštąja galia. Tiesa, neturiu namie dujinio pistoleto. Tačiau disponuoju dujiniu šildymo katilu.

Kai valstybinio transliuotojo LRTDELFI eteryje sėdi ir kalba etatinis Žmonių partijos kvailelis – nieko naujo, įprastas, kasdienis reiškinys. Politinių pajacų yra tokia priedermė ir paskirtis – kalbėti kiek galima daugiau nesąmonių.

Tačiau, kai nesąmones ramiu veidu kalba policijos generalinis komisaras…. Na nežinau, nežinau…“

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
103. net nezinau...
(2023-07-29 22:39:09)
(195.182.83.180) Parašė:

gal tau Linai reik daug garbes, bet panasu i sizofrenija.102. yel“l“ow submarine apie 100. 20-am geltonam papugaičikui (78.58.131.80) ;101.
(2021-12-17 18:13:32)
(88.119.234.132) Parašė:

na, man jau nebeliko abejonių , kad tai būtent tas, mano gerai pažįstamas, nacistuojantis beretinis klounas, vis dar bandantis mane išprovokuoti kažkokiai panikai ar bent jau diskusijai, ir, per savo ultraprimityvų trolingą niekaip nesuprantąs, jog jau prieš dvi-tris paras yra aiškių aiškiausiai pasiųstas antvarposna, t.y. na ch :))) - tik įdomu, kiek tam šizikui užteks azarto čia (ekspertuose) užsiimimėti moraliniu striptyzu - įtariu, klouną ištiko kalėdinės atostogos..., - o gal jau ir statutinė pensija, nesulaukus nė 60-ties :))) - tada smagesnis variantas :) - idiotizmo resursai bus ejakuliuojami gal net pusmetį+ :))) - kaip sako ekspertinė.eu patirtis ir statistika, panašūs šizolitchūanijos alfaveršiai sugraibo “spermos“ resursų kažkur 6-9 mėnesiams virtualaus sekso su visais galimais susivaidentais sekso objektais/partneriais :))))101. soriuks, ne 20-am
(2021-12-17 17:49:12)
(78.58.131.80) Parašė:

100-asis komentaras buvo skirta 25-am ir 27-am (Simukui, geltonplaukiui zakristijono vaikui). Pamenu - jis labai svajojo tarnauti SA povandeniniam laivyne (kad nuo klasinio priešo tėvo teroro bent 3 metam pasislėpt po vandeniu), bet nepaėmė jo ten, nes sisiojo į lovą :( gal dėl to ir nikas toks.100. 20-am geltonam papugaičikui
(2021-12-17 17:44:47)
(78.58.131.80) Parašė:

Simukai, tikiuosi tu supranti, kad informacijos "rinkimas" ir jos "perdavimas" (priešams, už pinigus) yra labai skirtingi dalykai? Ar tau tėvukas nepasakojo, kaip kunigai išklausę išpažinčių SU NIEKUO šiomis paslaptimis nesidalindavo? Nes jei pasidalintų - tai būtų nuodėmė. Negi tas mušimas Lenino raštais per galvą tave taip žiauriai paveikė?99. 95-am
(2021-12-17 17:37:55)
(78.58.131.80) Parašė:

lygiai tas pats tinka ir tamstelei (kaip ir 99-am)... p.s. - o jūs čia visi tokie debilai?98. 99-am
(2021-12-17 17:36:40)
(78.58.131.80) Parašė:

nebūtum toks debilas, tai bent Google pasinaudotum ką reiškia "šnipinėti": 1. Tas, kas turėdamas tikslą perduoti užsienio valstybei, jos organizacijai pagrobė, pirko ar kitaip rinko informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba šią informaciją perdavė užsienio valstybei, jos organizacijai ar jų atstovui, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki dešimties metų. 2. Tas, kas vykdydamas kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį pagrobė, pirko ar kitaip rinko arba perdavė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba kitą užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki penkiolikos metų.97. SS
(2021-05-04 07:36:50)
(78.63.162.242) Parašė:

Landžioju internete - šnipinėju, žiūriu tv, pagal valdžiažmogius - šnipinėju. Skaitau ką reiškia šnipinėti: užsiimti paslapčių rinkimu, žvalgyti. Matot kokie bekiaušiai sulindę į valdžią? Jiems nusispjauti ant žodžių reikšmių ir todėl baudžiami ar sodinami nekalti žmonės. Kas vieša, tas jau ne paslaptis ir viešo daikto šnipinėti neįmanoma.96. Faktas
(2021-05-03 17:34:29)
(212.117.11.241) Parašė:

Jei tu turi kitą nuomonę ir ją išsakai, esi nepriklausomas, tau gali Lietuvos KGB sukurpti šnipinėjimo bylą. Šantažuojant suras slaptus "liudytojus", kurie patvirtins, kad tu buvai susitikęs su užsienio spec. tarnybomis ir teikei jiems slaptą informaciją. Komunistinėse televizijos kanaluose tave panašūs į peranavus ir kaščiūnus apdergs, kad tu esi šnipas. Uždarame teismo posėdyje tu nieko neįrodysi, kad esi nekaltas, kadangi įslaptinti ir Lietuvos KGB pakabinti ant virvučių "liudytojai" paliūdįs kaip "reikia" Lietuvos KGB-istams ir kriminalinėms Landsbergių klano grupuotėms. Štai tau ir visa Lietuvos kaip teisinės valstybės migla.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras