Europą jau ne pirmą savaitę semiantys potvyniai kai kur pradėjo slūgti. Tačiau Vokietijoje situacija vis dar išlieka grėsminga, geresnių žinių sulaukta iš Vengrijos.
Ištvinusi Elbės upė pralaužė vieną iš apsauginių pylimų į vakarus nuo sostinės Berlyno ir vanduo užliejo didelę teritoriją aplink Fišbeko kaimą, kilo pavojus tūkstančiams gyventojų. Pradėta evakuacija, kurią apsunkina apsemti keliai. Potvynis užliejo ne tik automobilių kelius, bet ir smarkiai sutrikdė traukinių eismą. „Šiandien padėtis yra tokia, kad negalime važiuoti per svarbius geležinkelio tiltus. Teko uždaryti tiltą per Elbę, o jis yra itin svarbus Hanoverį ir Berlyną jungiančiame kelyje“, – kalbėjo „Deutsche Bahn“ atstovas Juergenas Kornmannas.
Gamtosaugininkų teigimu, būtent dirbtinis didžiųjų Europos upių vagų reguliavimas neretai išprovokuoja staigius potvynius, nes pylimais susiaurintos upės tiesiog negali praleisti daugiau vandens.
Geresnės žinios atėjo iš Budapešto. Vengrijos sostinę didelėmis pastangomis pavyko apsaugoti nuo potvynio, nors vandens lygis 30 centimetrų viršijo rekordinį 2006 metų potvynį. Tūkstančiai gelbėtojų sunaudojo apie milijoną smėlio maišų ir Budapešto krantinės bei pylimai atlaikė. Sekmadienio vakarą Dunojaus lygis pakilo 8,90 metro, bet dabar potvynis jau slūgsta, miesto valdžia teigia, kad padėtis normalizuojasi. Apie žuvusius ar sužeistuosius duomenų nėra. Gelbėtojai pasiųsti į pietinius šalies rajonus.
Lenkijos sostinę paralyžiavo itin smarki liūtis. Varšuvos gatvės ir metro stotys buvo užtvindytos dėl pasenusios ir neefektyvios lietaus vandens kanalizacijos. Laimė, žmonės nenukentėjo, bet keliolika automobilių buvo visiškai apsemti. Situacija, pasak miesto gyventojų, grįžta į vėžes.
LNK, „Lietuvos ryto TV“, „ekspertai.eu“ inf.