Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė teigia, kad praėjusios savaitės Seimo nutarimas, kuriuo reabilituoti Seimo rinkimų įstatymo pažeidimais įtarti Darbo partijos (leiboristų) kandidatai, yra abejotino konstitucingumo. M. Lingei taip pat kilo abejonių, ar balsavime dalyvavę „darbiečiai" nesupainiojo interesų.
M. Lingė antradienį „Žinių radijui“ tikino, kad tokį nutarimą priėmęs Seimas ignoravo Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl minėtų Darbo partijos kandidatų.
„Iš tiesų, kaip žinoma, KT buvo įvardijęs, kad paskutiniuose Seimo rinkimuose susidūrėme su šiurkščiais Seimo rinkimų įstatymo pažeidimais ir rinkėjų papirkinėjimu. Ir buvo pripažinta, kad tai turėjo įtakos rinkimų rezultatams, tačiau šiuo metu sesiją baigiantis Seimas priėmė abejotino konstitucingumo nutarimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų“, – pažymėjo Prezidentės patarėjas.
M. Lingė teigė, kad Seimas tendencingai ignoravo KT išaiškinimus.
„Tai tikrai nėra pirmas ar vienintelis atvejis, kai Seimas ignoruoja KT išaiškinimą, o teisinėje valstybėje tai nėra labai toleruotina“, – sakė M. Lingė.
„Kyla pagrįstų abejonių, ar nėra ydinga praktika, kai galutinius rinkimų rezultatus nustato Seimas, kuris labai natūraliai gali papulti į interesų konfliktą. Šiuo atveju, kaip žinoma, už šį nutarimą balsavo Darbo partijos atstovai, dėl kurios narių ir buvo kilęs tam tikras ginčas, o Seimo statutas aiškiai numato, kad Seimo nariai turėtų nusišalinti tais atvejais, kada gali iškilti pavojus interesų konfliktui“, – įtarimus išsakė Prezidentės patarėjas.
Pasak M. Lingės, tokių nesusipratimų būtų galima išvengti, jei kilus nesutarimams galutinius rinkimų rezultatus nustatytų teismas.
„Iš tiesų yra apie ką pamąstyti rinkimų kodekso rengėjams, kurie šiuo metu dirba prie Rinkimų įstatymo tobulinimo“, – sakė M. Lingė ir pridūrė, kad tokia praktika jau taikoma daugelyje kitų valstybių.
Kaip anksčiau skelbė Elta, Seimas liepos 2 dieną ypatingos skubos tvarka priėmė nutarimą, kuriuo pakoregavo Darbo partijos 2012 m. spalio 14 d. rinkimų į Seimą kandidatų sąrašą.
Seimas savo nutarimu atkreipė dėmesį į naujai paaiškėjusias aplinkybes, kuriomis nustatyta, kad nėra jokių duomenų apie tai, kad Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus ir Vytautas Gricius organizavo ar kitaip dalyvavo papirkinėjant rinkėjus.
Eltos inf.