2024 m. kovo 1 d. 

Priimti gyvybiškai reikalingų įstatymų Seimo nariai neskuba

Paskelbta: 2011-06-04 06:23 Autorius: ekspertai.eu

V. BarkauskasApie Generalinės prokuratūros atvirai nusikalstamas veikas viešojoje erdvėje kalbama nemažai. Tai niekieno nekontroliuojama uždara organizacija, kuri yra pagrindinė valstybinio nusikalstamo pasaulio bendrininkė ir patikima įvairiausių nusikalstamų, valstybiniame sektoriuje vykdomų machinacijų ir aferų dangstytoja.

Ieškodami išeities 2010 m. vasario 3 d. "Piliečių Santalka" kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę ir visus Seimo narius kviesdama atskiru įstatymu įteisinti Ypatingojo prokuroro instituciją ir taip užtikrinti geresnį teisingumo įgyvendinimą Lietuvos valstybėje. Nuo siūlymo praėjus trims mėnesiams EKSPERTAI.EU paklausė Seimo pirmininkės ar jei šis siūlymas jai atrodo racionalus, kokiais maksimaliais terminais, skubos tvarka galėtų būti toks įstatymas priimtas ir įteisinta Ypatingojo prokuroro institucija? Ar Seimas jau svarstė šį piliečių siūlymą?

"Ypatingojo prokuroro institucijos negalima įsteigti skubos tvarka Seime, nes būtina jos galias ir funkcijas subalansuoti su kitomis teisėsaugos institucijomis, taip pat tam reikėtų keisti (papildyti) Lietuvos Respublikos Konstituciją, nes šiuo metu Konstitucijos 118 straipsnis nurodo, kad "Lietuvos Respublikos prokuratūra yra Generalinė prokuratūra ir teritorinės prokuratūros. Generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu", - pranešė I. Degutienė.

Atsižvelgdama, kad tuo metu Seime buvo sudaryta darbo grupė "LR prokuratūros teisinei padėčiai ir vietai valstybės valdžios institucijų sistemoje nustatyti" Seimo Pirmininkė šį siūlymą dėl Ypatingojo prokuroro statuso persiuntė minėtai Darbo grupei ir paprašė atsižvelgti į šį piliečių siūlymą. "Darbo grupė dar nėra baigusi savo darbo ir savo nuomonės dėl šio siūlymo nėra pareiškusi. Informuojame, kad šio siūlymo visas Seimas nesvarstė, nes pagal Seimo Statutą tokius siūlymus pirmiausia svarsto tam sudarytos Darbo grupės arba atitinkami komitetai ir komisijos ir tik po to savo vertinimus pateikia Seimui", - buvo sakoma Seimo pirmininkės laiške.

"Reaguodamas į šį Jūsų laišką Seimo Pirmininkės sekretoriatas pakartotinai priminė apie šį siūlymą minėtai Darbo grupei ir paprašė išsakyti savo nuomonę“, - pridūrė I. Degutienė.

Prabėgo ištisi metai. EKSPERTAI.EU vėl pasidomėjo, ar minėta Darbo grupė po pakartotino priminimo jau yra išsakiusi savo nuomonę, jei taip, tai kada ir kur?

"Atsakydami į Jūsų klausimą dėl darbo grupės LR prokuratūros teisinei padėčiai ir vietai valstybės valdžios institucijų sistemoje nustatyti informuojame, kad šiai darbo grupei pavesta darbą atlikti iki 2011 m. birželio 30 d. Visus klausimus, susijusius su šios darbo grupės veikla, rekomenduojame užduoti darbo grupės vadovui ir nariams", - informavo Parlamento vadovė.

Taigi visus klausimus EKSPERTAI.EU peradresavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui, minėtos Darbo grupės vadovui Stasiui Šedbarui.

"Prašome Jūsų informuoti ar jau esate išsakę savo nuomonę dėl Ypatingojo prokuroro statuso, t.y. LR prokuratūros teisinės padėties ir vietos valstybės valdžios institucijų sistemoje. Taip pat prašome pateikti šios darbo grupės visų posėdžių protokolus, kuriuose buvo svarstomas šis klausimas", - buvo sakoma piliečių kreipimesi. S. Šedbaras buvo lakoniškas.

"Darbo grupės darbo terminas nustatytas iki birželio 30 d. Darbo grupės posėdžių protokolai skirti vidiniam naudojimui", - atsakė Seimo narys.

Galima tik stebėtis, kodėl tokiu svarbiu visuomenei klausimu posėdžiu protokolai yra neviešinami, tarsi viešumas pakenktų jų kokybei. Taip pat nemažai klausimu kelia ir tas faktas, kad į šią Darbo grupę nėra pakviestas nė vienas visuomenės atstovas, o tik gerai žinomi valstybės funkcionieriai ir pačios susikompromitavusios prokuratūros ilgamečiai kadrai. Tačiau nelieka nieko kito, kaip tik kantriai palaukti birželio 30 dienos ir viltis, kad ši minėta Darbo grupė laiko tuščiai nesugaišo ir rezultatas bus puikus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras