2024 m. liepos 16 d.

 

Raketų ataka Sevastopolyje – taikių žmonių žūtis

6
Paskelbta: 2024-06-25 14:40 Autorius: Antanas Mikėnas

Kariniame konflikte tarp Rusijos bei Ukrainos žūsta ne tik kariškiai, tačiau, deja, žūsta ir nemažai taikių žmonių. Vienas iš paskutinių atvejų: birželio 23 dieną Ukrainos karinės pajėgos surengė galingą raketinę ataką Sevostopolyje. Smogta penkiomis raketomis – tai operatyvinės taktinės raketos ATACMS, keturias iš jų numušė priešlėktuvinės gynybos įrenginiai, bet penktoji raketa sprogo virš Učkujevkos pliažo miesto pakraštyje. Žuvo keturi žmonės, du iš jų vaikai, sužeista beveik pusantro šimto asmenų. Rusijos valdžios atstovų nuomone, už šią tragediją atsakingas Vašingtonas bei Kijevas.

Pereitą sekmadienį Sevastopolio pliažuose nuo pat ryto buvo itin daug žmonių. Nes tai išeiginė diena ir tikrai puikus oras. Ir štai greitai po dvyliktos valandos pasigirdo sprogimai. Kai teigė liudininkai, viskas įvyko itin greitai: žmonės nespėjo net suvokti kas vyksta, o kasetiniai sprogmenys jau padengė pliažą. Be to, žmonės pastebėjo tokią detalę-pavojaus sirenos nebuvo įjungtos.

Ir štai žmonės ėmė bėgti iš pliažo. Daug jų pasislėpė netoliese esančios kavinės rūsyje, jiems nuoširdžiai talkino šios kavinės darbuotojai.

Po kurio laiko paaiškėjo: nuo raketos atakos žuvo keturi žmonės – du suaugusieji ir du vaikai. Dar penki vaikai gydomi reanimacijoje.Taip pat reanimacijos skyriuje yra septyni suaugę žmonės, patyrę sunkius sužalojimus.

Antroje dienos pusėje valdžios atstovai jau pranešė apie 124 sužeistus žmones. Vakare Sevastopolio gubernatorius Michailas Razvožajevas pranešė, kad nukentėjusių žmonių skaičius išaugo iki 144, iš ju ligoninėse gydosi 82 asmenys (55 suaugę ir 27 vaikai).

„Žmonės vis kreipiasi į medicinos įstaigas. Tame tarpe buvo atvejų, kai žmonės tiesiog skubėjo į namus. Tačiau prastai jautėsi, ir vyko į ligonines, buvo nustatyta kad nustatyta kad juos pažeidė smulkios raketos skeveldros“, - teigė gubernatorius savo Telegram kanale.

Be to, vienas iš Sevastopolio pakraštyje esančių namų užsidegė po to, kai į jį pataikė kelios raketos atskalos, o šalia sanatorijos „Lazurija“ užsidegė miškas, netoliese nuo miesto esančiame Liubimovkos kaime raketų skeveldros sužeidė du žmones.

Rusijos gynybos ministerijos atstovų manymu: už šią tragediją atsakingos JAV ir Ukraina.

„Visi skrydžiai, susiję su amerikiečių operatyvinių-taktinių raketų ATACMS panaudojimu yra susiję su amerikiečių specialistų veikla bei JAV vykdomos palydovinės žvalgybos duomenimis. Dėl to už šį raketų smūgį, nukreiptą prieš taikius Sevastopolio gyventojus pirmiausia atsakingas Vašingtonas, kuris tiekia šiuos ginklus Ukrainai, ir be abejo – Kijevo režimas, iš kurio valdomos teritorijos buvo vykdoma ši ataka“, - pareiškė karinės žinybos atstovai.

O štai Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova kreipėsi į Jungtines tautas (JT) su prašymu pasmerkti teroro išpuolį Sevastopolyje. Tačiau JT atstovai taip komentavo įvykį: „Mes norime kad visos su tuo susijusios pusės imtusį konkrečių žingsnių tam, kad būtų išvengta taikių žmonių mirčių. Be abejo, mes esame nusiteikę tam, kad šis konfliktas būtų išspręstas besiremiant JT Statuto nuostatomis“.

Čia svarbu pastebėti, kad raketų atakos prieš Sevastopolį dienos metu jau seniai nebuvo vykdomos. Ir štai per patį kurortinio sezono įkarštį surengta ši nuožmi ataka. Būtent birželio mėnesį bei liepos pradžioje miesto gatvėse bei pliažuose yra tikrai daug žmonių.

Ir koks gi atsakas į Rusijos atstovų pareiškimus? Vakarų politikai tikrai „pilkai“ reaguoja į šį įvykį. Tad klostosi sudėtinga padėtis.Po šios atakos prieš Krymą naudojant amerikiečių raketas ATACMS su kasetiniais sprogmenimis Rusijoje jau svarstoma apie galimybes galimai smogti JAV strateginiams bepiločiams skraidymo aparatams, kurie pasirodo virš Juodosios jūros.

Susiję:

Visi civiliai Krymo gyventojai yra civiliai okupantai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Gluodenas > 4
(2024-06-26 14:02:45)
(178.250.38.118) Parašė:

Aš taip ilgai nemąsčiau...5. Gluodenas > 4
(2024-06-26 13:38:50)
(178.250.38.118) Parašė:

O tu ką būtum daręs ?4. Darijus
(2024-06-26 13:35:05)
(2a00:809:2a9:6eab:e4b4:2d18:bc20:955b) Parašė:

Nr.3-am: svarbiausia, ką tuo metu darei tu?3. Gluodenas > 2
(2024-06-26 13:18:50)
(178.250.38.118) Parašė:

Nebūtinai. Kažkada mačiau, kaip vaikas vedėsi šunį įtempęs pavadį taip, jog tas vargšelis ėjo tik ant užpakalinių kojų. Jo draugas sako: "ką darai, tu jį pasmaugsi ". O tas: "mano šuo, ką noriu, tą darau".2. Trigrašis
(2024-06-26 13:00:05)
(178.16.34.170) Parašė:

Dabar galiu atsakyti į klausimą,kam priklauso Krymas? Taškas,- Krymas yra rusų.Nejaugi Ukraina apšaudytų/žudytų žmones,jei Sevastopolis būtų Ukrainos?1. Darijus
(2024-06-25 16:28:10)
(2a00:809:2a9:6eab:e4b4:2d18:bc20:955b) Parašė:

Ir nepamirškime, kad per mokesčius kiekvienas Lietuvos gyventojas finansuoja šį karą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras