Kai kurie vagys yra tokie apsukrūs, jog pajėgia prasibrauti net ir pro pačias didžiausias apsaugos priemones. Tačiau tai tikrai nėra priežastis, jog į savo namų apsaugą turėtume žiūrėti atsainiai ir tiesiog viltis, jog ilgapirščių akys į jūsų turtą nenukryps. Kuo „gudresnis“ užraktas, tuo vagys, bandydami atrakinti duris, ilgiau užtruks. O, suprantama, šioje „profesijoje“ laikas yra ne ilgapirščių, bet namo savininko sąjungininkas: net ir kelios sekundės gali lemti nusikaltimo žlugimą bei nuostolių išvengimą. Vadinasi, mąstant apie savo turto apsaugą, didelis vaidmuo tenka spynos pasirinkimui. Neretai, siekiant išvengti visos eilės problemų, aktuali ir raktų gamyba (rekomenduojame užsisakyt ČIA).
Renkamės durų spyną: į kokius niuansus atsižvelgti?
Kaip minėjome, kalbant apie namų apsaugą, laikas – pinigai (aišku, vagims). Tad, renkantis lauko durų užraktą, derėtų rinkti net dvi spynas. Logiška, jog atrakinti dvi spynas vagiui prireiks laiko nei „žaidžiant“ su viena. Galiausiai, turėdami dvi spynas ir vienai šių sugedus, susidursite su mažiau problemų. Spynos keitimas nauja ar rakto gaminimas nebus toks „degantis“ darbas, nes jūsų namus vis dar saugos likusi viena spyna. Šansų, jog suges abi vienu metu, yra, tačiau tikrai nedaug.
Pasitaiko tokių, drįstume vadinti kuriozų, kai žmonės, investavę į dviejų spynų įsigijimą, nusprendžia, jog šios bus rakinamos...vienu raktu. Aišku, keliasdešimt gramų, kuriuos svertų papildomas, kartu su savimi nešiojamas raktas, gal ir sutaupysite, tačiau vagims padarysite tikrą paslaugą. Jei šie nuspręs į jūsų namus patekti „legaliai“, tai yra atsirakindami duris pasigaminta rakto kopija, esant vienodam raktui, tai padaryti tampa dar paprasčiau.
Specialistams asmenims, norintiems būti garantuotiems, jog padarė viską, ką gali dėl savo namų saugumo, rekomenduoja rinktis skirtingo tipo spynas, pavyzdžiui, „seifo“ bei europietiško ar skandinaviško cilindro paprastą. Nedaug žmonių žino, jog galima įsigyti ir patentuotus raktus, prie kurių išduodama tam tikra kortelė, kurią, norint pasigaminti rakto kopiją, reikia pateikti. Vadinasi, vagiui, norinčiam pasigaminti tokį raktą, teks nueiti kone kryžiaus kelius. Patentuotų raktų galimybė priklauso ne nuo spynos tipo, bet gamintojo taisyklių.
Spynų tipai: plokštelinės ir cilindrinės
Šie tipai išskiriami priklausomai nuo spynos konstrukcijos. Plokštelinės spynos – tai seifo spynos su kelias plokšteles turinčiu skląstimi bei ilgu, plokščiu, abipus išpjovas turinčiu raktu. Net jei turite duris, galite rinktis šio tipo spyną: klaidinga nuostata, jog seifo spynos „draugauja“ tik su šarvuotomis durimis. Priklausomai nuo apsaugos lygio, yra skiriamos 7 cilindrinių spynų saugumo klasės. Pati saugiausia, 7-ąjai klasei priklausanti spyna turi apsaugą nuo gręžimo bei mūsų jau minėtą patentuotą raktą.
Cilindrinė spyna, kurią sudaro korpusas bei cilindras (dažniausiai – žalvarinis), atsirakina tada, kai sutampa rakto bei širdies kombinacija. Galimi du šio tipo spynų variantai – skandinaviškas su dviguba šerdimi bei europietiškas su vienguba. Galimos 5 cilindrinių spynų saugumo klasės.
Skūpus moka du kartus. Ši taisyklė, deja, neretai pasireiškia visu „grožiu“ tais atvejais, kai žmonės patiria nuostolių dėl to, jog buvo apvogti, o užraktas, įmontuotas duryse, nebuvo aukščiausios kokybės bei patikimumo. Norint išvengti tokios patirties, tačiau sutaupyti, galite rinktis tokį variantą – viršutinę 7 saugumo klasės spyną ir apatinę cilindrinę. Nepamirškite ir raktų gamybos. Atsarginis raktas gali padėti sutaupyti tiek finansiškai, tiek, svarbiausia, nervinių ląstelių sąskaita. Turint šį, neretai galia išvengti spynos keitimo ir avarinio durų atrakinimo.