2024 m. birželio 26 d.

 

Rinkimų kodeksas – specialiai, tyčia ANTIKONSTITUCINIS

57
Paskelbta: 2022-11-11 10:39 Autorius: Dr. Jonas Ramanauskas | [email protected]

Rinkimų kodeksas yra konstitucinis įstatymas, todėl jo atitikimas LR Konstitucijai yra nekvestionuojamas, privalomas ir taip turi būti. Visi įstatymai privalo atitikti  Konstituciją, jeigu kylą įtarimų, tai tam yra Konstitucinis Teismas. Čia nenagrinėsime Europos Sąjungos parlamento rinkimų įstatymo konstitucingumo, nes tai nėra LR Konstitucijos objektas. ES Teisės aktuose yra tokia nuostata, kad Europos parlamento nariai renkami remiantis tiesiogine visuotine rinkimų teise.Tai reiškia, kad rinkimai gali būti tik vienmandačiai, t.y. vykdomi tiesiogiai, kad tai labai aiškiai, gražiai ir įtikinamai derinasi su LR Konstitucija.

Rinkimų kodekso priėmimo data yra 2022-07-19. Lietuvos Respublikos rinkimų kodeksas įsigalioja 2022-09-01. Patvirtinta Lietuvos Respublikos 2022 m. liepos 19 d. konstituciniu įstatymu Nr. XIV-1381, apie tai skelbia JE LR prezidentas Gitanas Nausėda. Labai keista ir nesuprantama, kaip gali toks įstatymas būti nepasirašytas Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen? Rinkimų   kodekso ruošimo grupė [1], kuriuos reikia „kalti prie gėdos“ ir nekompetencijos stulpo: Andrius Vyšniauskas (pirmininkas), Rita Tamašuniene, Vytautas Mitalas, Dalia Asanavičiūtė, Agnė Širinskienė, Raimundas Lopata, Valentinas Bukauskas, Martynas Prievelis.

Konstitucijos rinkiminės nuostatos:

55 straipsnis. Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.

78 straipsnis. Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.

119 straipsnis. Savivaldybių tarybų nariais Lietuvos Respublikos piliečius ir kitus nuolatinius administracinio vieneto gyventojus pagal įstatymą ketveriems metams renka Lietuvos Respublikos piliečiai ir kiti nuolatiniai administracinio vieneto gyventojai, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.

Aiškiai matome, kas visos trys nuostatos yra vienodos, t.y. renkama visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise. Na lygiai taip pat kaip LR prezidentas, t.y. vienmandačiai rinkimai. Čia labai aiškiai yra nurodyta, kad būtent yra tiesioginė rinkimų teisė ir lygi ir taip yra nurodyta, kad 141 Seimo narys yra būtent taip, o ne kitaip, renkamas. Analogiškai yra ir su savivaldybių tarybų nariais. Rinkimai privalo būti  lygūs ir tiesioginiai.

Partijų Seime turi būti tiek, kiek išrinks rinkėjas. Gali dalyvauti ir laisvi rinkėjai, gali dalyvauti ir komitetų nariai. Visiškai ne taip, kaip sako Zigmas Vaišvila [2]. Tai partijos ir taip turi prioritetą, nes turi profesionalius politikus.  Koalicijos sudaromos tarp išrinktų partijų.

Rinkimų kodekso „1 straipsnis. Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso reglamentuojami santykiai.“ Šio straipsnio 2 dalis: „2. Šiuo kodeksu įgyvendinami jo priede nurodomi Europos Sąjungos teisės aktai.“
Tai nuo kada ir kaip negalioja LR Konstitucija? Beje Europos Sąjungos teisės aktai niekaip neįtakoja, neįpareigoja ar dar kitaip nesilaikyti LR Konstitucijos.

Taigi Lietuvos Respublikos Konstitucija yra neįgyvendinama, o privalomai turi būti įgyvendinta. Konstitucija yra aukščiausias ir privalomas teisinis aktas, kuris veikia tiesiogiai.

Tai kam prisiekia Seimo nariai ir kaip jie laikosi LR Konstitucijos? Iki šiol, nuo pat pačios Lietuvos atkūrimo pradžios, nuo pat 1992-07-09 nebuvo laikomasi Konstitucijos, visi aštuoni Seimo rinkimai buvo nelegitimūs, neteisėti. Nebuvo nei tiesioginių rinkimų, nei lygių rinkimų [2].  

Galima sulyginti 1992-07-09 signatarų ir Vytauto Landsbergio nuplagijuotas nuo Rusijos Federacijos Seimo rinkimų įstatymas, kurio 42 str. „2. Asmuo, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę tuo pat metu būti iškeltas kandidatu į Seimo narius ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.“ su rinkimų kodekso 74 straipsniu: „Dvigubo kandidatavimo draudimas. 3. Asmuo tuose pačiuose rinkimuose, įrašytas į kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, turi teisę būti kandidatu ir vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje.“ Tai visiškai sutampantys straipsniai, kurie prieštarauja tiek tiesioginiams rinkimams, tiek lygiai rinkimų teisei. Todėl ir išvada yra, kad rinkimų kodeksas yra specialiai, tyčia antikonstitucinis.

Tai LR Konstitucinis Teismas ją teisingai išsprendė išaiškindamas: „2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.“  Tačiau dėl korupcijos su Seimu „pamiršo“ ar nematė reikalinga tai įrašyti savo nutarime. Todėl LR Konstitucinis Teismas išleido antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą. O neturėjo to būti pagal Konstituciją, tai LR Konstitucinio Teismo korumpuotumo įrodymas. Tai ne vienas įrodymas, yra ir kitas , tai dviejų pilietybių klausimas [3].

2021-08-10 buvo mitingas, kuriame buvo antrą kartą „išrūkinta“ Lietuvos valdžia. Pirmą kartą tai atliko Gabrielius Landsbergis ragindamas „Seimą lauk“. Tačiau už antrą išrūkinimą teko A.G. Astrauskaitei būti uždarytai.

Šeimų maršo veikėjai taip pat nutyli šį klausimą, R.Janutienė ir K.Skrebys netgi pritaria neteisėtam aktui.

Reikia pabrėžti, o tiksliau pasakyti, kad visas šitas antikonstitucingumas yra išdava to, kad protas yra užvaldytas to kgbistiškumo (carinė ochranka, NKVD, MGB, KGB, FSB). Kitaip tariant per šitą rinkimų kodeksą ir ankstesnius rinkimų įstatymus esame užvaldyti kgbistų ar kgbistiškų idėjų, kurie kartu yra ir imperialistai, užslaptinti 25+75 metams.

Vytauto Landzbergio 90-mečio proga reikia prisiminti ir Lietuvos Sąjūdžio sunaikinimą.  IV Sąjūdžio suvažiavime buvo vienašališkai pakeisti įstatai taip, kad Sąjūdžio taryba vietoj rinkimų, būtų sudaryta Sąjūdžio išrinkto pirmininko.
Išvadoje turime antikonstitucinį rinkimų kodeksą, kuris yra padarytas tyčia. Ir taip turime korumpuotą Konstitucinį Teismą, kuris tyčia paliko Seimo rinkimų įstatymą galioti.

Taip turime situacija, panašiai kaip Rusijoje, tiesiog įstatymas yra nukopijuotas vėl. Tai tokia yra antikonstitucinė valdžia Lietuvoje.

Tai klausimas yra toks, kaip tokią nelegitimią, neteisėtą valdžia gali pripažinti Europos Sąjunga? Ar ten toks pats bardakas, ar kaip? Visi įstatymai, kuriuos priima nelegitimi valdžia, yra nelegitimūs. Taigi kuo greičiau reikia neeilinių pirmalaikių rinkimų, kurie turi būti vienmandačiai. Kas yra kvalifikuotas tas bus ir perrinktas. Visokie įstatymai,  nutarimai yra negaliojantys. Vienas juokas.
Dažnai kalbama, kad į tokius rinkimus nėra reikalo ir eiti. Tai padarė taip, kad kiek ateis tiek išrinks, jokio kvorumo. Tuo tarpu raginimas eiti į antikonstitucinius rinkimus yra tų rinkimų pripažinimas. Taigi turime uždarą sistemą. Uždaras ratas, viskas sujaukta ir toliau jaukiama. Negalime nieko pakeisti, nes nelegalūs, neteisėti Seimo nariai tokiais ir nori būti. Taip yra galima, nes protas yra užvaldytas, kgbistinis.

Autorius yra buvęs Kauno Sąjūdžio tarybos nariu 1991-1992 metais, IV Sąjūdžio suvažiavimo delegatas. 1997-2004 metais Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojas, kuris iškėlė 20 civilinių bylų universitetui ir 17 iš jų buvo perduota Europos Žmogaus Teisių Teismui.

Literatūra:
1. 2021-06-02  Seimo rinkimų konstituciniai nusikaltėliai Lietuvoje 
2. 2021-09-01  Konstitucijos parazitai ir išdavikai – vyt lauk
3. 2017-08-28  Dvi pilietybės – ne konstitucinė problema

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
57. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2023-01-12 23:25:14)
(149.75.56.192) Parašė:

16. dr. Jonas Ramanauskas joramlty (2023-01-12 23:23:34) (149.75.56.192) Parašė: Tai IŠVADA kaip ir aiški. Reikia atsiversti straipsnius: ht tps:/ /ekspertai.eu/vaisvilos-triukai/ ht tps:/ /laisvaslaikrastis.lt/23129-2/ ht tps:/ /laisvaslaikrastis.lt/seimo-rinkimu-konstituciniai-nusikalteliai-lietuvoje/ ht tps:/ /laisvaslaikrastis.lt/prezidento-g-nausedos-neveikimas-del-suklastotu-seimo-rinkimu-apskustas-teismui/ ht tp:/ /www.ekspertai.eu/zigmo-vaisvilos-antikonstituciniai-svaiciojimai100063/ ht tps:/ /laisvaslaikrastis.lt/35228-2/ Ir dar daugybę straipsnių apie antikonstitucinius rinkimus ir pamatysite kas veikia prieš Lietuvos valstybę. Rinkimai yra pagrindas.56. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2023-01-09 00:35:48)
(149.75.56.192) Parašė:

9. dr. Jonas Ramanauskas (2023-01-08 02:29:17) (149.75.56.192) Parašė: "LR Konstitucija labai prasta – ją supranta ir gali išaiškinti tik devyni teisėjai". Tai citata. Konstitucija yra gera, ne ideali, tačiau ją galima suprasti tiesiogiai. Tačiau KT teisėjai yra NUSIKALTĖLIAI, KORUMPUOTI ir aiškina taip, kad APGAUTI tautą. Labai paparasta, vienas pavyzdys. Jau 2005 metais korumpuoti teisėjai atliko JUODĄ darbą, jie sunaikino konstitucinius rinkimus, kurie buvo pasirašyti Vytauto Landsbergio, kurie yra NUKOPIJUOTI nuo Rusijos ir kurie yra kgbistiški. Rinkimai turi būti vienmandačiai, vienas rinkėjas - vienas balsas. Viskas yra KGBistiška, nes rinkimai yra NETEISĖTI ir ANTIKONSTITUCINIAI. Gitanas Nausėda yra niekšas, kuris padarė antikonstitucinius rinkimus konstituciniu įstatymu. Tai baisiau būti negali.55. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2022-12-14 08:46:17)
(149.75.56.192) Parašė:

Taigi matome "konservatorius", kurie paskatino Astrą Genovaitę Astrauskaitę kandidatuoti į Vilniaus merus. Linkiu jai sėkmės. Jie persekioja Astrą labai žiauriai. Tai kgb-Čekistų darbas. Tai labai panašiai kaip ir mane komunistų partijos sekretoriaus profesoriaus, vagies Vytauto Kaminsko vadovajamame Vytauto Didžiojo universitete, pačiame humanitariniame universitete persekiojo. Net 20 kartų reikėjo paduoti į teismą, kad išsilaikyti 7 metus. Net 17 iš jų padaviau į EŽTT. Kai jie apvogė mane, išvalė viską už sumą 33000Lt.54. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2022-12-14 02:49:54)
(149.75.56.192) Parašė:

Tai kai klausausi ir girdžiu, kad pasaulis dar vis nori tos DEMOKRATIJOS, vis kalba už tą demokratiją. Tai kaip gali būti toji demokratija, kai yra antikonstituciniai rinkimai, nesilaikoma Konstitucijos, Konstitucija yra niekinama, ją teismuose nesiremema, net apie rinkimus visai nekalbama, nes norima būtent ANTIKONSTITUCINIŲ rinkimų, kad galėtų tie patys VAGYS visą laiką vogti ir vogti, kol iš to vogimo tautai nieko neliks. Tai kaip čia yra? Ar prezidentas yra durnas, ar kvailys, ar asilas, kas jis yra? Jeigu Jis nemato, negirdi, nesupranta, nesilaiko aukščiausio įstatymo? Tai kur Jį tokį dėti? Kaip su juo reika elgtis? Taip išeina, kad Jis yra niekas, kad Jis yra niekšas.53. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2022-12-13 07:21:02)
(149.75.56.192) Parašė:

Gerovės valstybės kūrėjas prezidentas Gitanas Nausėda padarė antikonstitucinį rinkimų kodeksą konstituciniu istatymu ir kaip matyti visiškai nesugeba suprasti kas yra toji Konstitucija ir kas yra tie rinkimai Lietuvoje. Tuo tarpu pats tapo legaliu, teisėtai išrinktu prezidentu. Tai kaip esi pats išrinktas, taip turi būti ir kiti išrinkti, tai ko čia nesuprasti? Tai vienmandačiai rinkimai, kiekvienas turi tik vieną balsą ir taškas. Kai nesupranti, tai į asilą panašus esi.52. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2022-12-12 19:27:12)
(149.75.56.192) Parašė:

Tai straipsnyje parašiau: "Reikia pabrėžti, o tiksliau pasakyti, kad visas šitas antikonstitucingumas yra išdava to, kad protas yra užvaldytas to kgbistiškumo...." Tai kaip yra užvaldytas? Tai čia reikia pasakyti, kad užvaldytas yra taip: kai reikia vykdyti Konstituciją, tai Konstitucija yra NEVYKDOMA, nedaroma taip kaip reikia. Taigi viskas daroma ATVIRKŠČIAI, tai kur galima su tuo nuvažiuoti? Taip kaip karas yra taika, o taika tai karas, na ir rinkimai tada, kai NĖRA rinkimų. Tai čia pateiksiu citata, kaip yra Rusijoje arba kitaip tariant Orkestane - Maskovijoje :„225 депутатов избирались по пропорциональной системе по единому федеральному округу, при заградительном барьере 5 процентов, 225 — по мажоритарной системе по одномандатным округам.“ „В мажоритарной части (по одномандатным избирательным округам) кандидаты могут выдвигаться как политическими партиями, так и в порядке самовыдвижения. Один и тот же кандидат может быть выдвинут как по партийному списку, так и по одномандатному избирательному округу[19], однако в случае его прохождения в Госдуму и по партийному списку, и по одномандатному избирательному округу ему придётся отказаться от одного из полученных мест.“51. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2022-12-11 21:15:21)
(149.75.56.192) Parašė:

ht tps:/ /www.laisvaslaikrastis. lt/kaip-mes-atsidureme-tokioje-subineje-arba-tik-478972-rinkejai-pasisake-uz-dabartiniu-valdanciuju-koalicija-o-654589-pasisake-pries/ "Kaip mes atsidūrėme tokioje subinėje – arba tik 478972 rinkėjai pasisakė UŽ dabartinių valdančiųjų koaliciją, o 654589 pasisakė prieš". Tai kad nėra konstitucinių rinkimų, valdžia yra nelegitimi, neteisėta. Tas kas yra durnas, tas eina ir "renka" neteisėtą valdžią. Belieka pridurti, kad ir tie "sąžiningieji" nieko nekalba ir net nesako, kad valdžia yra neteisėta.50. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2022-12-09 21:55:28)
(149.75.56.192) Parašė:

Tai vakar išgirdau tokią naujieną, kaip vienas veikėjas dėl antikonstitucinio rinkimų kodekso nutarė pakeisti Konstituciją, kad priderinti kodeksą prie Konstitucijos. Tai tokia mąstymo logika. O reikia daryti atvirkščiai, Konstitucija yra aukščiausias įstatymas ir reikia derinti įstatymus prie Konstitucijos. Mat jam reikia referendumų, kad taip padaryti. Taigi žmogus jau visiškai pasiklydo. Tuomet įsitvirtintų kolektyvinis mąstymas, kaip ir dabar yra. O reikia individualaus mąstymo, kad būtų galima eiti į priekį. Tai kolektyvinis mąstymas yra bankrotas, bus klausoma tik vyriausiojo mafiozo ir viskas bus žlugdoma vardan jo. Tačiau kaip ten bebūtų esu už Konstituciją, kad būtų konstituciniai rinkimai, kurie dabar tokie nėra .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras