„Patriotizmas yra pirmiausiai ne jausmas, o veiksmas – šiandien šaulių daugiau nei 11 tūkstančių ir svarbiausia, kad nei karai, nei okupacijos nesugebėjo palaužti šauliškos dvasios. Tai, kas prieš šimtą metų gimė kaip kiekvieno piliečio pagalba valstybės gynybai, gyvuoja ir šiandien, kaip laisvų, savo laiką Tėvynės gynybai ir stiprinimui skiriančių žmonių organizacija“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, davęs priesaiką kartu su daugiau nei 700 šaulių ir jaunųjų šaulių Vilniaus Katedros aikštėje. Iškilminga ceremonija surengta minint Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 100-ąsias metines.
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, sveikindamas šaulius, pabrėžė, kad „Šaulių sąjunga toliau auga ir stiprėja, aktyviai veikia taikos metu ir kad turi aiškią viziją bei vaidmenį šalies gynybos sistemoje karo atveju“.
Šaulių sąjungą su jubiliejumi pasveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kt. aukšti šalies pareigūnai.
Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama ir jai padedanti savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija, veikianti pagal specialų įstatymą ir savo statutą. Jos dalyvavimą krašto apsaugos sistemos veikloje ir bendradarbiavimą su krašto apsaugos sistemos ir kitomis valstybės institucijomis reglamentuoja įstatymas ir bendradarbiavimo sutartys.
Šaulių sąjungos pamatai ir vertybės formavosi kartu su Lietuvos valstybės atkūrimu, kovose už jos nepriklausomybę. Lietuvos šaulių sąjunga siekia ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, o nelaimės atveju padėti kitiems. Šiandien Lietuvos šaulių sąjunga vienija apie 11 tūkst. narių, ji yra reikšminga patriotiškumo ir pilietiškumo ugdymo organizacija bei valstybės gynybos atrama.
2019 metai Lietuvos Seimo nutarimu paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos metais.
Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) buvo įkurta 1919 m. birželio 27 d., o jau rugsėjo 15 d. Krašto apsaugos ministerija patvirtino LŠS įstatus. Organizacija tarpukariu vienijo daugiau nei 60 tūkst. narių, o prasidėjus nacistinei ir sovietinei okupacijai šauliai tapo vienu iš pagrindinių rezistencijos ramsčių.
Šaltinis: KAM
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]