Europos Parlamento narys Rolandas Paksas ketvirtadienį susitiko su Europos Parlamento pirmininku Martinu Šulcu. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta Lietuvoje šeštus metus neįgyvendinamam Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimui dėl Rolando Pakso konstitucinių teisių atkūrimo.
Rolandas Paksas Europos Parlamento vadovui priminė, kad Lietuvos kompetentingos institucijos ne kartą buvo paragintos imtis būtinų veiksmų, kad jam būtų panaikintas nuolatinis teisės būti renkamam į Seimą ribojimas, siekiant užtikrinti jo galimybes dalyvauti 2016 metų Seimo rinkimuose ir tokiu būdu nedelsiant nutraukti Konvencijos nustatytą pažeidimą.
M. Šulcas šiuo klausimu jau kreipėsi į Europos Parlamento Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų bei Konstitucinių reikalų komitetus.
„Susitikimas įvyko mano iniciatyva. Norėjau, kad Europos Parlamento pirmininkas tiesiogiai iš pirmų lūpų išgirstų apie situaciją, kuri klostosi anaiptol ne tik šiomis dienomis, bet Lietuvoje tęsiasi jau daugelį metų", - po susitikimo sakė R. Paksas.
„Yra neįgyvendinti jau penki tarptautinių institucijų sprendimai: Europos Žmogaus Teisių Teismo, Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių komiteto ir trys Europos Tarybos Ministrų Komiteto reikalavimai Lietuvai. Nuo Strasbūro teismo sprendimo praėjo jau daugiau kaip penkeri metai, tačiau viskas stovi vietoje", - priminė politikas.
Susitikimo metu M. Šulcas pažadėjo asmeniškai kreiptis į Europos Tarybos generalinį sekretorių Thorbjorną Jaglandą bei tos tarybos Ministrų Komiteto pirmininką Danielį Mitovą, siekdamas kuo greitesnių diskusijų ir derybų tarp Lietuvos Vyriausybės ir Europos Tarybos dėl Europos žmogaus teisių teismo sprendimo įgyvendinimo Lietuvoje pabaigos.
Europos Parlamento vadovas M. Šulcas patikino R. Paksą, kad jis visuomet stovėjo ir stovės žmogaus teisių ir jo laisvių sargyboje.
Susitikime paliesta ir imuniteto panaikinimo R. Paksui tema. „Kalbėdamas apie imunitetą pasakiau, kad nors mano nuomonė šuo klausimu gerokai skiriasi nuo prašymą pateikusios LR Generalinės prokuratūros, aš pasitikiu Europos Parlamento procedūromis bei atitinkamų komitetų narių kompetencija tinkamai spręsti šį klausimą", - sakė R. Paksas, dar kartą akcentavęs, kad nedarys jokių kliūčių ir sieks, kad šis klausimas būtų kuo greičiau išspręstas.
