2025 m. sausio 22 d.

 

Savivaldybių atstovai pasidalino savo patirtimi kuriant geresnę vaikų ateitį

1
Paskelbta: 2017-07-13 08:12 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. socmin.lt
Nuotr. socmin.lt

Sostinės savivaldybėje surengtas kampanijos „Už saugią Lietuvą“ susitikimas, kuriame aptarti vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos procesai Vilniaus regione. Vilniaus, Ukmergės, Šalčininkų, Širvintų, Elektrėnų ir Trakų savivaldybių atstovai pasidalino savo patirtimi kuriant geresnę vaikų ateitį ir pertvarkant vaikų globos namų sistemą.

„750 globėjų. Tiek užtektų, kad į šeimas parsivedus po 1-2 vaikus nebereiktų vaikų namų. Turime daryti viską, kad vaikas bent matytų šeimos pavyzdį ir žinotų, kad gyvenimas šeimoje tai nėra gyvenimas vaikų globos namuose“, - susitikime sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė.

Vilnius pirmasis Lietuvoje dar 2015 m. ėmėsi vaikų globos pertvarkos ir iki 2019 m. siekia uždaryti visus sostinės vaikų ir kūdikių globos namus. Šiuo metu Vilniuje išformuoti jau dveji vaikų globos namai iš keturių, skatinamas įvaikinimas, o visai vaikų globos sistemos pertvarkai savivaldybė šįmet skiria beveik 1 mln. daugiau lėšų nei praėjusiais metais –  iš viso 1,5 mln. eurų.

„Kiekvieno miesto vadovo tikslas turėtų būti rūpintis vaikų gerove, tai ir buvo viena prioritetinių mano sričių vos pradėjus dirbti Vilniaus meru. Per šiuos ir kitus metus ir toliau sistemingai sieksime, kad visi be globos likę Vilniaus vaikai augtų šeimoje, artimųjų aplinkoje arba jaukioje šeimą primenančioje šeimynoje“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sostinėje jau išformuoti „Minties“ ir „Žolyno“ vaikų globos namai, o 57 šių namų vaikai gyvena šeimai artimoje aplinkoje – šeimynose – po 7-9 vaikus. Gyvendami bendruomenėje vaikai tapo daug savarankiškesni, auga vaikų pasitikėjimas savimi, jie tampa draugiškesni, šeimyniški. Jau kitąmet planuojama išformuoti vaikų socialinės globos namus „Gilė“, kuriuose gyvena 42 vaikai, o Antakalnio vaikų socialinės globos namus numatyta perorganizuoti į daugiafunkcinį centrą, kuriame būtų teikiamos palydimosios globos, dienos centro paslaugos.

Šiuo metu Vilniuje yra 1 087 be tėvų globos likusių vaikų, tačiau net trečdalis jų – 693 – gyvena šeimoje, kiti – institucinėje globoje. Net 15-oje socialinių globėjų šeimose globojami 26 vaikai.

Vilniuje šiais metais pradėjo veikti keturios Globėjų tarnybos – VšĮ „Žiburio labdaros ir paramos fondas“, VšĮ „Pagalbos paaugliams iniciatyva“, labdaros paramos fondas „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, VšĮ „SOTAS“ – kurios teikia socialines, psichologines paslaugas vaikų globėjams, įtėviams, taip pat ruošia būsimus globėjus, įtėvius ir plačiau viešina informaciją apie įvaikinimą, vaikų globą. Pernai Vilniuje veikė viena tokia tarnyba.

Šaltinis: socmin.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Darijus
(2017-07-13 10:47:18)
(90.138.1.253) Parašė:

O Deimantė Kedytė kur? Skvernelis ir Co ištrynė ją iš bendruomenės, o lietuviukai jį išsirinko vedliu. Likimas nubaus visus niekšus.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras