Kovo 16 d. Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio pristatytus Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-338), kuriais siūloma sudaryti prielaidas taikyti papildomas COVID-19 ligos (koronaviruo infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemones.
Teikiamomis pataisomis siūloma nustatyti Vyriausybei teisę papildomai nustatyti Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąrašą. Kaip ir iki šiol, Vyriausybei taip pat paliekama teisė tvirtinti Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, sąrašą.
Pasak A. Dulkio, pagal naujas nuostatas darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, galėtų būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka arba apmokami darbdavio.
Pagal siūlomus pakeitimus, kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas dėl užkrečiamosios ligos ir nustatomas šios ligos protrūkis darbovietėje, darbuotojams būtų leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga užkrečiamąja liga.
Darbuotojus, kurie privalėtų pasitikrinti sveikatą, nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir apie tai informuotų šiuos darbuotojus ir darbdavį.
Įstatymas taip pat būtų papildytas alternatyva ir darbdaviui leistų darbuotoją, atsisakiusį laiku pasitikrinti ar nepasitikrinusį be labai svarbių priežasčių, ar neserga užkrečiamąja liga, skirti dirbti nuotoliniu būdu iki tos dienos, kol jis pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.
Darbuotojui bus leidžiama grįžti į ankstesnį darbą nuo tos dienos, kurią pateikia darbdaviui sveikatos patikrinimo išvadas, kad gali tęsti darbą.
Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 71 Seimo narys, prieš – 11, susilaikė 32 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete, papildomais – Žmogaus teisių ir Biudžeto ir finansų komitetuose. Seimas sutarė šį klausimą svarstyti ypatingos skubos tvarka. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti kovo 18 d.
Šaltinis: lrs.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Apie šakalienę:
IP 89.116.124.10 | 12:28:46
Kognityvinis disonansas - psichologinis reiškinys ir specializuota sritis, tirianti suvokimo pasikeitimą dėl tikros ar tariamos vidinės prieštaros, kitaip tariant - ambivalencijos. Kai ta ambivalencija pasidaro stabili, ir tarpusavy prieštaraujančios nesąmonės stabiliai laikosi sąmonėje nepaisant ta...
Nesuvokiantis
IP 51.158.234.96 | 11:34:31
Aš tai vis dar nesugebu atsikvošėt, kad tiek daug lietuvių už šitą parsidavėlį vėl balsavo, kai per pirmą kadenciją jis tiesiog tiek prišiko, kad niekas per dar 20 metų nesugebės išvalyt. Įdomu yra dar kokia kita šalis kuri tiek avių turi? Siaubas kažkoks zombynas visiškas....
BABA
IP 86.38.62.104 | 10:27:34
man atrodo ,kad reikia vel joti girdyti zirgus i Juodaja jura tuo paciu labai padetume Ukrainai kovoti su priesu...