2024 m. kovo 1 d. 

Seimo pirmininkei derėtų įsiklausyti į Prezidentūros žodžius

Paskelbta: 2011-04-11 05:23 Autorius: ekspertai.eu
LNK pranešė, kad pernai balandį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Romualdo Boreikos veiksmų stringa. Taip pat LNK pranešė, kad Sausio 13 bylos tyrimu susidomėjus parlamentarams aiškėja, kad metų metus byloje nevyko jokių tyrimo veiksmų. Dėl šio fakto piktinasi net pati Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Tai tik kelios iš gausybės gerai žinomų bylų, kurios atspindi realią situaciją Lietuvos teisėsaugoje. Kaip gerai žinoma, taip "tiriamos" VISOS IKI VIENOS rezonansinės bylos. Arba, nauja mada, turint akivaizdžius nusikalstamos veikos faktus tokie tyrimai, kad būtų paprasčiau, iš viso nepradedami. Tačiau politikų nepasitenkinimas prokurorų darbu stebina. Piktintis politikams nevertėtų. Jie privalo žinoti, kad Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 1 straipsnis reglamentuoja prokurorų statusą ir nepriklausomumą. Todėl niekas neturi menkiausios teisės kištis į nepriklausomą prokurorų darbą. O jeigu asmuo, paprastas pilietis ar Seimo narys mano, kad jei prokurorai atlikdami procesinius veiksmus pažeidžia įstatymus bei jų teises, gali skųsti jų veiksmus aukštesniajam prokurorui arba teismui, o nedejuoti į televizijos kameras, kokie tie prokurorai blogi. Kad būtų dar aiškiau, primename pačios Prezidentūros išaiškinimą į klausimą ką daryti, į kur kreiptis ar kokių veiksmų imtis piliečiams, kai prokuratūra atvirai meluoja, vilkina ikiteisminius tyrimus, ar tiesiog jų nepradeda turėdama akivaizdžius nusikalstamos veikos faktus? "J.E. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui D. Valiui jau išsakė savo nuomonę dėl įsisenėjusių prokuratūros ir teisėsaugos sistemos problemų, pabrėžė būtinybę tobulinti ikiteisminių tyrimų tvarką ir kontrolę, atkurti visuomenę pasitikėjimą prokuratūra. Todėl tikimasi, kad laukiamos permainos pakeis padėtį prokuratūroje ir kitose teisėsaugos institucijose", - rašoma Prezidentūros laiške piliečiams. Jame Prezidentūra labai aiškiai instruktavo, ką tokiais atvejais reikia daryti. Šiuo Prezidentūros išaiškinimu pilnai gali vadovautis ir Seimo pirmininkė, kiti aukšti politikai bei likę eiliniai piliečiai. Visas Prezidentūros išaiškinimas ČIA.
 
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras