Buvusi žalioji valstietė A. Širinskienė. |
Į LR Seimo frakcijų seniūnus kreipėsi Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai (LGPOC) vadas Eduardas Vaitkus.
LR Konstitucijos 55 straipsnyje skelbiama, kad „Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu“.
Konstitucijos 59 straipsnyje skelbiama, kad „Seimo narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinktas Seimas susirenka į pirmąjį posėdį.“
Taigi, Konstitucijoje yra dvi sąvokos – Seimo nario išrinkimas ir Seimo nario įgaliojimo laikas.
2020 metų Seimo rinkimuose Lietuvos žmonių valia per vieną dieną Ingrida Šimonytė buvo du kartus išrinkta į Seimą. Ji buvo išrinkta ir vienmandatėje, ir daugiamandatėje apygardoje.
Vėliau išrinktoji Seimo narė Ingrida Šimonytė atsisakė būti Seimo nare. Tačiau, nepaisant šio atsisakymo, Ingrida Šimonytė tapo Seimo nare - nes atsisakė būti išrinktąja Seimo nare tik daugiamandatėje apygardoje. Todėl ji dalyvavo pirmajame naujai išrinkto Seimo posėdyje ir taip pradėjo savo įgaliojimo skaičiavimo laiką.
Būtina pažymėti, kad 2020 metų Seimo rinkimuose jau išrinkti (daugiamandatėse apygardose) kai kurie Seimo nariai, toliau 2 savaites dalyvavo šio Seimo rinkiminėse kovose ir Lietuvos žmonės pakartotinai balsavo dėl jų išrinkimo ANTRĄ kartą Seimo nariais, tai yra, išrinktieji Seimo nariai buvo antrą kartą renkami Seimo nariais.
Medicinine prasme tai įvardijama paprastai – šizofreniška situacija, paralelinis pasaulis.
Todėl turiu jums klausimą: ar jūsų frakcija Seime pritartų nuomonei, kad tikslinga skubiai ištaisyti Seimo rinkimų įstatymą, kad nebebūtų galimybės per vienerius rinkimus du kartus tą patį asmenį išrinkti Seimo nariu, įteisinant pagrindinį rinkimų principą – „vienas rinkėjas – vienas balsas?“, - rašoma E. Vaitkaus kreipimesi.
P.S.
Mišrios Seimo narių grupės frakcijos seniūnė Agnė Širinskienė pirmoji operatyviai sureagavo į kreipimąsi. Moteris informavo, kad jos nedomina šis klausimas, todėl savo asmeninės nuomonės neišsakė.
„Jūsų minimo klausimo mišri grupė nėra svarsčiusi. Primintina, kad mišrią grupę sudaro skirtingų partijų atstovai, atėję su skirtingomis rinkimų programomis, dėl to siūlyčiau apsiklausti partijas, kurių Seimo nariai yra patekę į mišria grupę“, - patarimą davė buvusi žalioji valstietė.