Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas (dešinėje). Nuotr. facebook.com |
Garsūs Lietuvos atlikėjai, menininkai ir visuomenės veikėjai – Džiazas, Andrius Mamontovas, Nomeda Marčėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Beata Nicholson, Laisvė Radzevičienė ir daugybė kitų, prieš kelias dienas socialiniuose tinkluose plačiai paskelbė statistiką nuo nepriklausomybės pradžios iki dabar apie šeimose žudomus vaikus.
Viešosios nuomonės influenceriai konstatuoja, kad nuo nepriklausomybės pradžios kasmet vien artimoje aplinkoje nužudoma po 20–30 vaikų.
Šalies žvaigždės savo teisumu neabejoja, nes skelbia Lietuvos statistikos departamento duomenis.
Visus, kurie nors truputėlį abejojo šios informacijos tikslumu, mainstreaminiai kanalai malė į miltus.
Ekspertai.eu jau kreipėsi į Socialinių reikalų ir darbo ministrą Liną Kukuraitį klausdami, ar šie skelbiami duomenys yra tikslūs.
Ekspertai.eu taip pat susisiekė su Lietuvos statistikos departamento atstovais ir paprašė patikslinti, ar skelbiama informacija atitinka paviešintus duomenis.
Pasak šios įstaigos Socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo ir kultūros statistikos skyriaus Vyriausiosios specialistės Loretos Rakutienės, viešojoje erdvėje pateikiami skaičiai neatitinka tiesos ir neturi nieko bendro su Departamentu.
„Informacija apie vaikų nužudymus artimoje aplinkoje skelbiama nuo 2017 m.“, - pranešė Loreta Rakutienė ir pateikė Departamento tinklalapio nuorodą – osp.stat.gov.lt ir nurodė išnašas: 1) Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenys. 2) Artima aplinka – aplinka, kurią sudaro asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat asmenys, kartu gyvenantys ir tvarkantys bendrą ūkį.
Minėtame žymiųjų Lietuvos asmenybių skelbime taip pat tvirtinama, kad „nuo š. m. liepos 1 d., įsigaliojus vaiko teisių (arba „Mato”) reformai, Lietuvoje nuo smurto nežuvo nei vienas vaikas.“
Departamento specialistė patikino, kad statistikos apie 2018 m. įvykius ši įstaiga dar nesumavo ir neviešino. Tuo labiau – statistikos, kuri būtų pririšta prie „Matuko“ įstatymo – nuo liepos mėnesio.
Tad kyla esminis klausimas – kas tautos elitui įteikė šiuos su Lietuvos statistikos departamentu nieko bendro neturinčius skaičius?
Žinoma, galima būtų suabejoti nuomonės formuotojų kompetencijomis, tačiau jie tam ir yra nuomonės formuotojai, kad kuo daugiau piliečių išgirstų jų poziciją.
Kadangi tokią poziciją palaiko ir tokias pačias nuomones reklamuoja politikai, pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, kurio Informatikos ir ryšių departamentas teikia duomenis Statistikos departamentui, tikėtina, kad tie skelbiami skaičiai paimti iš kažkokių, galimai slaptųjų dokumentų bazės, apie kurią nežino net pats Statistikos departamentas.
Todėl ekspertai.eu krepiasi į Vidaus reikalų ministrą ir prašo kuo skubiau pateikti informaciją bei nurodyti instituciją ar asmenį, kuri minėtam elitui – influenceriams – pateikė vėliau masiškai išplatintą informaciją apie šeimose žudomus vaikus nuo Lietuvos nepriklausomybės pradžios, t. y. nuo 1990 m. kovo 11-osios.
P. S.
Keli susiję:
Fiktyvios informacijos skelbėjai, apie nužudytus vaikus Lietuvos šeimose, pripažįsta paviešinę dezinformaciją
Ministro L. Kukuraičio prašoma skubiai atsakyti į klausimus dėl vaikų gerovės ne urmu, o į kiekvieną atskirai
Lietuvos konservatorių pozicija atiminėjamų vaikų klausimu aiški
Stanislovas Tomas apie valstybės vardu atiminėjamus vaikus: tai jau yra nacionalinė tragedija
Valstybės vardu iš šeimų atiminėjamų vaikų skandalas lyginamas su išgalvotos pedofilijos ir žudymų istorija
Socialdemokratė R. Šalaševičiūtė apie atiminėjamus iš šeimų vaikus: jų dar bus, čia nepabaiga tų pamokų
Dėl pasiekimų vaikų teisių gynimo srityje Lietuvą pasveikino net Švedijos karalienė
Skandalas dėl atiminėjamų vaikų nuslopo, tačiau draugiškos Kremliui jėgos nerimsta
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]