2024 m. liepos 23 d.

 

Statistikos departamentas nerado duomenų apie žudomus vaikus, kuriuos jo vardu skelbia Lietuvos influenceriai

56
Paskelbta: 2018-12-03 17:53 Autorius: ekspertai.eu
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas (dešinėje). Nuotr. facebook.com


Garsūs Lietuvos atlikėjai, menininkai ir visuomenės veikėjai – Džiazas, Andrius Mamontovas, Nomeda Marčėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Beata Nicholson, Laisvė Radzevičienė ir daugybė kitų, prieš kelias dienas socialiniuose tinkluose plačiai paskelbė statistiką nuo nepriklausomybės pradžios iki dabar apie šeimose žudomus vaikus.

Viešosios nuomonės influenceriai konstatuoja, kad nuo nepriklausomybės pradžios kasmet vien artimoje aplinkoje nužudoma po 20–30 vaikų.

Šalies žvaigždės savo teisumu neabejoja, nes skelbia Lietuvos statistikos departamento duomenis.

Visus, kurie nors truputėlį abejojo šios informacijos tikslumu, mainstreaminiai kanalai malė į miltus.

Ekspertai.eu jau kreipėsi į Socialinių reikalų ir darbo ministrą Liną Kukuraitį klausdami, ar šie skelbiami duomenys yra tikslūs.

Ekspertai.eu taip pat susisiekė su Lietuvos statistikos departamento atstovais ir paprašė patikslinti, ar skelbiama informacija atitinka paviešintus duomenis.

Pasak šios įstaigos Socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo ir kultūros statistikos skyriaus Vyriausiosios specialistės Loretos Rakutienės, viešojoje erdvėje pateikiami skaičiai neatitinka tiesos ir neturi nieko bendro su Departamentu.

„Informacija apie vaikų nužudymus artimoje aplinkoje skelbiama nuo 2017 m.“, - pranešė Loreta Rakutienė ir pateikė Departamento tinklalapio nuorodą – osp.stat.gov.lt ir nurodė išnašas: 1) Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenys. 2) Artima aplinka – aplinka, kurią sudaro asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat asmenys, kartu gyvenantys ir tvarkantys bendrą ūkį.

Minėtame žymiųjų Lietuvos asmenybių skelbime taip pat tvirtinama, kad „nuo š. m. liepos 1 d., įsigaliojus vaiko teisių (arba „Mato”) reformai, Lietuvoje nuo smurto nežuvo nei vienas vaikas.“

Departamento specialistė patikino, kad statistikos apie 2018 m. įvykius ši įstaiga dar nesumavo ir neviešino. Tuo labiau – statistikos, kuri būtų pririšta prie „Matuko“ įstatymo – nuo liepos mėnesio.

Tad kyla esminis klausimas – kas tautos elitui įteikė šiuos su Lietuvos statistikos departamentu nieko bendro neturinčius skaičius?

Žinoma, galima būtų suabejoti nuomonės formuotojų kompetencijomis, tačiau jie tam ir yra nuomonės formuotojai, kad kuo daugiau piliečių išgirstų jų poziciją.

Kadangi tokią poziciją palaiko ir tokias pačias nuomones reklamuoja politikai, pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, kurio Informatikos ir ryšių departamentas teikia duomenis Statistikos departamentui, tikėtina, kad tie skelbiami skaičiai paimti iš kažkokių, galimai slaptųjų dokumentų bazės, apie kurią nežino net pats Statistikos departamentas.

Todėl ekspertai.eu krepiasi į Vidaus reikalų ministrą ir prašo kuo skubiau pateikti informaciją bei nurodyti instituciją ar asmenį, kuri minėtam elitui – influenceriams – pateikė vėliau masiškai išplatintą informaciją apie šeimose žudomus vaikus nuo Lietuvos nepriklausomybės pradžios, t. y. nuo 1990 m. kovo 11-osios.

P. S.Keli susiję:

Fiktyvios informacijos skelbėjai, apie nužudytus vaikus Lietuvos šeimose, pripažįsta paviešinę dezinformaciją   

Ministro L. Kukuraičio prašoma skubiai atsakyti į klausimus dėl vaikų gerovės ne urmu, o į kiekvieną atskirai   

Lietuvos konservatorių pozicija atiminėjamų vaikų klausimu aiški  

Stanislovas Tomas apie valstybės vardu atiminėjamus vaikus: tai jau yra nacionalinė tragedija   

Valstybės vardu iš šeimų atiminėjamų vaikų skandalas lyginamas su išgalvotos pedofilijos ir žudymų istorija 

Socialdemokratė R. Šalaševičiūtė apie atiminėjamus iš šeimų vaikus: jų dar bus, čia nepabaiga tų pamokų   

Dėl pasiekimų vaikų teisių gynimo srityje Lietuvą pasveikino net Švedijos karalienė

Skandalas dėl atiminėjamų vaikų nuslopo, tačiau draugiškos Kremliui jėgos nerimsta   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
56. Trigrašis>Birkinui
(2018-12-05 22:14:10)
(178.16.34.170) Parašė:

Ko tu,po kiekvienu straipsniu,savo komentaruose prisistatai,kad esi runkelis?Galvoju,jau seniai visi išgirdo tavo prašymą,ir žino,kad tu,- Ožio Runkelis.Su tuo ir sveikinu.55. Pirmam
(2018-12-05 15:30:07)
(86.38.202.44) Parašė:

Klysti.Kiekvieno dvaro papūgos-elitas. Ši elito trijulė tiktų Kauno zoologijos sodui į primatų narvą.54. birkinui
(2018-12-05 15:22:38)
(86.38.202.44) Parašė:

Na kiekvienoje visuomenėje yra žmonių, kurie neturi stuburo, jie visur vadinami birkinais.53. Vytas
(2018-12-04 21:00:15)
(46.249.171.73) Parašė:

Jei Lietuvoje liko nors kiek teisingumo, tai prokuratūra ypatingos skubos tvarka turi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelės žalos padarymo platinant neteisingas žinias kiršinančias visuomenę ir šmeižiant valstybines institucijas. Šiuo atveju statistikos departamentą, kuris neva pateikė duomenis, kuriuos minėti "garsūs" asmenis išplatino. Tokio masto iš anksto žinomai melagingos "informacijos", o teisingiau melo, skleidimas siekiant diskredituoti kitaip manančius - nusikaltimas prieš Lietuvą ir demokratiją. Tokio masto melas turi būti griežtai baudžiamas.52. K To 49. bet
(2018-12-04 19:54:04)
(5.20.244.73) Parašė:

Totorius Kryme ne tik žudo, Šiaurės kaimyninė šalis užvertė žemėmis vienintelį kanalą, maitinanti vandeniu iš Ukrainos Krymo totorių žemės. Dabar ten dykuma. Niekas neauga. Iš ko gyvent totoriams? Badas ir skurdas. Nuvažiuokit. Mažiau rašinėsit.51. suldu
(2018-12-04 16:45:36)
(82.135.249.117) Parašė:

Su patirtimi ateina ir ismintis apie specifini dalyka. nera ko pyktintis. Blogiausia, kad "politikai", priiminejantys istatymus, dazniausiai nelabai nutuokia, koks priimamo istatymo motyvas, pasekmes. tam jiems reikalingi ivairiausio plauko patarejai. taciau, kaip bebutu ironiska, vienas patarejas lygus vienai korupcijos terpei...50. Dzukas > 49. bet
(2018-12-04 16:38:04)
(93.100.87.209) Parašė:

Visu pirma - jus to nezinote ir naudojates pletkais. Antra - totoriai nera visi tokie "balti ir pukuoti", tarp ju ir yra nusikalteliu. Trecia - Lietuvije lietuvius musa, saudo, sodina. Ka su tuo darysime? Gal pakalbesime apie tai, kaip Prancuzijoje, jau dvi savaites, zaloja prancuzus. Ta sarasa galima testi gan ilgai, kalbant apie visas 224 Pasaulio salis. Jus tik totoriai jaudina? Tos kalbos Lietuvoje jau buvo apie cecenus. Rezultatas - cecenai, dauguma, nemegsta lietuviu ir noreciau paziureti i tamsta, jeigu jus Cecenijoje pasakytumet blogai apie Rusija. Nepavydziu.49. bet
(2018-12-04 16:21:05)
(84.15.181.183) Parašė:

Kryme totorius musa.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi