2024 m. balandžio 23 d.

 

STT nuramino premjerą A. Kubilių: galimo pinigų "plovimo" nebuvo

Paskelbta: 2010-07-19 05:29 Autorius: ekspertai.eu
DeivėŠ. m. balandžio mėnesį kilo nedidelis skandalas, kai paaiškėjo, kad vieno kvadratinio metro nuoma, deivės "Elektros" skulptūros stovėjimui ant stogo, mokesčių mokėtojams kainuoja 8000 litų per mėnesį (video siužetą apie tai galima pamatyti ČIA). Iki šių metų kovo, kai sutartis buvo nutraukta, jau buvo sumokėta apie 420 tūkst. litų. Iš viso iš kvadratinio metro nomos buvo planuojama užsidirbti beveik milijoną litų.Tąkart premjeras Andrius Kubilius prisipažino, kad jį šokiravo faktas, jog likviduojama bendrovė "Leo LT" su privačia įmone buvo pasirašiusi sutartį dėl deivės "Elektros" skulptūros pjedestalo nuomos - tai jis pavadino pusiau legaliu pinigų "plovimu".  Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pareiškė, kad sutartis pažeidė įstatymus ir kad likvidavimui trukdantį teisminį ginčą su "Elektros kapitalu" dėl pastato nuomos ir deivės "Elektros" skulptūros pjedestalo pavyks greitai išspręsti. Išties tai ir pavyko greitai išspręsti: atsakydamas į "ekspertai.eu" klausimą ar bus pradėtas tyrimas ir gražinti pinigai į šalies biudžetą, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Administravimo valdybos viršininkas Romas Zienkaba informavo, kad "pagal internetinėje nuorodoje esančiame video reportaže nurodytus duomenis STT atliktas patikrinimas. Tyrimo metu duomenų apie valstybės tarnautojų korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas negauta ir nenustatyta".
Taigi STT nuramino premjerą įrodydama, kad deivės "Elektros" skulptūros pjedestalo nuoma nėra pusiau legalus pinigų plovimas.
Tokie specialiųjų tarnybų ir teisėsaugos sprendimai nėra naujiena ir nieko nebestebina: jokios juodosios rubikono buhalterijos nebuvo, "Fluxus" kolekciją liberalai įsigyja skaidriai, sunaikintas kino teatras "Lietuva" su visa žeme privatizuotas teisėtai ir t.t. ir t.t.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras